Сертифікат відповідності

Що значить сертифікований в Україні відеореєстратор.

13.10.2015

Що означає сертифікований відеореєстратор?

У нас дуже часто запитують

«А у вас є сертифікат на відеореєстратор?»

«Навіщо»

«В суді потрібен тільки сертифікований, інакше відео не доказ»

«Немає жодного закону зобов’язує сертифікувати автомобільний реєстратор»

Схоже, дуже магічно діє на людей слово «сертифікат». Давайте розберемося що таке сертифікований відеореєстратор.

За Українським законодавством ОБОВ’ЯЗКОВІЙ сертифікації підлягають усі ВИМІРЮВАЛЬНІ прилади. Якщо це радар, то він буде показвать правильну швидкість і не брехати. Саме у вимірювальних приладів повинен бути результат вимірювання, виражений у конкретних числах. Наприклад: в сантиметрах, кілограмах, км в годину або іншої одиниці міжнародної системи одиниць СІ (яка нам всім знайома ще зі школи).

А сертифікат метрологічної повірки буде доводити те, що прилад ВИМІРЮЄ правильно (саме тому у міліцейських радарів повинен бути).

Тепер питання: відеореєстратор, щось вимірює? Є конкретні цифри?

Звичайно ж є сертифіковані відеореєстратори, але давайте подивимося на цей сертифікат ближче. Найголовніший пункт в ньому, який нас цікавить це «Відповідає вимогам» ДСТУ IEC 60065:2004 та ГОСТ 30378-95

ДСТУ IEC 60065:2004 — Аудіо, відео-та аналогічне електронне обладнання. Вимоги безпеки. Це означає, що відеореєстратор безпечний для вас і оточуючих, не токсичний, не поранить і т. д.

ГОСТ 30378-95 — Сумісність технічних засобів електромагнітна. Електрообладнання автомобілів. Перешкоди від електростатичних розрядів. Вимоги і методи випробувань. Це означає, що вони не будуть створювати перешкоди для інших радіоелектронних пристроїв і засобів радіозв’язку.

На сьогоднішній день немає жодного закону зобов’язує сертифікувати автомобільний реєстратор. І, отже, використання таких приладів цілком законно і «юридична сила» точно така ж, як і сертифікованих побратимів. Для суду важливо тільки СПРАВЖНІСТЬ відеозапису, а не наявність сертифіката відповідності. Так як ні один сертифікат не може підтвердити або спростувати справжність відеозапису. Це може встановити лише експертиза. Тому сертифікація автомобільних відеореєстраторів не має ніякої сили в юридичному плані (для суду тощо), оскільки не здатна вплинути на доказову силу записів відеореєстратора.

Підсумки про сертифікацію автомобільного відеореєстратора.

Сертифікований відеореєстратор — це означає тільки те, що відеореєстратор перевірений і визнаний безпечними для застосування. Він не вб’є вас струмом і не створить перешкод для радіообладнання. І не більше.

За законом сертифікувати повинні тільки пристрої, які використовуються в роботі якими-небудь державними органами за службової необхідності. Відеозаписи з усіх побутових пристроїв можуть розглядатися без урахування їх сертифікації. Якщо у суду виникає сумнів у справжності відео, він має право призначити експертизу. Подбайте, щоб сумнівів не було. Після ДТП заявіть відразу, що є відеозапис, час на відео збігається з часом ДТП, якість відео має бути хорошої якості і т. д.

Повірте, підробка відеозапису заняття непросте, яке потребує особливих навичок і апаратури. І не важливо, в якому вигляді вона – аналоговому або цифровому. Тому при розгляді реальних справ сумніви в справжності з’являються вкрай рідко.

Всі відеореєстратори живляться від 5 Вольт. Зарядний пристрій автомобільного прикурювача знижує бортове напруга з 12 до 5 Ст. На всіх моделях. При такому малому напрузі, вбити струмом вони в принципі не можуть (навіть не сертифіковані). А всі, хто знайомий з електротехнікою розуміє, наскільки малі радіоперешкоди. Мобільний телефон в порівнянні з відеореєстратором завдає набагато більшої шкоди для здоров’я.

Так що наявність сертифіката відповідності не має ніякого значення ні в суді, ні де-небудь ще. Він може служити лише для вашого заспокоєння в тому сенсі, що даний відеореєстратор не створить перешкод електронній апаратурі, а вам не завдасть шкоди. Чого відеореєстратори, навіть не сертифіковані, зробити не можуть при всьому бажанні. Автор: G+

Самі нові:

Інші матеріали категорії:

Короткий опис статті: сертифікат відповідності Сертифікований відеореєстратор мати не обов’язково. Наявність сертифікованого відеореєстратора не має значення в суді. сертифікат на відеореєстратор, сертифікат для реєстратора, закон і видеоерегистратор, видеоерегистратор і юристи.

Джерело: Що значить сертифікований в Україні відеореєстратор.

Також ви можете прочитати