Різне

Сертифікація взуття, сертифікат якості на взуття, центр сертифікації

04.10.2015

Сертифікація взуття, сертифікат якості на взуття, центр сертифікації
Сертифікація взуття — сертифікат якості на взуття

Сертифікація взуття, сертифікат якості на взуття, центр сертифікації

Сертифікація взуття, сертифікат якості на взуття, центр сертифікації
Якщо ви власник взуттєвого бізнесу, будь то виготовлення або реалізація чужої продукції, в будь-якому випадку вам доведеться отримання необхідного набору документів, який буде посвідченням бездоганної якості всієї продукції і матеріалів, що використовуються для її виготовлення. Якщо сертифікація взуття для дорослих — повністю добровільна процедура, то сертифікація взуття для дітей є повністю обов’язковою.

Викликано це тим, що взуття для дорослих підлягає обов’язковому декларуванню, — тобто на одержання декларації про відповідність, а дитяче взуття повинна мати сертифікат відповідності. Все взуття без винятків повинна отримати санітарно-епідеміологічний висновок. Саме цей документ гарантує безпеку матеріалу, що застосовується у виготовленні взуття, а це, в свою чергу, гарантує безпечне використання.

Розділ під номером 4 правил сертифікації виробів легкої і текстильної промисловості визначає необхідні етапи сертифікації взуття, які повинні поширюватися на дитячу і дорослу взуття. Використовувана система сертифікації: ГОСТ Р.

1. В системі сертифікації ГОСТ Р обов’язкова сертифікація взуття відбувається за заздалегідь встановленими схемами проведення сертифікації: 1, 1а, 2, 2а, 3, 3а, 4, 4а, 5, 6, 7, 9, 9а, 10, 10а. Якщо проводиться сертифікація дитячого взуття, то рекомендовано утриматися від схем 9, 9а, 10, 10а.

2. Щоб провести перевірку обраного примірника взуття, проводять характеристику виробу за такими параметрами, як найменування, статево-вікова приналежність, вид використовуваних матеріалів, сезонність, метод кріплення деталей, наявність або відсутність утеплювальній підкладки, обробку примірника.

3. Вимоги Госту 9289-78 «Взуття. Правила приймання» визначають вибір необхідних зразків для проведення випробувань і сертифікації. На випробування відбирається не менше трьох пар від кожної з представлених статевовікових груп.

4. При оформленні сертифіката якості або сертифіката відповідності (що є одне і теж) у позиції під номером 4 у бланку сертифіката вписують назву сертифікованого вироби, яке повинно відповідати НД вироби і результатами ідентифікації. У позиції під номером 5 на бланку вказує код ОК 005-93 аж до шостого знака включно, якщо сертифікат оформляється без додатка, або до третього знака включно, якщо додаток буде оформлено. У позиції під номером 6 вказують номер Держстандарту на продукцію, а також пункти, які вказані дані, які затверджуються в процесі сертифікації. При сертифікації якості взуття вітчизняного виробництва можна також вказати не тільки номер Госту, але і номери технічних описів, якщо вони точно відомі.

5. Далі можна дізнатися про перелік показників, які використовуються під час проведення обов’язково сертифікації взуття, а також нормативні документи, що встановлюють показники та методи випробувань.

При сертифікації взуття проходить звірка показників за наступними пунктами:

Будь-яка чоловіча і жіноча доросла взуття, за винятком національної, ортопедичний і спортивної, повинна повністю відповідати ГОСТ 1135-88 ГОСТ 26166-84, ГОСТ 5394-89, ГОСТ 19116-84, ГОСТ 26167-84. За Гостом 9136-72 визначається міцність кріплення каблука, що відбувається виключено для жіночого взуття на середньому і високому підборах, у випадках, Коли взуття не на формованою підошвою. По ГОСТу і 9134-78 і 9292-82 визначається міцність кріплення деталей низу взуття. Візуально підлягають оцінці статево-вікова приналежність взуття, а також застосовувані матеріали на деталях моделі, вид сертифікованого товару, сезонноть, наявність підкладки і відділи, а також кріплення деталей низу.

Для дитячого взуття процес сертифікації протікає трохи по-іншому. За винятком спортивного взуття, національний і Санпін ортопедичне взуття, дитяче взуття повинна відповідати ГОСТ 26165-84, ГОСТ 1135-88 ГОСТ 5394-89, при цьому сама взуття і матеріали, з яких вона виготовляється, окремо повинні повністю задовольняти всі вимоги Моз Росії. За Гостом 9135-73 дитяче взуття повинна перевірятися на залишкову і загальну деформацію піднесення і задника взуття, виняток становить взуття з юхти. За Гостом 97188-88 визначається гнучкість дитячого взуття, а ГОСТ 28735-90 визначає масу. Гнучкість і маса визначаються для всіх статевовікових груп крім шкільної взуття, а також дівочої та хлопчачого взуття. Для шкільної, дівочої та хлопчачого взуття міцність кріплення деталей низу на виробах повинна строго відповідати ГОСТ 9134078 і ГОСТ 9292-82. Візуальній оцінці підлягає вид продукції, статево-вікова приналежність, а також матеріали, використовувані для деталей низу і верху перевіряється вироби.

При перевірці будь-якого взуття, незалежно від вікових рамок, кожен примірник повинен бути в парі по розміру, структурі, принаймні, за полнотам, за кольором, добре оброблений і отформирован, не допускається наявність плям, складок і зморшок на виробі. Для якісного взуття визначені неприпустимі вади: розтріскування, відшаровування, наскрізні пошкодження, невідповідний розмір, невідповідна повнота взуття, липкість покривної плівки, невідповідний фасон колодки, погане з’єднання будь-яких швів, неправильне з’єднання деталей, отклеивающаяся підошва, неправильно встановлений каблук, не розгладжені шви, щілини між деталями низу, залами, нестійкість покриття виробу, погано приклеєна підошва, зіпсована чи не приклеєна підкладка.

Всі вимоги, незважаючи на їх достаток, є цілком логічними і тільки повна відповідність цим вимогам гарантує споживачу отримати якісний товар, який буде нести довгу службу. Якщо ваша продукція отримує сертифікат якості, то можна сміливо займатися продажем виробів, гарантуючи покупцям зручність і довговічність взуття. Якщо ви власник своєї фабрики по виготовленню взуття, то такий сертифікат відповідності дозволить вам виходити як і на внутрішній ринок для одержання великої кількості клієнтів, так і розширювати ваш бізнес на міжнародний рівень, щоб безліч людей на всій планеті змогли оцінити по достоїнству виготовлену вами взуття.

Сертифікат якості на взуття в даному випадку послужить гарантом того, що міцність, зручність, надійність ваших виробів — не рекламні слогани, а ті якості, які витримали перевірку.

Сертифікація взуття, сертифікат якості на взуття, центр сертифікації

Короткий опис статті: сертифікат на взуття Сертифікація взуття — сертифікати, які необхідно отримати на взуття: сертифікація продукції, послуги сертифікації, як оформити сертифікат. Сертифікація товарів, сертифікація послуг, статті з сертифікації, сертифікація, сертифікація товарів і послуг, стандартизація та сертифікація, сертифікат відповідності

Джерело: Сертифікація взуття — сертифікат якості на взуття — центр сертифікації Енергія

Також ви можете прочитати