Як отримати сертифікат

Як отримати свідоцтво про народження дитини або його дублікат

03.10.2015

Обом батькам бути присутніми не обов’язково. Буде достатньо в довільній формі написати заяву. На всю процедуру та отримання свідоцтва про народження потрібно хвилин 20 (якщо без черги).

Що робити, якщо немає мами чи тата


Можуть виникнути особливі обставини. Як напрример, якщо невідомо, хто батько малюка. Як діяти в такому випадку? Для отримання свідоцтва про народження, достатньо паспорта одного з батьків.

Якщо батьківство не встановлено, дитина отримає громадянство, прізвище матері.

За її бажанням, про батька запис може взагалі не робитися і вона отримує статус матері-одиначки.

Свідоцтво про народження втрачено


Може бути так, що свідоцтво про народження втрачено. Що робити в цьому випадку? Найголовніше якомога скоріше відновити його!

Зробити це не складно, особливо якщо ви проживаєте в тому ж місті, в якому його отримували. Для того, щоб відновити втрачене свідоцтво, потрібно всього лише звернутися до відділу Рагсу і написати заяву про бажання відновити втрачений документ. Багато часу процедура відновлення не займе.

Якщо ви встигли переїхати, то потрібно місті, де ви зараз проживаєте, звернутися у відділ Рагсу. Написати запит, в якому зазначити дані міста, де було видано свідоцтво.

Документи, необхідні в цьому випадку:

  • Паспорт — документ, що засвідчує особу.
  • Довідка, якщо змінено прізвище.
  • Квитанція сплати державного мита.

Заміна документа про народження


У деяких випадках може знадобитися заміна свідоцтва про народження. Наприклад, якщо була помічена вкравшаяся помилка, неточності або хочеться (необхідно) внести зміни.

Тоді завітайте до відділу Рацсу і напишіть просте заяву про вашому побажанні. Зазвичай це не повинно викликати жодних труднощів. Ви зможете отримати сращу після розгляду заяви вже нове свідоцтво про народження.

Тут можна дізнатися в якому НПФ ви знаходитесь.

Що ж буде, якщо нпф припинить своє існування у статті — http://npfond.com/fund/questions/stop.html .

Фото і держ мита


Для первинного отримання свідоцтва про народження не потрібно платити держ мито.

Також при оформленні свідоцтва про народження дитини не потрібні фото.

Сплатити мито буде потрібно в разі зміни свідоцтва (при псуванні, втраті), якщо відбувається встановлення ще й батьківства, коли шлюб не був зареєстрований.

Зовнішній вигляд свідоцтва про народження


Що ж всі процедури виконані, і тепер можна милуватися готовим документом. Як же він виглядає? У радянські часи, свідоцтво було виконано у формі невеликої книжечки з палітуркою.

Зараз, сучасне свідоцтво представлено у форматі А5, і забезпечено водяними знаками. Заповнити свідоцтво можна вручну. Робиться це чорною чи синьою пастою, друкованими, розбірливими літерами. Або за допомогою друкувальних засобів (машинка, комп’ютер). Тоді використовуються тільки чорні чорнила. Не можна, щоб були присутні виправлення або помарки, патьоки або затирання.

Підписує свідоцтво керівник Загсу або консульства (якщо це відбувається за кордоном). Завіряється гербовою печаткою і має розшифровку ініціалів того, хто робив підпис.

Якщо батьки не виявили бажання, у графі про їх громадянство ставиться прочерк.

У свідоцтві буде зазначено крім дати народження малюка ще і місце народження. Дані, які будуть обрані обома батьками, мамою — одинаком (якщо немає батька або він не відомий).

Свідоцтво про народження отримано, розглянуто. Це радісна подія зазначено, тепер важливо подумати про інших документах, необхідних дитині.

Повний набір: про що не варто забувати


Звичайно, дитині потрібна прописка, щоб він став повноправним жителем міста.

Якщо батьки проживають і/або прописані разом, достатньо присутності одного при акті прописки.

Якщо в різних місцях, присутні обидва. Важливо: при оформленні документів для новонародженого обслуговування відбувається поза чергою!

Документи:

  1. Паспорта батька і мами (оригінали та ксерокопії).
  2. Оригінал і 2 копії свідоцтва про народження.
  3. Документи на будинок або квартиру (оригінал).
  4. Свідоцтво про укладення шлюбу (якщо він офіційний).
  5. Оформлена заява від одного з батьків (якщо прописка в різних місцях), що вони не проти, прописати дитину до дружині (дружину).
  6. Малюк прописаний, тепер потрібно оформити ОМС (страховий поліс).

На щастя процедура дуже проста. Потрібно лише документи матері: свідоцтво про народження і, природно, паспорт. Отримати його можна в поліклініці або спеціальної страхової компанії, що працює від цієї поліклініки. На час оформлення видається тимчасове свідоцтво.

Також нескладно оформити і СНІЛС, потрібні такою ж, як і для поліса, набір документації. Правда СНІЛС будуть готувати 3 тижні, тому варто це враховувати.

Короткий опис статті: як отримати сертифікат Як отримати свідоцтво про народження дитини і які документи для цього потрібні. Куди звертатися. Скільки часу займе. Значення свідоцтва про народження дитини. Повний набір документів.

Джерело: Як отримати свідоцтво про народження дитини або його дублікат

Також ви можете прочитати