Різне

Сертифікація мила ручної роботи

09.10.2015

Сертифікація та декларування мила ручної роботи

Сертифікація предметів побутової хімії, в більшості своїй була обов’язковою процедурою, але тепер замінена декларуванням відповідності. Декларування — це така ж обов’язкова форма підтвердження якості. Зараз мабуть стало популярним виготовлення такої продукції як мило ручної роботи. Так, нам часто задають питання на сайті, є сертифікація мила ручної роботи обов’язковою процедурою і які сертифікати потрібно оформити. Сертифікація мила ручної роботи — це добровільна процедура в системі сертифікації ГОСТ Р, але дана продукція підлягає обов’язковому декларуванню відповідності. Тобто підприємець, який виготовляв даний продукт повинен оформити в обов’язковому порядку декларацію про відповідність. Разом з декларацією відповідності можна оформити добровільний сертифікат відповідності.

З 1 липня 2010 року Росспоживнаглядом були скасовані санітарно-епідеміологічні висновки.

Тепер детальніше про процедуру проведення сертифікації та декларування мила ручної роботи. Потрібно відзначити, що нормативного документа (ГОСТ), на мило ручної роботи не існує, тому раніше для проведення сертифікації потрібно було розробити такий нормативний документ, як технічні умови. Зараз такої необхідності немає, так як в даний момент діє технічний регламент Митного Союзу і при оформленні декларації можна просто послатися на цей стандарт.

Сертифікація мила ручної роботи
Важливо відзначити, що сертифікати та декларації про відповідність оформляються тільки на юридичну особу або індивідуального підприємця. Можна оформити сертифікат відповідності на фізичне обличчя.

Етапи проведення сертифікації або декларування мила ручної роботи

— Подача заявки й установчих документів;

— Проведення лабораторних випробувань;

— Оформлення декларації про відповідність.

І так, перше, що необхідно зробити, це надіслати на нашу електронну необхідний пакет документів. Потім щодо наданих зразків продукції проводяться лабораторні сертифікаційні випробування. На підставі результатів даних випробувань видається протокол випробувань, номер якого буде відображений в декларації відповідності.

У декларації перераховуються заявлені найменування продукції. Тобто, якщо виробник заявляє для сертифікації або декларування кілька видів мила ручної роботи, то всі вони будуть перераховані в одному документі.

Сертифікація мила ручної роботи
Необхідні документи для сертифікації мила ручної роботи

1. Свідоцтво про держ. реєстрацію підприємства ОГРН, свідоцтво про постановку на облік в податковий орган ІПН;

2. Заявка

3. Реквізити компанії

Документи надаються в електронному вигляді. Термін робіт з сертифікації мила ручної роботи становить від трьох до п’яти днів. Сертифікат або декларацію відповідності на мило ручної роботи видається на термін від одного року до трьох років, в залежності від обраної схеми.

Попередня стаття

Короткий опис статті: сертифікат на мило

Джерело: Сертифікація мила ручної роботи

Також ви можете прочитати