Сертифікати відповідності

Сертификация УкрСепро. Декларация и сертификат соответствия на авто.

17.10.2015

Сертифікація транспортних засобів в системі УкрСЕПРО

Зразок сертифіката

Консультація:

(044) 495-52-37

Адреса та e-mail:

р. Київ, вул. Туполєва, 50/20

Сертифікат відповідності автомобіля у системі УкрСЕПРО — це документ, що підтверджує відповідність автомобіля встановленим в Україні технічним вимогам і нормам. Отримання сертифікату відповідності контролюється Державною митною службою (при ввезенні транспортних засобів в Україну), Державною автомобільною інспекцією (при першій реєстрації транспортних засобів в Україні), а також іншими профільними державними органами.

Перелік документів
заявнику (особі, на ім’я якої видається сертифікат):

якщо заявник — фізична особа :

  паспорт заявника (1,2 стор., якщо є друге фото — 3, прописка); ідентифікаційний код.

якщо заявник — юридична особа :

  свідоцтво про реєстрацію юридичної особи; довідка з ЄДРПОУ (ЄДРПОУ); свідоцтво платника ПДВ (при наявності); банківські реквізити, а також Ф.В. О. керівника і на яких підставах діє.

По транспортному засобу:

якщо створити транспортний засіб:

  Провізний документ, одержуваний при перетині кордону (митна декларація (МД-2. МД-6), ПП («попереднє повідомлення»), ПТП («повідомлення про транзитне переміщення»), ПД («попередня вантажна митна декларація»), інше) ; Документ, що підтверджує право власності (завірений в установленому порядку договір купівлі-продажу, оригінали рахунку, чека інвойс, рахунок-фактура. довідка-рахунок, інше) .

якщо б/у транспортний засіб:

  Техпаспорт на транспортний засіб (бріф) ; Акт проведення огляду транспортного засобу, додатковий аркуш до акта огляду; Провізний документ, одержуваний при перетині кордону (митна декларація (МД-2. МД-6), ПП («попереднє повідомлення»), ПТП («повідомлення про транзитне переміщення»), ПД («попередня вантажна митна декларація»), інше) . Документ, що підтверджує право власності (завірений в установленому порядку договір купівлі-продажу, оригінали рахунку, чека інвойс, рахунок-фактура. довідка-рахунок, інше) .

Митне оформлення автомобіля фізичною особою

Згідно з українським законодавством, митному оформленню підлягають усі транспортні засоби, що перетинають кордон України. Оформлення на митниці або простими словами – «розмитнення», у площині українського законодавства є обов’язковою процедурою. Це стосується і тих, хто купує нерозмитнений автомобіль, а не ввозить його самостійно при придбанні транспортного засобу потрібно вимагати митну декларацію на авто.

Витрати на митне оформлення

Митне оформлення передбачає сплату ряду платежів, які нараховуються в наступному порядку:

 • Ввізне мито, EURO — 10%
 • Акцизний збір, EURO
  • від 0,05 – 1 для нових;
  • від 1 до 3 — до 5 років;
  • від 1,25 до 3,5 — від 5 років;
 • ПДВ, EURO — 20%
 • Митне оформлення, EURO — 15

Нарахування ПДВ відбувається на загальну суму, що складається з митної вартості, акцизного збору і мита. Головна змінна в розрахунку платежів – митна вартість транспортного засобу, яка завжди буде більше зазначеної вами.

Митниця вираховує вартість, як правило, з допомогою різноманітних каталогів, наприклад SCHWACKE (Шваке). Такі каталоги відображають вартість автомобіля виходячи з наступних параметрів: рік випуску авто, потужність двигуна, пробіг, типова комплектація. Проблема якраз в тому, що вартість, зазначена у такому класифікаторі, не відображає реального стану автомобіля – зносу деталей, ремонту після ДТП і т. д. Часто вартість згідно каталогу вище реальної ціни, за яку ви придбали автомобіль.

Також в ході митного обстеження автомобіля вартість може бути скоригована (в 99% випадків – в сторону збільшення) в залежності від технічного оснащення і додаткової комплектації. Це все в результаті дає збільшення вартості і, як наслідок, веде до зростання митних платежів. Також у вартість вашого авто включається не тільки його фактична ціна, але і витрати на його транспортування до кордону, оплату послуг брокера або нотаріуса, якщо до цього довелося вдатися, і цілий ряд інших послуг. При визначенні вартості б/у автомобіля за точку відліку береться або місяць і рік виготовлення, або дата першої реєстрації, тобто, найбільш рання дата.

Акциз

Ставки акцизу досить чітко прописані в законодавстві і визначаються двома факторами – обсягом двигуна і віком транспортного засобу. Окремо вказані ставки для авто з бензиновими і дизельними двигунами. Акциз зазначений безпосередньо на кожен куб двигуна. Приклади:

 • Для авто віком до 5 років з об’ємом двигуна до 1000 куб. см акциз становить 1 Євро. Тобто, до оплати – 1000 Євро.
 • Для автомобіля того ж віку з об’ємом двигуна 2000 куб. см ставка акцизу – 1,5 Євро. Разом до оплати – 3000.

Мінімальні ставки акцизу для нових автомобілів – від 0,05 до Євро 1 Євро, максимальні – для авто з бензиновим двигуном віком більше 5 років (1,25-3,50 Євро).

