Сертифікат безпеки

Що таке Сертифікат безпеки і з чим його їдять. . Все для Android, Symbian, Windows, iOS.

14.10.2015

Сертифікат — це електронний документ, що дає право додатками бути застосованими (встановленими) в середовищі Symbian OS9.х для конкретного кінцевого користувача.

Документ висуває певні вимоги розробникам програмного забезпечення в залежності від розвитку операційних систем і апаратних засобів Nokia, що формує стандартне правило визначення терміну використання — термін дії сертифіката. Сертифікат містить інформацію, що ідентифікує власника (компанію Symbian), від якого виходить сертифікат. Видається центром сертифікації і видається компанією Symbian.

Отже, Ви стали щасливим володарем смартфона Nokia. І першим ділом, після того, як ознайомилися з ним, вирішите, що у Вашому телефоні повинні бути встановлені які-небудь програми або гри. Ви вирушите на пошуки цікавого софта в Інтернет, або знайдете цікаву іграшку або ж вирішите встановити тему оформлення. І ось, можливо, Ви перший раз зіткнетеся з тим, що Ваш телефон почне Вам писати якісь незрозумілі для Вас повідомлення, і, що найнеприємніше, скаже не встановлювати програми, які Ви хочете в нього поставити.

Давайте почнемо розглядати все по порядку

Перше, що Ви повинні зробити, перед тим, як почати установку програми в смартфон, — це відключити перевірку сертифікатів.

Це зовсім не означає, що зараз в Ваш смартфон можна буде встановити будь-який додаток. Це необхідно тому, що відразу після покупки смартфона в ньому встановлені заводські налаштування, які за замовчуванням не дозволяють встановити ненадійне, небезпечне, на думку розробників системи Symbian, додаток. Нам треба з Вами дозволити встановлення ненадійних програм.

Робиться це з менеджера додатків.

Var. додатків — > — > Налаштування — > Прогр. устан.- > Все, Перевірка сертиф. — > вимкнено.

Що таке Сертифікат безпеки і з чим його їдять. . Все для Android, Symbian, Windows, iOS.

Навіщо ми з Вами відключили перевірку сертифікатів:

Якщо Ви користуєтеся офіційним софтом, то для перевірки достовірності сертифіката безпеки Вам буде необхідно з’єднатися через Інтернет за вказаною адресою, що спричинить витрати якогось кількості трафіка, а також необхідності налаштування виходу в Інтернет через Вашого оператора.

Якщо Ви використовуєте неофіційний софт, то сертифікат не пройде перевірку, і установка буде скасована. Для перевірки використовується або вказаний Вами примусово Інтернет адресу, або адресу за замовчуванням, встановлений у налаштуваннях Диспетчера програм.

Тепер, коли ми підготувалися, що можна спробувати встановити наше перше додаток в телефон.

Далі ми розглянемо з Вами поведінку Вашого смарфона, що Ви будете спостерігати на екрані телефону, як Вам реагувати на те чи інше повідомлення, і що вони означають.

Найбільш поширені повідомлення про помилки та методи їх вирішення:

«Строк дії сертифіката закінчився»

Ця помилка з’являється, якщо Ви встановлюєте програму, підписану простроченим на даний момент часу сертифікатом.

Рішення проблеми:

1. Якщо Ви знаєте, коли був отриманий сертифікат, яким підписано додаток, то переведіть дату на Вашому смартфоні на дату отримання сертифіката і встановлюйте тепер додаток. Після успішної установки поверніть дату в телефоні на поточну.

2. Зазвичай користувач не знає дати отримання сертифіката, тому найпростіше — це перевести дату на півроку чи рік тому. Потім встановити додаток. Після його установки дату в смартфоні переведіть на поточну.

3. Якщо ж у вас є непідписана версія цього додатка, то підпишіть його свіжим сертифікатом.

«Термін дії сертифіката ще не настав»

Ця помилка виникає з новими сертифікатами. Дата початку терміну дії сертифіката, яким підписана програма, ще не настала. Подібне може відбуватися із-за різниці в часових поясах, місця, де сертифікат був виписаний, і місця, де Ви зараз перебуваєте. Також можливою причиною може бути те, що Вами виставлена невірна дата в смартфоні.

Рішення проблеми:

1. Необхідно перевірити, чи правильно виставлена дата в смартфоні, і якщо вона виставлена невірно, то змінити її на поточну.

2. Якщо ж проблема полягає в тому, що сертифікат був лише нещодавно отримано, то переведіть дату на смартфоні на один день вперед та встановіть програму. Потім поверніть на поточну дату. Дана проблема через день вже не буде у Вас з’являтися, т. к. час дії сертифіката вже вступить в силу.

«Неможливо встановити захищене додаток з ненадійного джерела»

Це означає, що встановлюється додаток не підписано персональним сертифікатом. Такий сертифікат створюється для кожного смартфона окремо, з прив’язкою до його IMEI.

