Сертифікати відповідності

Як отримати сертифікат якості (відповідності) на Україні,процедура

14.10.2015

Процедура отримання сертифіката якості в Україні складається з декількох етапів.

  1. Підприємство-заявник подає заявку у відповідний уповноважений орган з сертифікації з проханням видати сертифікат якості. Однак, система органів по сертифікації велика. Орган, до якого подається заявка, визначається залежно від виду продукції. До заявки додається документація для сертифікації. Орган по сертифікації розглядає заявку, аналізує надані документи. По заявці приймається рішення, в якому зазначаються схеми (моделі) сертифікації.
  2. Для визначення характеристик продукції проводяться випробування та лабораторна перевірка. При сертифікації продукції, що випускається серійно здійснюється обстеження (атестацію) виробництва або сертифікація (оцінка) системи управління якістю виробництва. Здійснюється відбір та ідентифікація зразків продукції для проведення випробувань. Після проведення сертифікаційних випробувань зразків продукції та аналізу отриманих результатів приймається рішення про можливість видачі сертифіката відповідності .
  3. Заявнику видається сертифікат відповідності і надається право маркувати продукцію спеціальним знаком відповідності. Сертифікована продукція заноситься до реєстру системи УкрСЕПРО.

Якщо орган сертифікації приймає негативне рішення, то виноситься письмову мотивовану відмову у видачі сертифікату якості на продукцію .

До повноважень органів сертифікації також відносяться визнання сертифіката відповідності. який виданий в іншій країні, а також здійснення технічного нагляду за сертифікованою продукцією.

Сертифікація здійснюється згідно з правилами, встановленими Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Для різних видів продукції встановлені свої правила. Їх досить багато. Наприклад, правила обов’язкової сертифікації тютюнових виробів, правила обов’язкової сертифікації алкогольних напоїв, правила обов’язкової сертифікації нафти та нафтопродуктів та інші. Всі вони затверджені наказами Держспоживстандарту та зареєстровані в Мін’юсті.

Крім державної системи УкрСЕПРО в Україні діють й інші системи сертифікації. Наприклад, система CERTEX/. Але будь-які альтернативні системи забезпечують проведення добровільної (а не обов’язковою) сертифікації. Дізнайтеся різницю між добровільною і обов’язковою сертифікацією прямо зараз.

За результатами успішного проходження сертифікації за будь-якої системі заявнику видають сертифікат якості на продукцію. виконаний на офіційному бланку, мають голограму і інші ступені захисту.

У наш час інформаційних технологій створюються реєстри інформації. Це дуже зручно і для зберігання, і для пошуку потрібних даних. Для збереження інформації створюється кілька ступенів захисту. На жаль, електронна база даних системи сертифікації УкрСЕПРО в недалекому минулому зазнала нападу зловмисників і була знищена. ЗМІ повідомили сенсаційну новину, ніби запозичену з детективного роману. 11 серпня 2010 року в будівлю Держспоживстандарту під час робочого дня проникли сторонні особи, заблокували поверх, зламали двері серверної кімнати і проводили операції з сервером електронної бази. В ніч з 11 на 12 серпня 2010 року база даних невідомими особами було знищено фізично. В результаті крадіжки конфіденційної інформації і знищення її на сервері національній системі сертифікації було завдано непоправної шкоди. Перевірити справжність якого-небудь раніше виданого сертифіката якості не представлялося можливим. 13 серпня 2010 року Держспоживстандарт затвердив новий порядок видачі сертифікатів відповідності регіональними відділеннями, за відсутності фіксації в електронному вигляді. Електронний варіант бази даних УкрСЕПРО вже не створювався.

Короткий опис статті: сертифікати відповідності Як отримати сертифікат якості в Україні. Етапи процедури отримання сертифікату відповідності. Для різних видів продукції встановлені свої правила. Результати успішного проходження сертифікації. сертифікат якості, сертифікат відповідності, як отримати сертифікат якості, як отримати сертифікат якості в Україні, як отримати сертифікат відповідності, процедура отримання сертифіката якості, етапи отримання сертифіката відповідності

Джерело: Як отримати сертифікат якості (відповідності) на Україні,процедура,етапи

Також ви можете прочитати