Сертифікат на масаж

Як заробити на масажі 10 000 гривень, Фінанси

27.09.2015

Як заробити на масажі 10 000 гривень

На масажі можна заробляти 10 тис. гривень на місяць shutterstock

Оволодіти масажними техніками можна досить швидко — за 2-3 місяці — на спеціальних курсах. Навчання зазвичай проходить три рази в тиждень, з 3-4 години. Після закінчення курсів видають сертифікати. Вони дають право влаштовуватися в салони, працювати вдома або відкривати масажний кабінет. Для останнього необхідно оформити приватне підприємництво. Якщо є початкову медичну освіту або вищу фізкультурну, можна займатися лікувальним масажем, пов’язаних з реабілітацією хворих.

Скільки може заробити новачок? «Все залежить від того, як рекламується спеціаліст, — коментує президент Української Федерації масажу Божена Малицька. — Найкраща реклама — рекомендації клієнтів. Добре працюють оголошення в інтернеті. Вартість послуги безпосередньо залежить від кваліфікації фахівця. Виходячи з нашого досвіду, початківець в годину заробляє від 80 гривень. Маючи 3-4 масажу в день, за місяць може отримати 8 тисяч гривень. Професіонали заробляють по 15-20 тисяч гривень і навіть більше».

Стати масажистом допомогла робота м’ясником

Львів’янин Павло Мацкевич сьогодні працює лише з немовлятами. Майже за 30 років практики він буквально істер суглоби рук, тому не може дозволити собі зайвого навантаження. Приймає своїх маленьких клієнтів вдома, у звичайній львівській квартирі. «Раніше вважав, що краще практикувати при якомусь лікувальному закладі, куди звикли ходити пацієнти, -ділиться досвідом Павло Павлович. — Довгий час працював у санаторії, поки його не продали. Співпрацював з лікарнями та клініками Кракова, Донецька та Києва запрошували по знайомству. Там вели для мене запис, я приїжджав на тиждень, брав клієнтів, а з кожного масажу отримував домовлені відсотки. Самостійно працювати боявся. Думав, треба стос паперів (виявилося, достатньо мати документ про закінчення курсів). Крім того, вважав, що в санаторіях буде більше клієнтів. Але тепер розумію: якщо людині потрібна допомога, то йому без різниці, де фахівець буде приймати: хоч в санаторії, хоч на дому».

Сьогодні до Петру Павловичу записуються за кілька тижнів. Але такого високого професійного рівня він досягав довго. Після школи пішов в м’ясники і навіть досягнув на цьому терені: телячу тушу розбирав за пару хвилин. «Пам’ятаю, в м’ясному цеху тягну за жилу біля шийних хребців зліва, а рухається праве заднє копито! А як відрубаєш перший хребець — все копита відразу обвисають, — згадує масажист. — Зацікавив мене цей факт дуже, і я став вивчати анатомію людини. Потім пішов на річні курси для сліпих: в радянські часи такі були. На простих курсах лише показували рухи рук, а тут вчили відчувати руками чужий біль».

Але після навчання масажувати Мацкевич не поспішав, захопився лікуванням травами. Зробити вибір змусив випадок: на початку 1980-х у Павла Павловича після нервового стресу віднялися ноги. І коли в київському НДІ ортопедії його готували до операції, вдалося потрапити до цілителя з Якутії. Саме він своїм банковим масажем і якимись маніпуляцій з вогнем підняв запалі хребці. Сила нетрадиційної медицини настільки вразила львів’янина, що він став їздити по карпатських горах до знахарів вчитися. Часто доводилося косити їх городи, пасти їм корів тільки за шанс іноді бачити, як вони працюють. У них він навчився техніці. А щоб годувати сім’ю, паралельно Павло Павлович влаштувався масажистом в баню. Ось ці перші, банні, клієнти і зробили йому першу рекламу.

Пошук клієнтури. Сарафанне радіо завжди робило йому рекламу. Петро Павлович ніколи не вдавався ні до розвішування оголошень, ні до інтернету. Вважає, що треба просто якісно робити свою роботу, і від клієнтів не буде відбою. Самі будуть тебе шукати.

Грошове питання. Скільки заробляє, Павло Петрович не визнається. «На хліб з ковбасою вистачає», — жартує він. Але, судячи з розцінками і кількістю клієнтів, йому вистачає і на ікру з маслом. Сьогодні сеанс масажу у Львові коштує 100 гривень. Протягом робочого дня Мацкевич може прийняти 10-12 малюків (виходить до 1000-1200 грн.).

