Як отримати сертифікат

Як отримати экосертификат?, Загальні питання, Форум AgroXXI

15.09.2015

#1 kaluzhnica


37 Користувачі повідомлень

Відправлено 22 Жовтень 2014 — 16:06

#2 Ivan70

Ivan70

Цікавиться


Користувачі >
225 повідомлень

Відправлено 23 Жовтень 2014 — 09:18

Похвальне починання! Щодо органічної продукції для вітчизняного ринку – не впевнений, тому що такого визначення в нашому законодавстві ще немає, депутати все ще не можуть прийняти закон про органічну продукцію, відповідно – російської сертифікації не буде. Поки не буде. А ось сертифікація на відповідність вимогам до органічної продукції інших країн, є, але про це пізніше.

Треба подивитися щодо закордонної экосертификации сертифікації, але ще до перегляду виникають побоювання, що це буде ой-ой як непросто. Однак, якщо говорити про экосертификате, то такі робляться нашими сертифікаційними центрами, причому (відносно) є – але, як правило, не на рослинну або тваринну продукцію.

Є корпоративна сертифікація наприклад (СЕС LavkaLavka). Це сертифікація, яка присвоюється постачальникам, фермерам, які працюють з LavkaLavka. Але по суті, екологічної сертфикации I типу (сертифікація та підтвердження характеристик екологічності третьою стороною – сертифікаційним центром), не кажучи вже про присвоєння та підтвердження статусу «органічної» — ні, за єдиним винятком. Чому? Тому, що це досить складний процес.

В принципі, екологічне маркування може бути декларативною, тобто коли виробник самодекларирует екологічність своєї продукції, без підтвердження сертифікаційним центром. Така можливість передбачена ІСО і називається вона відповідно самодекларація.

У разі самодекларації виробник має можливість розмістити на упаковці продукції значок, що підтверджує її екологічність, але це буде не підтверджений значок, іншими словами екологічне маркування II типу.

Тепер про те, то у нас є. У Росії є сертифікуючий орган: це «Листок життя» з символікою – знаком відповідності. Ви, напевно, бачили ці листочки на продукції. Екомаркування «Листок життя» є міжнародно визнаною. Сертифікацію вони проводять за міжнародним стандартом ISO 14024 «Environmental labels and declarations — Guiding principles» і його вітчизняного аналогу.

Крім того, вони допомагають отримати сертифікацію вітчизняним фермерам, які займаються органічним землеробством. Процес цей досить трудомісткий і дорогий. Наскільки я знаю, сертифікованих агрокомпаній і двох десятків не набереться.

#3 Christina

Christina

Активний користувач


Користувачі >
335 повідомлень

Короткий опис статті: як отримати сертифікат Як отримати экосертификат? — відправлено в Загальні питання: Шановні! Обмірковую бізнес з виробництва екопродукції, вивчаю питання. І хотіла запитати, які існують сертифікати на екологічно чисту продукцію рослинництва чи на органічну продукцію? Порядок отримання, які вимоги потрібно виконувати? Загалом, буду рада будь-якій інформації. Как,получить,экосертификат?,Уважаемые,Обдумываю,бизнес,производству,экопродукции,изучаю,вопрос,хотела,спросить,какие,существуют,сертификаты,экологически,чистую,продукцию,растениеводства,или,органическую,продукцию?,Порядок,получения,требования,нужно

Джерело: Як отримати экосертификат? — Загальні питання — Форум AgroXXI

Також ви можете прочитати