Різне

Сертифікація обладнання. Сертифікат на обладнання. Обовязкова

30.09.2015

Сертифікація обладнання

Сертифікація обладнання та сертифікаційні випробування: які сертифікати потрібно оформити на обладнання та схеми, за яким проводиться сертифікація обладнання в системі ГОСТ Р.

Сертифікація обладнання – це обов’язковий процес, отже, процедура випробувань і сертифікації проводиться для підтвердження відповідності вимогам технічного регламенту про безпеку. У зв’язку з прийняттям нещодавно затвердженого нормативного документа про безпеку машин та устаткування, сертифікація є обов’язковою для металообробного, деревообробного, харчового обладнання та інших груп.

Сертифікація обладнання. Сертифікат на обладнання. Обовязкова
Процес експертизи в даному випадку не особливо відрізняється від ідентичною процедури, передбаченої для інших видів продукції, проте деякі тонкощі, звичайно є. Потрібно відзначити, що зараз деякі види підлягають декларуванню і на ці групи обов’язковим документів є декларація про відповідність, а не сертифікат. Визначити, який з документів потрібно оформити, можна в розділі «Перелік продукції, що підлягає обов’язковому підтвердженню безпеки».

Перелік складено з двох розділів. Якщо та чи інша продукція відображено в переліку для декларування, значить повинна бути оформлена декларація. Якщо ж той чи інший вид товару знаходиться, у переліку товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації якості – оформляється сертифікат відповідності системи ГОСТ Р ..

Обов’язкова сертифікація вітчизняного та імпортного обладнання

Ця процедура часто проводиться по трьох основних схем. Розглянемо спочатку оформлення дозвільних документів на вітчизняні групи. Дозвільний документ може бути оформлений на термін від одного року до трьох років. Для проведення сертифікації обладнання надаються копії установчих документів, заявка та договір оренди на виробничі площі. У документі про якість зазначається тип виробу і обов’язково ставиться посилання на нормативний документ, за яким виготовляється продукція. Тобто, якщо виріб виготовляється за ГОСТ, то ставиться номер цього Госту. Якщо ж виріб виробляється за технічними умовами, то вказується номі ТУ, копію яких. необхідно надіслати разом з перерахованими вище документами.

Далі розглянемо процес отримання сертифіката на імпортне обладнання. Підтвердження якості щодо імпортного обладнання проводиться за двома схемами реєстрації – це оформлення на контракт або на певну партію зразків.

Якщо одержувачем є вітчизняна компанія-імпортер, то вказується найменування компанії одержувача, юридична адреса одержувача та номер контракту, за яким здійснюється поставка. Такий документ видається на строк не більше одного року, але компанія, яка одержала сертифікат на обладнання. може ввозити необмежену кількість одиниць, відображених раніше до закінчення терміну дії раніше оформленого документа. Це означає, що при новій постачання ідентичних виробів не потрібно проводити цю процедуру заново. Якщо ж зміниться номер і дата контракту, то за чинним законодавством, знову потрібно буде дана процедура.

Що б уникнути подібних ситуацій, можна при кожній поставці оформляти додаткові угоди до вже існуючого контракту. Тоді не доведеться заново проходити процедуру підтвердження якості раніше вже сертифікованого вироби.

Схеми сертифікації устаткування — отримання сертифікату на обладнання

Ще як варіант, можна розглянути і схему оформлення на виробника. У такому випадку в декларації відповідності або сертифікаті вказується тільки компанія виробник. Тобто жодних контрактів і вітчизняних компаній не фігурує. З одного боку – це зручно, але кожну копію доведеться завіряти нотаріально або в органі.

І остання схема, піт корою може проводиться підтвердження якості імпортного обладнання – це реєстрація партії до десяти одиниць. В даному варіанті оформлення термін дії не обмежений. Тобто дію виданих дозволів поширюється тільки на певну кількість одиниць обладнання. Сертифікація устаткування буде потрібно при повторній постачання. У заявці вказується імпортер, виробник, номер контракту і иновойса ( транспортної накладної). У багатьох випадках дана схема вигідніше, ніж попереднє, так як декларація або сертифікат якості видається без протоколу випробувань. Відповідно, отримання дозволу на ввезення в даному випадку обходиться значно дешевше.

Короткий опис статті: сертифікат на обладнання

Джерело: Сертифікація обладнання. Сертифікат на обладнання. Обов’язкова сертифікація обладнання

Також ви можете прочитати