Ввізне мито

Ставки ввізного мита також закріплені законодавчо у Законі України № 2371 у розмірі 10% від вартості автомобіля, встановленої на митниці (ставка мита для легкових авто).

ПДВ

Фінальний податок, який дорівнює 20% від суми митної вартості, акцизного збору і ввізного мита.

Чим вище вік автомобіля і чим вище його вартість, тим більше вам доведеться витратити на його митне оформлення. Крім того, навіть якщо ви дуже уважно підрахували повну вартість, яку вам доведеться оплатити, не спокушайтеся – на практиці сума буде більшою, тому відразу закладайте в свій бюджет суму, яка на порядок вище отриманої в результаті підрахунків. Якщо ви проводили підрахунки для б/у автомобіля, який збираєтеся купити з рук, то вона, швидше за все не буде мати нічого спільного з тією, яку назвуть на митниці.

Процедура

Розпочинається митне оформлення з надання накладеної декларації і заяви про проходження митного контролю. Бланки для складання декларації і заяви можна взяти на пропускному пункті, і заповнити їх бажано заздалегідь. До декларації і заяви додаються документи володіння автотранспортом та документи про пільги, якщо такі присутні. Якщо документи в порядку, уповноважена особа проводить огляд автомобіля. Якщо перевірка пройшла успішно, і документи відповідають наданим до огляду транспортного засобу, починається визначення розміру всіх тих податків, які вам доведеться заплатити. Спочатку визначається код авто у відповідності з державною класифікацією, потім вартість автомобіля. Потім розраховується розмір накладених платежів до оплати. У разі успішної виплати всіх платежів і зборів складається акт про проведення митного огляду. Також оформляється у двох примірниках квитанція типу МД-1, старий номерний знак вилучається, видається новий – «Транзит» (якщо автомобіль ввозиться для особистого використання або подальшої реалізації на території України). Акт митного огляду підписує відповідальна особа митної служби та власник автомобіля. На руки власник отримує наступні документи:

 • оригінал квитанції МД-1;
 • оригінал Акта митного огляду;
 • оригінали технічних документів;
 • оригінали документів, які є підставою для проведення розмитнення;
 • один примірник митної декларації;
 • копія Акта про митному оформленні, завірена печаткою і підписом уповноваженої посадової особи.

Другий набір документів залишається на митниці і відправляється в архів.

Після митного оформлення проводиться сертифікація транспортного засобу на предмет його відповідності встановленим на момент проведення огляду технічним вимогам. Сертифікують автомобіль протягом 10 днів після оформлення на митниці, видають за результатами сертифікат відповідності, який прикладається до основних документів, які подаються на внутрішню митницю.

На внутрішній митниці автомобіль знову будуть оглядати і зіставляти дані акта та митної декларації з фактичної комплектацією і станом автомобіля, тому необхідно постаратися доставити транспортний засіб до місця реєстрації в цілості і тій комплектації, в якій воно було зафіксовано на митниці. Зробити це потрібно у термін до 10 днів. Оскільки податки, сплачені на кордоні, є лише заставою, внутрішня митниця має право перерахувати податки та надати до сплати ще одну суму.

Документи

Всі документи, які надаються на митниці, це або оригінали або завірені копії. Завірити документ, наприклад, про купівлю-продаж за кордоном можна у нотаріуса або в консульстві або посольстві. Документи, які необхідно подати для митного оформлення:

 • документи, що засвідчують особу: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, ідентифікаційний код і водійські права;
 • митна декларація (заповнена заздалегідь);
 • зовнішньоекономічний договір про купівлю, зрозуміло, засвідчений. Або будь-який інший офіційно завірений підтверджує право власності – договір обміну або дарування;
 • документ, що визначає вартість товару – рахунок, чек, рахунок-фактура або інвойс;
 • документи на право перетинання державного кордону;
 • технічний паспорт на транспортний засіб (+ ксерокопія);
 • документи про використання іноземної валюти при здійсненні угоди купівлі-продажу за кордоном (при необхідності).

Відповідно до статті 25 Митного кодексу України, інспектор митної служби має право запросити наступні додаткові документи:

 • акти технічної експертизи;
 • переклад наданих офіційних документів;
 • акти технічного стану і оцінки та ін.

У разі якщо справжність документів або комплектуючих автомобіля викликає у інспектора підозри, він має право вилучити автомобіль для проведення експертизи в ДАІ і зробити запит в прикордонну службу або будь-який інший орган.

Важливо пам’ятати!

По-перше, необхідно подбає про те, щоб у вас на руках були всі необхідні документи, в тому числі і їх копії.

По-друге, всі документи, що підтверджують вартість автомобіля – рахунки, чеки, інвойси, надаються в оригіналі.

по-третє, всі офіційні документи (свідоцтва, договору купівлі-продажу та ін) повинні бути оформлені на фірмових бланках і завірені печатками.

Сплачувати митні збори можна не лише у гривні, але і в будь-якій іншій валюті за курсом Нацбанку на момент проведення митного оформлення.

Короткий опис статті: сертифікати відповідності Швидка і надійна сертифікація УкрСепро автомобілів та інших видів техніки. Декларація і сертифікат відповідності для митниці та ДАІ. Сертифікація відповідності та декларація відповідності. Сертифікат, сертифікація, продукція, товари

Джерело: Сертифікація УкрСепро. Декларація і сертифікат відповідності на авто.

Також ви можете прочитати