Отримання сертифікату

Як отримати свідоцтво про народження дитини в Україні? Що для цього потрібно знати.

16.09.2015

Як отримати свідоцтво про народження дитини в Україні? Що для цього потрібно знати.

Опубліковано в рубриці Документи | Ср, 22 Травень 2013

У вашій родині сталося настільки радісна подія – народження дитини, але разом з цим виникає безліч питань з якими ви зіткнетеся, можливо, вперше в житті.

І щоб хоч якось знизити їх кількість, пропонуємо вам інформацію про отримання документа для новонародженого громадянина – свідоцтва про народження.

Отримати свідоцтво про народження всі можуть протягом місяця після народження дитини, а якщо з якихось причин це не було зроблено вам необхідно буде сплатити штраф.

Де отримати свідоцтво про народження?

Як відомо для реєстрації народження дитини, одним з батьків необхідно звернутися в ЗАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку, а якщо ж ви прописані в селі, то йдете в сільраду. Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно, а ще ви повинні отримати в Рагсі довідку для отримання одноразової допомоги (при втраті відновленню не підлягає. ).

Які документи потрібні для отримання свідоцтва про народження?

медичну довідку про народження дитини, видану пологовим будинком або медичною організацією за місцем роботи лікаря, що приймав пологи (якщо у вас були домашні пологи або з якихось причин лікар при пологах не був присутній, то замість медичної довідки про народження дитини в РАГС може бути надано письмове або усне заяву будь-якої людини, присутнього під час пологів дитину);

— паспорти батьків ;

— свідоцтво про шлюб .

Хто може отримати свідоцтво про народження дитини

  • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища, для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
  • якщо у батьків різні прізвища, необхідно присутність обох;
  • якщо батьки хочуть дати дитині ім’я, яке запозичене із західноєвропейських мов або має розмовно-побутовий характер необхідна присутність обох батьків;
  • якщо батьки не мають можливості самі звернутися в ЗАГС для реєстрації новонародженого, свідоцтво про народження можуть отримати родичі одного з батьків (при наявності паспорту та довіреності від батьків);
  • якщо дитина народилася не в вашому рідному місті, а в якомусь іншому місці, то в свідоцтві про народження записаний ваш рідне місто, необхідна присутність обох батьків. За законодавством України в свідоцтві про народження дитини буде зазначено його фактичне місце народження. Хоча в деяких Рагсах можуть бути винятки, тому при подачі документів уточніть яке місце народження вони будуть вписувати у свідоцтво.
  • якщо батьки перебувають у цивільному шлюбі, то батько повинен написати заяву про усиновлення дитини, в даному випадку необхідна присутність обох батьків.

Відомості про батьків

Природно, що в кожному свідоцтві про народження обов’язково міститися відомості про батьків. Якщо батько та мати дитини не перебувають у шлюбі між собою, то батько дитини буде вказаний на підставі свідоцтва про шлюб.

Колишній чоловік буде автоматично вказаний батьком дитини, якщо минуло не більше трьохсот днів (10 місяців) з дня:

  • розірвання шлюбу або визнання його недійсним;
  • смерті чоловіка.

Запис батьків у свідоцтві може бути оскаржена лише в суді порядку на вимогу особи, записаного як батька або матері дитини або особи, яка фактично є батьком чи матір’ю дитини, а також самої дитини після досягнення нею повноліття.

Відомості про батька можуть бути внесені на підставі встановлення батьківства через ЗАГС, якщо батько та мати дитини не перебувають у шлюбі між собою.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі як проходить встановлення батьківства?

В цій ситуації можливо три варіанти:

1. Батько та мати дитини не перебувають у шлюбі подають спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини в цьому ж органі ЗАГСУ або ще під час вагітності матері.

2. У тому разі, якщо мати дитини померла, визнана недієздатною, позбавлена батьківських прав або визнана рішенням суду безвісно відсутнім, батько може сам подати заяву до органу РАЦС про встановлення батьківства. У цьому разі йому, крім документа про відсутність матері дитини, знадобиться дозвіл органу опіки та піклування на встановлення батьківства, а за відсутності такого дозволу — рішення суду.

3. Якщо немає спільної заяви батьків, які не перебувають у шлюбі між собою, або заяви батька дитини, батьківство може бути встановлено в судовому порядку за заявою заінтересованої особи. В цьому випадку відомості про батька вносяться на підставі рішення суду.

Як зареєструвати дитину без батька?

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, у випадках відсутності заяви батька, спільної заяви батьків або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народження проводитися за прізвищем та громадянством матері. Ім’я та по батькові батька записуються за її вказівкою.

Як отримати свідоцтво про народження, якщо дитині більше року?

Державна реєстрація народження дитини, яка досягла одного року і більше, проводиться в Рагсі за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров’я та довідки з місця проживання дитини.

Також звертаємо увагу на те, що свідоцтво про народження є головним документом людини до 16 років, тобто до отримання паспорта. Тому в разі його втрати, відновлення свідоцтва про народження може зайняти багато часу і сил.

Короткий опис статті: отримання сертифікату Отримати свідоцтво про народження всі можуть протягом місяця після народження дитини, а якщо з якихось причин

Джерело: Як отримати свідоцтво про народження дитини в Україні? Що для цього потрібно знати. | Gorko

Також ви можете прочитати