Рішення проблеми:

Вам необхідно отримати сертифікат під IMEI Вашого смартфона і підписати їм додаток.

«Помилка сертифіката»

Ця помилка з’являється тоді, коли програма була підписана чужим сертифікатом, тобто таким, що створювався під інший IMEI. Також можливо, що Ви зробили помилку при введенні Вашого IMEI для запиту на отримання сертифіката.

Рішення проблеми:

1. Вам необхідно підписати це додаток ще раз, тільки саме Вашим сертифікатом і тільки непідписану раніше версію. Зверніть увагу: якщо Ви підпишіть своїм персональним сертифікатом додаток, яке раніше вже було підписано іншим, чужим сертифікатом, то воно не встановиться на Ваш смартфон.

«Установка заборонена», «сертифікат»

Дані помилки говорять про те, що Ви не відключили перевірку сертифікатів у налаштуваннях Диспетчера програм.

Рішення проблеми:

1. Відкрийте Диспетчер додатків на смартфоні.

Var. додатків — > — > Налаштування — > Прогр. устан.- > Все, Перевірка сертиф. — > вимкнено.

«Помилка в сертифікаті — зверніться до постачальника програми!»

Ця помилка говорить про те, що додаток, яке Ви намагаєтеся встановити, не має сертифіката безпеки.

Рішення проблеми:

1. Необхідно виконати сертифікацію цього додатка, т. е підписати.

При спробі установки програми, Ваш смартфон намагається з’єднатися з Інтернетом

Це відбувається із-за необхідності перевірки достовірності сертифіката безпеки, яким підписана програма. Для з’єднання використовується або вказаний Вами примусово Інтернет адресу, або адресу за замовчуванням, встановлений у налаштуваннях Диспетчера програм.

Рішення проблеми:

1. Необхідно у вікні Диспетчера програм відключити перевірку сертифікатів.

Var. додатків — > — > Налаштування — > Прогр. устан.- > Все, Перевірка сертиф. — > вимкнено.

Що таке персональний сертифікат безпеки і які його функції:

Персональний сертифікат безпеки видається тільки на один IMEI, тобто для одного телефону, і прив’язаний він до IMEI цього телефону. Саме тому встановити додаток, підписану сертифікатом під чужий IMEI, неможливо.

одного Разу отриманим сертифікатом можна підписувати все що вимагають сертифікації програми, але тільки для смартфона, на IMEI якого сертифікат був виданий.

Які існують види сертифікатів безпеки:

Програми, які встановлює користувач, взаємодіють з операційною системою Symbian через набір API функцій, і, відповідно, повинні мати права на звернення до них. У всіх молодших ОС це не регламентувалося, починаючи з Symbian OS 9 була введена захист користувача від шкідливих програм і від необдуманих дій самого користувача.

Тому і можна говорити про підрозділ сертифікатів щодо прав доступу, їх існує 4 види:

Self-signed — сам будинку подписываеш і всі можуть його поставити.Рівень доступу до API базовий.Доступно близько 60% всіх API (API — функції смартфона, наприклад вбити процес або відкрити прогу.Це все виконують різні API)

Другий тип сертефиката Symbian Signed — їм підписують програми вимагають більш ніж 60% API причому наруки сертефікат не дають.Отправляеш SIS отримуєш підписаний SIS (якщо звичайно він пройде перевірку) але підпис у симбиана платна для комерційних проектів.Але для безкоштовних вона безкоштовна.Доступ до 100% API випадки в обґрунтування вимоги онних.

Третій тип Basic Devcert — такого сертефикату доступно близько 80% API і він може встановлювати проги з захищеним UID (саме завдяки цьому можливо зламати Symbian Signed Програмку так як її зламавши і підписавши self-signed ми отримували помилку при встановленні а symbian signed підпис отримати ламаній продукту неможливо) так само це використовується для отримання дступа до таких API як Вбивство процесів, натискання кнопок, зміну дати і т д.

Четвертий тип Phone Manufactured devcert — такий сертефікат має доступ 100% API (в тому числі доступ в закриті папки!) але його простим смертним не дають.

Так от ми користуємося третім, тобто тим сертифікатом, який робиться під певний IMEI телефону. І який замовляється у OPDA в даний момент.

Короткий опис статті: сертифікат безпеки, Сертифікат — це електронний документ, що дає право додатками бути застосованими (встановленими) в середовищі Symbian OS9.х для конкретного кінцевого користувача.Сертифікат — це електронний додаток д, сертифіката, сертифікат, сертифікат, додатків, Symbian, встановити, проблеми, Рішення, смартфоні, перевірку, смартфона, програми, безпеки, сертифікатів, Інтернет, дії, помилка, телефону, Диспетчера

Джерело: Що таке Сертифікат безпеки і з чим його їдять. » Все для Android, Symbian, Windows, iOS. Програми, ігри, теми

Також ви можете прочитати