Поради новачкам: «Вчити анатомію. А то сьогодні на курсах по верхах її проходять. Потрібно добре вивчити будову тіла, досконально вивчити м’язову систему, як м’язи кріпляться один до одного, як взаємодіють. І тоді масажист буде розуміти, що необов’язково тиснути на хворе місце, можна досягти ефекту іншим способом. Обов’язково після кожної маніпуляції потрібно розслабляти пацієнта. Він повинен спати на кушетці, а не напружуватися від болю».

Навчилася масажу для себе — стала викладачем

В цю професію Надія Барчукова пішла, будучи бабусею. І вже в неї 7 років. А до цього майже все життя пропрацювала в канцелярії — то бухгалтером, то інспектором з кадрів.

«Масажем я стала цікавитися давно. Класичним навчилася просто для сім’ї, — розповідає про себе Надія. Про косметичний знала, що він дуже ніжний, і не вирішувалася вчитися. А в якийсь момент зрозуміла, що молодість йде, я все життя намагалася для чоловіка і трьох дітей, забуваючи про себе. І саме турбота про себе, про своє здоров’я підштовхнула мене до освоєння цієї техніки».

Коли Надія познайомилася з цією практично ювелірною технікою, відчула, що хоче творити. Переконана, що жодна маска або крем настільки не омолодить і не підтягне шкіру, як це можна зробити руками! Вона кинула свою канцелярську роботу, якій віддала майже 20 років, об’єдналася разом з приятельками і відкрила масажний салон. Ходять до нього не тільки жінки, але і чоловіки: сьогодні бізнесмену чи чиновнику вже недостатньо бути в гарному костюмі і краватці. Вираз «тримати особа» набуло буквальний сенс.

Пошук клієнтури. Першу рекламу свого салону робили серед знайомих, пропонували їм знижки. Ввели послугу «Подарунковий сертифікат». Добре спрацювали оголошення в інтернеті, банери на жіночих сайтах і форумах. Після чого більшість клієнтів приходили за рекомендаціями. Їх інтерес також підтримували знижками.

Грошове питання. «Повноцінний косметичний масаж коштує 200-250 гривень. Часто в день на таку процедуру приходить 1-2 клієнта. Тому спеціалізуватися на ньому складно, — говорить Наталія. — Заробіток масажиста складають й інші техніки. Початківець масажист може заробити 4-5 тисяч гривень в місяць. Коли з’являється своя клієнтура — 8 тисяч».

Поради новачкам: «Косметичного масажу можна навчитися з нуля, не маючи бази класичного. Курс невеликий — 4 дні по 4 години. З цим сертифікатом можна йти працювати. Вважаю, що для новачка робота в салоні або масажному кабінеті краще: тут буде більше клієнтів. Але краще самому розмовляти з клієнтом, а не домовлятися через адміністратора. Особиста бесіда — це можливість відповісти на питання, викликати довіру, і тоді він точно подзвонить і запишеться».

Від наукової соціології втекла до гавайських технікам

Під струни гавайської гітари Наталія Шуневич пританцьовує навколо масажного столу, на якому спить розслаблений клієнт. Вона виконує модну нині процедуру — гавайський масаж. Він включає в себе не тільки власне масаж, але молитву, очищення сіллю, ментальне очищення, дихання, а також роботу з енергією. «У цій техніці я працюю 2 роки. Масаж побудований на певній послідовності ритмічних рухів, переданих в танці. Після такої роботи не буває втоми», — ділиться масажистка. Працює Наталя в масажному кабінеті при школі, в якій навчалася і підвищувала кваліфікацію. Також практикує у себе вдома і виїжджає до клієнтів. Частіше виконує класичний або антицелюлітний масажі, але гавайський зараз стає все більш популярним.

У професії Наталія всього 3 роки. До цього працювала в Університеті ім. Шевченка в науково-дослідній частині, проводила практику у студентів соцдосліджень. «У 2005 році мій науковий керівник дав мені тему для кандидатської «Професійна самореалізація особистості», — розповідає Наталія Шуневич. Щоб писати дисертацію, я стала цікавитися різними психологічними програмами. І це дуже вплинуло на мене. Я стала робити те, чого раніше не робила: кататися на лижах, ходити в походи. Там познайомилася з моїм чоловіком, а з колишнім розлучилася. Коли почерпнула матеріал для дисертації, задумалася про свою власну реалізації і. кинула університет».

Наталя пішла в нікуди. Замислившись, чим же все-таки хоче займатися, згадала, що колись її цікавив масаж. Вона оволоділа технікою ще під час навчання в Інституті фізкультури, але все одно вирішила сходити на курси.

