Без рубрики, Різне

Скільки коштують послуги нотаріуса при оформленні спадщини

04.04.2017

Зміст:

Заповіт – це гарант для людини, що навіть після його смерті майно буде розподілено по його волі. Саме воно може гарантувати передачу майна одним особи, і позбавлення інших. Заповіту буває різних форм і видів, а також містить чітку структуру і вимагає засвідчення нотаріуса. Але, скільки буде коштувати така послуга у нотаріуса? І що для неї буде потрібно, давайте розберемося разом.

Скільки коштують послуги нотаріуса при оформленні спадщини

Оформлення спадщини у нотаріуса

Заповіт – один з сотих головних каменів спотикання родині, саме воно може згуртувати давніх ворогів і посварити навіть самих мирних жителів сім’ї. Так як даний документ є одностороннім, під час його складання особи найчастіше не знають про нього. А тому, в момент смерті для багатьох стає сюрпризом як його текст, так і наявність самого документа.

Згідно із законом Російської Федерації. документ має багато нюансів і особливостей, а тому складати його краще всього у нотаріуса. Так, після вашої смерті, заповіт може бути оскаржена навіть у разі неправильного написання дати та місця оформлення договору, що вже говорити про основних його пунктах.

Для того, щоб оформити заповіт або вступити в право власності, ви можете звернутися як до приватного, так і до державного нотаріуса. Основною відмінністю одного від іншого залишається розмір оплати. так, державний нотаріус візьме з вас державне мито за послуги, плюс розмір витрат та бланків, які встановлені в законі РФ. Тоді як приватний нотаріус візьме вас відразу плату за все, вона зазвичай обумовлюється відразу, і також включає в себе державне мито.

Так, якщо в першому випадку ваші гроші підуть в бюджет країни і на потреби фірми, то другий забере гроші собі. І з одного боку, вартість приватного нотаріуса буде в рази вище, але в той же час, варто розуміти, що саме він заробляє на якості справи, коли державний нотаріус отримує фіксовану заробітну плату і не залежить від вас.

Але, насправді, загальна сума не буде надто різною, так як витрати будуть достатніми в обох випадках. Але, точну цифру вам скажуть тільки після того, як вивчать всі особливості справи.

Варто також знати, що в разі помилки нотаріуса, приватний ризикує всією своєю фірмою і грошима, коли ж державного може отримати лише стягнення, адже вам гроші повернуться з бюджету. Але, все залежить від ступеня помилки. Так, якщо справа серйозна, обидва нотаріуса можуть втратити ліцензії на юридичні дії.

Саме тому, нотаріус діють згідно з законом і вимагають у вас всі необхідні документи. Головна їх мета в цьому питанні повинна стояти як захист ваших інтересів, а вже потім збереження своєї роботи.

Пам’ятайте, що якщо вам попався скрупульозний нотаріус, які просить надати всі документи та довідки, ви можете вважати себе щасливчиком, адже ви опинилися в надійних руках.

Перелік документів (пізніше формуються у спадкові справи), необхідних для оформлення спадщини

Багато людей перший раз ходять до нотаріуса тільки тому, що хочуть дізнатися, які ж документи потрібні для складання заяви у нотаріуса.

Отже, основні з них:

  • Паспортні дані;
  • Інформація про тих, кому перейде ваше майно – ім’я, дата народження та адреса проживання;
  • Перелік майна, яке власник заповідає;
  • Документи на право володіння тими чи іншими об’єктами;

Так, дані документи є обов’язковими, але в залежності від віку об’єкта, можуть знадобитися і інші відомості. Так, якщо об’єкт ще не досяг 18-річного віку. у нього можуть попросити довідку про те, що він сам себе містить і має майно. Якщо ж, об’єкту стукнуло 60. то може знадобитися довідка про повне психічне здоров’я людини. Якщо ж йому за 70, довідка є основним документом .

вся справа в тому, що згідно із законом російської Федерації, написати заповіту може тільки людина знаходиться повної дієздатності і вчинки несе за свої дії.

Скільки часу займає оформлення спадщини у нотаріуса?

