Без рубрики, Різне

Свідоцтво про закінчення автошколи. Термін дії.

04.04.2017

Свідоцтво про закінчення автошколи. Термін дії.

Свідоцтво про закінчення автошколи, що ж це за документ і який термін його дії?

Теоретично свідоцтво про закінчення автошколи такий же державний документ, як і будь-який інший про закінчення навчального закладу, але зі своїми особливостями.

Свідоцтво про закінчення автошколи за статусом одно свідченням ЗНО, атестату, диплому та інших документів про закінчення навчальних закладів, але, на відміну від перерахованих, воно є проміжною ланкою. Будь-який громадянин, отримавши диплом, посвідчення може влаштуватися на роботу за фахом і відразу приступити до неї. Його кваліфікацію роботодавець буде дізнаватися вже в процесі самої роботи. Для водіїв остаточний документ – це посвідчення водія, яке видає ДАІ. Тільки воно дозволяє управляти автомобілем. Звідси й двоїстість свідоцтва.

В кожному свідоцтві про закінчення автошколи внизу в обов’язковому порядку написано: «Документом на право керування транспортним засобом не служить», тому керувати автомобілем, маючи на руках тільки свідоцтво, не дозволяється.

Поширена ситуація, коли майбутній водій, закінчивши автошколу, розслабляється і відкладає здачу іспитів і отримання прав на невизначений строк, в повному переконанні, що свідоцтво про закінчення автошколи терміну давності не має, і потрапляє у досить неприємну ситуацію, коли в ДАІ відмовляються приймати свідчення і вимагають підтвердити його достовірність.

А проблема проста, як правда. Всьому виною інтернет, на запит «Купити права» з’являється більш 2000000 пропозицій їх продати. Свідоцтва, видані з великим терміном давності для ГИБДД — чимала головний біль. Як інспектор може перевірити справжність документа, не будучи експертом? Тому і потрібні перевірки.

Автошколи можна умовно поділити на два типи.

До першого можна віднести автошколи, чесно отримали ліцензії, але попрацювавши рік-два, припинили свою діяльність. Звинуватити в чомусь поганому такі автошколи не повертається язик, не пішла робота, автошколу вирішили закрити. Автошкола зробила все чесно, провела навчання, видала свідоцтва і пішла з ринку послуг.

Є інший тип автошкіл, які працюють роками, випустивши на дорогу тисячі водіїв, але рідкісна автошкола зберігає зареєстровані в ДАІ списки учнів за весь період роботи, т. к. працюють у відповідності з нормативними документами, які прямо їх не стосуються і ніяк їх не регламентують роботу.

Розраховувати на те, що автошкола легко підтвердить факт навчання, не варто. У ДАІ відомості про екзамени і самі документи зберігаються не більше року, після цього їх знищують. Це не стосується тих, хто склав іспити в ГИБДД в 17 років, для них свій порядок.

найпоширеніша ситуація, коли курсант закінчив автошколу, не здав в ДАІ пару раз іспит і відклав усі на невизначений період. Проходить рік, два, три і раптом терміново потрібні права. Добре, якщо свідоцтво про закінчення автошколи збереглося, зовсім кепсько, якщо загубилося. У першому випадку можна під’їхати в автошколу і просити їх про допомогу у підтвердженні свідоцтва. У другому, якщо автошкола не зберігає списки учнів, зареєстровані в ГИБДД, а автошколи ніхто не зобов’язує зберігати ці списки, справа практично безнадійна.

Щоб уникнути неприємностей і непотрібних турбот, необхідно зробити наступне:

  1. Відкласти всі справи, але іспити в ГИБДД потрібно здати і отримати водійське посвідчення.
  2. Якщо Ви не можете здати іспити там, де вчилися у зв’язку з переїздом в інше місто, правда, це стосується і тих, хто не збирається нікуди виїжджати, а хоче відкласти здачу іспиту на потім, то зберіть і зберігайте, як паспорт, максимальний пакет документів, до яких відносяться:

— Свідоцтво про закінчення автошколи. У свідоцтві повинні стояти на внутрішній стороні друк автошколи і підпис директора.

Свідоцтво про закінчення автошколи. Термін дії.

На зворотному боці повинно бути так зване відкріплення у вигляді штампа і круглої печатки ГИБДД, підпис інспектора.

Свідоцтво про закінчення автошколи. Термін дії.

— Копія ліцензії автошколи з додатком, завірені автошколою.

— Діюча меддовідки.

— Копія ліцензії медкомісії, завірена медкомісією.

— Копія реєстрації списку групи в ГИБДД або копія списку навчальної групи в журналі обліку занять, що по суті одне і теж, з печаткою ГИБДД і завірена автошколою.

За великим рахунком, ці документи більше потрібні тому, що в них стоїть Ваше прізвище і є печатка ДАІ. І інспектор зможе за цими документами знайти Вас в базі даних ГИБДД.

Мета одна, мати на руках як можна більше документів з печатками та підписами і бажано, щоб це були друку ДАІ і підпису інспекторів .

У житті можуть виникнути різні ситуації, тому необхідно розуміти. Станом на сьогодні, автошколи не зобов’язані надавати списки і журнали в ГИБДД, ніде це не зазначено, але ГИБДД вимагає, а автошколи, звиклі до такого порядку ще з давніх часів, не заперечують і несуть на реєстрацію. Та й не складно, ніж конфліктувати і доводити свою правоту.

Також ніде не зазначено, що треба відкріплятися, але тут наполягають автошколи, щоб учням було простіше в інших підрозділах ДАІ. Спасибі ГИБДД, що не заперечує і ставить відповідні відмітки на свідоцтві. Принаймні, з відділеннями, з якими нам доводилося працювати, проблем з цим не виникало.

Свідоцтво про закінчення автошколи терміну давності не має. але через рік Ви витратите багато сил і нервів, щоб довести, що Ви дійсно проходили навчання.

Розслабитися і забути про свідоцтві Ви можете тільки, склавши іспити в ГИБДД і отримавши водійське посвідчення. З моменту отримання прав, усі дані заносяться в базу даних ДАІ та, у разі втрати або обміну водійського посвідчення, Ви можете отримати нове, для цього достатньо пред’явити лише паспорт, медичну довідку та квитанцію про оплату держмита. Свідоцтво з Вас вже ніхто не запитає.

Також Вас може зацікавити

Водійська медична довідка або як не втратити категорії .

Будь-який передрук інформації ЗАБОРОНЕНО без письмової згоди адміністрації сайту © http://zmost.ru/

Теги: автошкола СВАО, Бабушкінський, Свіблово, Медведково

Короткий опис статті: сертифікат на виробництво Статті для водіїв від лідера автошкіл Москви – старт до впевненого водіння автомобіля.

Джерело: Свідоцтво про закінчення автошколи. Термін дії.

Також ви можете прочитати