Сертифікати відповідності

Види сертифікації та види сертифікатів відповідності

15.10.2015

Види сертифікації

Сертифікацією називається спеціальна процедура підтвердження відповідності товарів, що проводиться незалежною організацією. Якщо продукція успішно проходить перевірку то виробник або продавець отримує сертифікат — документ, що засвідчує відповідність встановленим стандартам якості і безпеки. Сьогодні існують наступні види сертифікації: добровільна і обов’язкова.

  Добровільна — проводиться за приватною ініціативою виробників, продавців, постачальників. Метою проведення цього виду сертифікації продукції є: забезпечення конкурентоспроможності, затребуваність продукції, додаткова реклама. Об’єктами добровільної сертифікації можуть бути будь-які товари і послуги, які перевіряються на відповідність стандартам різних категорій.
  Обов’язкова — покликана підтверджувати тільки обов’язкові вимоги, які встановлюються законом. Метою обов’язкової сертифікації є забезпечення екологічності та безпеки товарів і послуг. Об’єктами цього виду сертифікації стають ті, товари, які внесені в законодавчо затверджений перелік, підтвердження відповідності для яких є обов’язковою умовою випуску у вільний обіг. Після проведення обов’язково сертифікації видається сертифікат або декларацію відповідності, які дійсні на всій території Росії.

Сертифікати — види, відмінності та призначення

В залежності від виду послуг, категорії товару, а також від деяких інших факторів, розрізняють кілька видів сертифікатів.