Пошук клієнтури. Після курсів Наталія стала робити масажі знайомим у себе вдома. І розклеїла оголошення на стовпах, але ніхто на них не відгукнувся. А ось інтернет приніс клієнтів. На форумах знаходила теми, в яких люди запитували «що б такого цікавого подарувати?», і вона в якості подарунка пропонувала гавайський масаж.

Грошове питання. Середня ціна гавайського масажу — 700 грн. Профі робить 2 гавайських сеансу в тиждень. Початківець — 2-3 в місяць. У Наталії основні замовлення — класичний і антицелюлітний масажі. Заробіток афішувати вона не стала. Але погодилася з тим, що тисячу доларів в місяць можна заробити легко.

Поради новачкам: «З усією відповідальністю поставитися до вибору вчителя масажу: почитайте про нього відгуки, поговоріть з учнями. Головне — вчитися у людини, яка любить те, що робить. Один з відмінних способів перевірити свого потенційного вчителя — прийти моделлю на курси масажу. Участь безкоштовна. Побачите обстановку, подивіться, як викладач розмовляє з учнями, і тоді прийміть рішення, чи хочете тут вчитися».

Здивувалася, що можна працювати без втоми

Мазуренко Тетяна працює в своє задоволення, поєднуючи «посади» домогосподарки і масажистки. Майже три роки вона їздить додому до клієнтів. Масажистом Тетяна стала за компанію. На другому курсі Конотопського медучилища всі дівчата подалися на додаткові курси. Поблизу якраз перебувала безкоштовна Школа масажу від Червоного Хреста. «Нас вчили класики за радянською, або як її зараз називають, російської техніці: треба було хапати, м’яти і рвати. Пацієнту моторошно боляче, масажисту незручно. »

З такими навичками Таня приїхала «завойовувати» Київ. Першу роботу знайшла в невеликій клініці по оголошенню в газеті. «Я, як серйозна дівчина, яка вміє розбивати горби на спині, йду туди. Зробила масаж завідуючої, їй сподобалося. Запросила працювати. І ось мій перший клієнт: заходить мужик після тенісу, знімає труси до колін і лягає. Я отетеріла, але масаж спини зробила. А він давай вимагати еротичний! Ще й додав: «Всі ви спочатку выпендриваетесь. » Я забрала свої зароблені 17 грн. і більше в цю клініку не прийшла».

Тетяна обійшла вподобані найближчі до будинку салони, порозпитувала вакансії. І таки влаштувалася під запис. Але, завагітнівши, кинула роботу. Сидячи в декреті, відчула потребу в самореалізації. Взяла 1800 грн. подаровані на день народження, і пішла на курси, де її навчили зовсім іншій техніці масажу. «Я зрозуміла, що можна працювати без утоми, що можна людину розслабити. Після занять я приходила додому, вкладала свекруха на кухонний стіл і тренувалася». Після цих 3-місячних курсів Тетяна через інтернет-магазин купила масажний стіл. І клієнтів подалася шукати через інтернет.

Пошук клієнтури. Спочатку дівчина розмістила інформацію на декількох віртуальних «дошках оголошень». Маючи сумний досвід, вказала, що еротичний масаж не надає. Тим не менш, у цьому засумнівалися дзвонили кілька хлопців. Оголошення видалила. Стала вишукувати масажні теми на форумах — писала особисті повідомлення зацікавленим. Люди, як правило, погоджувалися, тому що ціну на послугу Тетяна встановила невелику — аби відбити таксі на перевезення столу і витрати на масло.

Поради новачкам: «курси масажу потрібно вибирати за умовами навчання: вони повинні бути максимально зручні для учня — масажні столи, місце, де писати, в групі не більше 7 осіб, — рекомендує Тетяна. — Поговоріть з викладачем, чи розуміє він сам те, про що говорить. Буває так, що на питання відповісти не в змозі. Не зупиняйтеся на навчанні, підвищуйте кваліфікацію. Я віддаю перевагу індивідуальні заняття. Це дорожче, але ефективніше».

Раніше ФІНАНСИ bigmir)net повідомляли про те. курси для дітей можуть принести до 20 тисяч гривень прибутку

Автор: Наталія Строковская

Короткий опис статті: сертифікат на масаж Кілька експертних порад для тих, хто хотів би створити свій бізнес на масажі бізнес, гроші, фінанси, масаж, робота, кар’єра,

Джерело: Як заробити на масажі 10 000 гривень — Фінанси

Також ви можете прочитати