Різне

Зразки сертифікатів відповідності, правила заповнення сертифікатів

22.09.2015

Зразки сертифікатів відповідності, правила заповнення сертифікатів

Відмовний лист — це спеціальна довідка, в якій вказується, чи потрібно для випуску продукції в обіг у Росії проводити її сертифікацію або декларування.

Сертифікат відповідності — правила заповнення

Сертифікат відповідності має наступні поля:

 1. № сертифіката відповідності
 2. Термін дії
 3. Продукція
 4. Відповідає вимогам нормативних документів
 5. Виробник
 6. Сертифікат виданий
 7. На підставі
 8. Додаткові відомості.
 9. код ОК 005 (ОКП [1])
 10. код ТН ЗЕД

№ сертифіката відповідності У цьому рядку вказується унікальний номер сертифікату відповідності. Приклад: РОСС IT.АЮ40.C13973

Розшифровка номери:

 • IT — скорочене позначення країни виробника товару. У даному випадку — Італія.
 • АЮ40 — скорочене позначення органу з сертифікації, що видав даний сертифікат. Кожен має повне словесно назва, так і скорочене позначення, яке складається з двох літер та двох цифр.

Буква в останній частині номери позначає код типу об’єкта сертифікації:

 • A — партія (одиничний виріб), сертифікована на відповідність обов’язковим вимогам;
 • B — серійно випускається продукція, сертифікована на відповідність обов’язковим вимогам;
 • C — партія (одиничний виріб), сертифікована на відповідність вимогам нормативних документів;
 • H — серійно випускається продукція, сертифікована на відповідність вимогам нормативних документів;
 • E — транспортний засіб, на який видається схвалення типу транспортного засобу.

Решта цифри є просто внутрішнім (для органу з сертифікації) порядковим номером сертифіката, у порядку включення до Державного реєстру.

Термін дії Якщо закінчення строку дії сертифіката не вказано або вказано прочерк, то це означає, що сертифікат безстроковий. Це можливо, якщо сертифікат виданий на партію продукції, в такому випадку термін дії сертифіката визначається терміном придатності продукції до зазначеної партії. У всіх інших випадках термін дії сертифіката відповідності не перевищує трьох років з дати видачі. У цьому пункті зазначається реєстраційний номер, повне словесне назва органу з сертифікації, що видав сертифікат, а також його адресу і телефон. Продукція

У цьому пункті вказується повна назва продукції, а також можливе згадка про номер контракту поставки, інвойса, розміру партії або вказівку слів «серійний випуск».

Якщо повний перелік продукції неможливо розмістити в цій графі, то використовуються доповнення до сертифікату. В один сертифікат продукція може бути об’єднана при збігу перших декількох (не менше двох) цифр коду ОКП і при збігу фірм виробника і власника сертифіката.

Відповідає вимогам нормативних документів Цей пункт заповнюється органом з сертифікації і повідомляє, вимогам яких документів відповідає дана продукція. Продукція не завжди перевіряється на відповідність всім пунктам нормативного документа, в такому випадку поряд з найменуванням документа зазначаються номери пунктів, які містять вимоги, на відповідність яким проводились випробування. Виробник У цьому пункті вказується повна назва фірми виробника, і його юридичну адресу. В даному пункті можливе зазначення тільки однієї фірми. Сертифікат виданий У цьому пункті вказується повна назва фірми держателя сертифіката, його юридична адреса, ІПН (для російських фірм) і можливий телефон. Фірма-виробник продукції і фірма-власник сертифіката можуть бути як різними, так і одним і тим же особою. В даному пункті можливе зазначення тільки однієї фірми. На підставі В даному пункті зазначаються документи, на підставі яких орган з сертифікації видав даний сертифікат. Ними можуть бути: санітарно-епідеміологічні висновки, протоколи сертифікаційних випробувань продукції, декларації відповідності, закордонні сертифікати (наприклад, сертифікати систем якості: ISO, TUV), або акти огляду приміщень. Додаткові відомості. В даному пункті можливо згадка різної інформації, але найчастіше тут вказується схема сертифікації. Код ОК-005 (ОКП) У цьому пункті вказується код ОКП продукції. За правилами сертифікації ця графа в сертифікаті повинна бути заповнена завжди, так як тільки класифікувавши продукцію по ОКП можливо встановити для неї нормативні документи, відповідність яким підтверджує сертифікат. На підставі збігу перших кількох цифр коду ОКП(не менше двох) можливе об’єднання в один сертифікат різної продукції, якщо вона зроблена однією і тією ж фірмою. Рішення про об’єднання продукції в сертифікати обговорюється окремо в кожній ситуації з експертом з органу сертифікації, який буде видавати сертифікат. Код ОКП 6 цифр. Перші дві цифри коду ОКП позначають клас продукції; третя — підклас; четверта — групу; п’ята — підгрупу; шоста — вид продукції. код ТН ЗЕД (розташоване праворуч) У цьому пункті зазначається код ТН ЗЕД (Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності) продукції. У сертифікатах наявність коду ТН ЗЕД не обов’язково у випадку, якщо продукція не перетинає кордони. Код ТН ЗЕД 10 цифр.

Короткий опис статті: бланк сертифіката відповідності Сертифікат відповідності ГОСТ Р, добровільний сертифікат відповідності, Сертифікат відповідності Тих. Регламентом Сертифікат відповідності ГОСТ Р – це документ, який підтверджує те, що продукція була перевірена незалежною організацією (акредитованим органом по сертифікації), і було доведено її відповідність вимогам технічного регламенту або стандарту, договору, технічних умов та інших нормативних документів. Зразки сертифікатів відповідності, правила заповнення сертифікатів

Джерело: Зразки сертифікатів відповідності, правила заповнення сертифікатів

Також ви можете прочитати