  Сертифікат відповідності ГОСТ Р — офіційний документ, виданий акредитованими Федеральним агентством з технічного регулювання органами з сертифікації, який засвідчує відповідність продукції прийнятим стандартам, вимогам технічних регламентів, встановленими правилами і договорами. Система сертифікації передбачає як обов’язкове, так і добровільне підтвердження якості продукції.
  Сертифікат відповідності вимогам технічного регламенту підтверджує відповідність продукції вимогам, встановленим Федеральним законом «Про технічному регулюванні» від 27 грудня 2002 року. Закон передбачає заміну ДСТУ і Санпін знову розробленими технічними регламентами. Оформляють товару сертифікат на відповідність вимог ТР акредитовані Федеральним агентством з технічного регулювання органи сертифікації.
  Добровільний сертифікат товару оформлюється в якості підтвердження заявлених вимог до продукції. Сертифікована продукція активніше просувається на ринку, користується купівельним попитом, підвищує імідж виробника, конкурентоспроможність товарів.
  Декларація відповідності — офіційний документ, в якому виробник або постачальник товару підтверджує, що вироблена продукція відповідає заявленим вимогам. Відмінність даного документа від сертифіката відповідності в тому, цей виконується не на спеціальному бланку, а на аркуші формату А4.
  Відмовний лист з сертифікації — документ, який підтверджує, що продукція не підлягає декларуванню та обов’язкової сертифікації. Цей лист може бути різних видів: для торгівлі, для митниці, у сфері пожежної та гігієнічної безпеки.
  Свідоцтво про державну реєстрацію Росспоживнагляду. експертний висновок — ці документи підтверджують безпечність товарів, які підлягають санітарно-епідеміологічному та гігієнічного нагляду в рамках угоди по санітарним нормам митного союзу.
  Сертифікат походження — це документальне підтвердження походження товару, яке видається органами держави-експортера. Даний вид сертифіката служить підтвердженням того, що товар справді виготовлений на митній території країни експортера.
  Пожежний сертифікат і декларація — це документи, які підтверджують, що товар не представляє пожежної небезпеки при правильно його використанні. Цей вид сертифікації товарів здійснюється органами сертифікації, які мають акредитацію у ССПБ (Системі сертифікації пожежної безпеки).
  Євро 4 -це спеціальний екологічний стандарт, що регулює кількість шкідливих компонентів у вихлопному газі. В даний момент відбувається оформлення екологічних сертифікатів тільки на відповідність Євро 4 і Євро 5, оскільки попередні автоматично скасовуються після введення нового класу. У січні 2010 року був введений екологічний клас Євро 4, в 2014 році буде введено новий екологічний клас Євро 5. При митному оформленні ввезеного транспортного засобу вказується його екологічний клас на підставі сертифіката.
  Хлібний сертифікат. підтверджує відповідність якості борошна, хлібобулочних, макаронних виробів, вимогам нормативних документів, а також відповідність найменування зазначеної виробником продукції. Такі види сертифікатів відповідності необхідно оформляти при ввезенні та вивезенні хлібобулочних та макаронних виробів на територію або з території РФ. Також сертифікат необхідний при здійсненні закупівель даної продукції для потреб держави.
  Висновок про зміст озоноруйнівних речовин у продукції є офіційним дозволом, що дає право ввезення на територію РФ продукції, що містить озоноруйнуючі речовини. Висновок надається в митні органи при приміщенні продукції під митні режими РФ. Оформляють висновок акредитовані лабораторії і Федеральна служба по екологічному, технологічному і атомному нагляду. Всі озоноруйнівні речовини і продукція з вмістом цих речовин затверджено у відповідних переліках.
  Сертифікат відповідності в системі сертифікації «Зв’язок» підтверджує безпеку та електромагнітну сумісність обладнання, його відповідність вимогам, встановленим Міністерством зв’язку РФ. Оформляють даний вид сертифікатів органи з сертифікації, акредитовані в системі «Зв’язок».
  Відмовний лист та дозвіл Державної Комісії з Радіочастот. У документі роз’яснюється приналежність і високочастотних радіоелектронних пристроїв згідно переліку товарів, заборонених або обмежених до ввезення/вивезення країнами Митного союзу у межах Євразес. Оформлення документа проводиться державною комісією з радіочастот — ГКРЧ
  Дозвіл на застосування обладнання. виданий Федеральною службою Ростехнагляду, для потенційно небезпечних виробництв. Дозвіл на застосування оформлюється на партію, одиничний виріб, тип або комплекс технічних пристроїв, у яких всі компоненти взаємопов’язані одними функціями. Дозвіл, виданий Ростехнаглядом, є підтвердженням безпеки промислового обладнання.
  Висновок незалежної експертизи. технології в цілях експортного контролю оформлюється при вивезенні товарів з території Росії. Експертиза покликана підтвердити, що продукція не несе інформації про державну таємницю та відсутній у підконтрольних списках. В окремих випадках експертизу на подвійне призначення проводять при ввезенні товару. До товарів подвійного призначення відносять товари, які можуть бути застосовані при створенні ядерної зброї, але в даний момент використовуються в мирних засобах. Для кожної моделі, на яку необхідно висновок наводиться повний опис із зазначенням особливостей. Висновок незалежної ідентифікаційної експертизи товару дає Федеральна служба з технічного контролю та спеціально акредитовані органи.
  Схвалення типу транспортного засобу (ОТТС) підтверджує відповідність всіх видів автомототранспорту та спец. техніки вимогам системи сертифікації механічного транспорту та причепів. ОТТС є підставою для видачі органами митниці та ДАІ паспорта на новий транспортний засіб.
  Сертифікат про затвердження типу засобів вимірювань необхідний для державного контролю у сфері безпеки, медицини, єдності вимірювань. На підставі результатів випробувань служби Ростехрегулювання приймають рішення про затвердження даного виду засобів вимірювань.

Стаття ← Попередня Наступна » —

Короткий опис статті: сертифікати відповідності, Сертифікати — види, відмінності та призначення. Сертифікація буває добровільною і обов’язковою і проводиться в відповідності з вимогами різних нормативних документів. Залежно від продукції оформляються сертифікати відповідності ГОСТ Р, сертифікати Євро 4, пожежні сертифікати, сертифікати походження та ін. Сертифікат, Сертифікація, ГОСТ Р, Пожежний сертифікат, Сертифікат відповідності, Сертифікат Євро 4, Види сертифікації, Види сертифікатів, Види сертифікації продукції, Види сертифікатів відповідності, Види сертифікації товарів,

Джерело: Види сертифікації та види сертифікатів відповідності

Також ви можете прочитати