Без рубрики, Різне

Що таке приписне свідоцтво, і як його отримати?

04.04.2017

Зміст: [ сховати ]

 • Навіщо потрібно посвідчення призовника?
 • Як отримати приписне свідоцтво у військкоматі
 • Візит в призовну комісію: що потрібно знати

Приписне свідоцтво є офіційним документом обліку громадян, які мають бути призвані на військову службу. Це посвідчення громадянина, що підлягає заклику на військову службу, видається військкоматом після попереднього медичного огляду призовника.

Що таке приписне свідоцтво, і як його отримати?

Навіщо потрібно посвідчення призовника?

У 16-17 років юнак вперше вступає в правові відносини з військкоматом, набуваючи статус допризовників, які потім, у 18 років, переростає в статус призовника. Ці відносини починаються з порядку, запрошує підлітка пройти медичну комісію і зареєструватися у військовому комісаріаті за місцем проживання. Після цього молодій людині під підпис видається документ про його закріплення за даними військкоматом.

Здавалося б, приписне свідоцтво потрібно тільки військкомату, функція якого полягає в тому, щоб враховувати всіх військовозобов’язаних і здійснювати їх мобілізацію на строкову службу, на збори з перепідготовки та участь у бойових діях під час війни. Людина, прикріплений до військкомату, знаходиться в стані доступності, що полегшує роботу армійських служб.

Що таке приписне свідоцтво, і як його отримати?

Однак наявність цього документа на руках громадянина означає, що цей громадянин законослухняний і не ухиляється від своїх громадянських обов’язків. Це властивість цінують роботодавці, яким не потрібні проблеми з правоохоронними органами. Приписне свідоцтво обов’язково попросять у навчальному закладі, куди ви підете вчитися після школи, оскільки всі вищі навчальні заклади, коледжі, технікуми та училища зобов’язані повідомляти військкомату про поіменному складі учнів і про його динаміці.

Таким чином, приписне свідоцтво накладає зобов’язання як мінімум на три сторони — військкомат, призовника і роботодавця.

Роботодавець, який оформив трудовий договір з працівником без військового квитка або приписного свідоцтва, несе відповідальність. На нього накладається штраф розміром у кілька мінімальних доходів. При повторних порушеннях величина штрафу збільшується в рази.

Повернутися до змісту

Як отримати приписне свідоцтво у військкоматі

Зазвичай підліток 16-17 років навчається в школі. Органи, що здійснюють заклик, працюють безпосередньо зі школами, які і забезпечують явку школярів на первинний медичний огляд. Перед цією процедурою підліток надає наступні документи універсального характеру:

Що таке приписне свідоцтво, і як його отримати?

 • три фотографії чорно-білі 3х4;
 • документ, що посвідчує особу (паспорт або свідоцтво про народження);
 • довідка з місця проживання або тимчасового перебування;
 • дані про батьків, занесені в стандартну анкету;
 • характеристика зі школи, іншого місця навчання або роботи;
 • дані про призовника, занесені в спеціальну анкету;
 • документ про освіту, якщо такий є;
 • результати клінічних аналізів.

Зазвичай у військкомат доставляється медична картка, яка є підставою для прийняття рішення про призначення додаткових медичних обстежень, присудження призовнику попереднього статусу: годен, обмежено придатний або непридатний до служби в армії.

Після прийняття всіх документів та проходження комісії молодий чоловік ставиться на облік і на нього заводиться особиста справа, куди будуть заноситися всі відомості про нього, що мають значення для армії.

У відповідності з інструкціями, після першої постановки на облік молодій людині не тільки видається припис зі штампом військового комісаріату, але і роз’яснюються його права, обов’язки і відповідальність за їх невиконання. В цей момент визначаються і приблизні терміни наступної явки на призовний пункт.

З цього моменту ви є «клієнтом» військкомату. Під підпис вам видається приписне свідоцтво, яке свідчить про те, що ви не укрываетесь від виконання свого конституційного обов’язку.

Що таке приписне свідоцтво, і як його отримати?

Якщо з якихось причин вам не видали приписне свідоцтво, хоча комісію ви проходили, йдіть у військкомат і подавайте заяву. Ваш вчинок буде оцінений тими, хто контролює призов в армію.

Можлива ситуація, коли про вас забули. Найчастіше це відбувається, якщо молодий чоловік ніде не вчиться і не працює або працює там, де роботодавець несерйозно відноситься до трудової дисципліни. Просто не приходить повістка, хоча вже давно пора б, ніхто не дзвонить, не стимулює, не кличе і не вимагає. Тоді йдіть до військкомату самі і подавайте заяву. Там про вас згадають, визначать, коли і куди йти і що нести, і видадуть, нарешті, заповітний документ, який легалізує ваше положення по відношенню до служби в армії.

Аналогічний алгоритм дій передбачається для тих, хто втратив важливий документ призовника. Потрібно піти у військкомат і написати заяву. Оскільки особисту справу ніхто не втратив, вам повинні видати свідоцтво лише за матеріалами цієї справи.

При постановці на облік можуть виникнути проблеми з реєстрацією. Всі вони зводяться до того, що реєстрації немає, вона тимчасова, або допризовник проживає не там, де зареєстрований. Допускається постановка на облік за місцем проживання, а не за місцем проживання, тільки реєстрація у військкоматі буде носити тимчасовий характер. Так само вирішується проблема при тимчасовій реєстрації. Повна відсутність реєстрації для допризовників явище рідкісне, але можливе. У такій ситуації краще піти у військкомат за місцем проживання та написати заяву з викладенням всіх обставин. Принаймні, вас не вважатимуть ухильником.

Повернутися до змісту

Візит в призовну комісію: що потрібно знати

Що таке приписне свідоцтво, і як його отримати?

Для призовника проходження комісії є важливим кроком його життя. Від того, які документи і в якому вигляді ви подасте, залежить ухвалення рішення про можливості вашої служби в армії.

Безумовно, військкомату треба знати правду, але для себе потрібно прийняти рішення: хочете чи не хочете служити в армії. Тверезо оцініть стан свого здоров’я. Звичайно, служба в армії — це дійсно школа життя, яка позначиться на ваших навичках, уміннях і кар’єрі. Але якщо у вас слабке здоров’я, є ймовірність, що ви не зможете закінчити цю школу. Після прийняття такого рішення залишається зовсім небагато — переконати військкомат у тому, що ваше здоров’я і армія несумісні.

Для цього потрібно небагато — знати перелік захворювань, симптомів і станів організму, які є підставою для винесення вердикту: придатний, непридатний, обмежено придатний. Він виноситься на підставі записів в медичній карті, огляду призовника та його спеціального обстеження.

Від стану здоров’я, освіти, заняття спортом та громадською роботою залежить те, яку військову спеціальність присвоять майбутньому солдату і в які війська відправлять служити. Так що, якщо ви хочете служити в армії, та ще й у престижних військах, подбайте про гарною характеристикою і відмінне здоров’я.

Взявши будь-яке рішення, слід пам’ятати про те, що вашою долею керують не тільки ваші думки і вчинки, але й папірці, які супроводжують ваш життєвий шлях. До них потрібно ставитися серйозно.

Короткий опис статті: де взяти сертифікат на товар Приписне свідоцтво є офіційним документом обліку громадян, які мають бути призвані на військову службу. Це посвідчення громадянина, що підлягає заклику на військову службу, видається військкоматом після попереднього медичного огляду призовника.

Джерело: Приписне свідоцтво: де, як і коли отримати?

Також ви можете прочитати