До 2006 року на території Росії діяв податковий збір на заповіт, але в 2006 був ухвалений закон про його скасування. А тому на сьогодні закон вважається недійсним, і збір податку на заповіт вважається неправомірною та грубим порушенням. Але, крім податкового збору, існує таке поняття, як державне мито. яку оплачують спадкоємці, в момент отримання спадщини.

Так, величина даного збору залежить від суми спадщини і ступеня споріднення. Якщо ви є спадкоємцем першої або другої черги (чоловік, діти як рідні так і усиновлені, батьки, брати, сестри та інші близькі родичі), вартість державного митаскладе 0,3% від суми вартості майна. яке він наслідує. Важливо знати, що сума не повинна перевищувати 100 000 рублів. Якщо ж ви єдалеким родичем або взагалі не перебуваєте в спорідненості з померлим, тоді платаскладе 0,6%, але не більше 1 000 000 рублів .

Вартість послуг у нотаріуса залежить від самої ситуації і від того, до якого нотаріуса ви звернетеся до приватного чи державного.

Вартість оформлення

Для того, щоб отримати державне мито, необхідно чітко означати вартість переданого майна, для цього здійснюється його незалежна оцінка.

Зазвичай аналізуються як рухоме, так і нерухоме майно:

  • Транспорт може оцінити спеціальні оціночні організації, або ж за допомогою судової експертизи;
  • Вартість нерухомості може оцінити або спеціальна організація, або ж органи з обліку нерухомості;
  • Ціна землі визначається як спеціальною комісією по землі, так і державними органами влади, які несуть за це відповідальність;
  • Інші дрібні та інші предмети оцінюють спеціальні експерти.

Хто несе відповідальність за сплату податків?

Так як сплата податку проводиться на основі одержуваного майна, то відповідальність за її сплату лежить на отримання спадщини. Причому варто відзначити, що вони повинні повною мірою сплатити податок. Так, якщо ви є далеким родичем, і отримали спадщину, ви повинні сплатити 0,6% від отриманої вами суми. Або ж від вартості майна або речі.

Бувають ситуації, коли спадкоємців кілька, кожен з них думає, що податок можна ділити на всіх, але, це всього лише помилка. Навіть якщо право користування вступлять 10 чоловік, сплатити суму державного мита повинні всі 10 чоловік по 0,3 або 0,6%, в залежності від ступеня споріднення.

Видача свідоцтва про право на спадщину

Документ про свідоцтві про право на спадщину є самим головним і останнім кроком, який зобов’язаний зробити адвокат перед закриттям справи.

Скільки коштують послуги нотаріуса при оформленні спадщини

Так, дане свідоцтво є документом, що узаконює права суб’єктів на право використання того або іншого майна. яке раніше могло належати іншому, нині померлій особі. Це свідоцтво використовується часто, але найпоширеніший варіант застосування — це внесення певних прав для того, щоб володіти майном. Так, це можуть бути додаткові документи для володіння, або додаткові умови, які має виконати або вже виконав об’єкт спадщини.

Крім поширеного думку, це свідчення не є обов’язковим, і найчастіше видається тільки на прохання самого спадкоємця. Він містить дані про нотаріуса, який оформляв дані документи також ваші дані і опис того майна, яке ви отримали за заповітом.

Послуги приватного нотаріуса не обійдуться вам набагато більше, ніж державного, зате ви можете отримати набагато більше плюсів від роботи з останнім. Так, саме вони можуть гарантувати вам якість виконаної роботи, так як від цього залежить величина зароблених ними грошей.

Крім цього, ризики в разі неправильно оформлення або успішної процедури спростування заповіту, для приватного нотаріуса набагато більше. Так як саме він повинен буде віддати назад всі гроші, а також може взагалі позбутися своєї нотаріальної контори. Але, крім цих доказів, варто розуміти, що в разі великої помилки або невдачі, обидва нотаріуса позбавлятися свого місця роботи, а, можливо, і нотаріальної ліцензії.

Короткий опис статті: скільки коштує сертифікат Оформлення спадщини у нотаріуса. Скільки часу займає оформлення спадщини у нотаріуса? Хто несе відповідальність за сплату податків? Видача свідоцтва про право на спадщину.

Джерело: Скільки коштують послуги нотаріуса при оформленні спадщини — державного

Також ви можете прочитати