Різне

Сертифікація ISO

01.10.2015

Сертифікація ISO

Система стандартів безпеки праці. Системи управління охороною праці.

Сьогодні всі будівельні асоціації, які мають статус саморегулівних організацій, пред’являють до кандидатів на вступ єдина вимога: наявність сертифіката відповідності ISO 9000 для СРО .

Сертифікація ISO – це серія міжнародних стандартів, покликаних забезпечити стабільність і ефективність документального оформлення системи менеджменту якості вироблених (постачаються) товарів. Ці стандарти сприяють підприємствам і організаціям вдосконалити діючу систему менеджменту, привести її до міжнародних норм за рахунок впровадження внутрішнього аудиту, інших необхідних заходів. Сертифікація ISO 9000 позитивно впливає на імідж компанії.

Сертифікат ІСО – обов’язкова умова для компаній, які беруть участь у тендерах за державними замовленнями. Наявність цього документа обов’язково для підприємств, які планують розширювати діяльність і в перспективі налагодити міжнародне співробітництво. Будівельним компаніям, які планують вступ в саморегульовану організацію (СРО), також необхідно оформляти сертифікат.

Умови отримання сертифікатів ІСО

Після того, як ліцензії на здійснення будівельної діяльності були скасовані, компаніям, що працюють у цій галузі, необхідно оформляти допуск СРО. Цей документ дає право на реалізацію будівельних проектів – замість звичних ліцензій. В допуску вказані всі види робіт, які може виробляти компанія. Але для отримання цього документа кандидат на вступ в саморегульовану організацію, повинен мати ISO 9000 для СРО .

Головним критерієм отримання сертифіката є впровадження системи менеджменту якості (СМЯ) на підприємстві. Деяким претендентам доводиться заново налагоджувати і перебудовувати виробничий процес, щоб він відповідав міжнародним стандартам.

Відповідність СМЯ стандартами визначається за кількома параметрами. Для отримання сертифіката ISO 9000 претендентам необхідно:

    Чітко сформулювати цілі і завдання СМЯ, намітити шляхи їх реалізації та оформити документально. Забезпечити на підприємстві взаємозв’язок виробничих процесів, що суттєво підвищить контроль за якістю продукції. Підготувати пакет документів, що регулюють усі процеси виробничої діяльності по системі менеджменту якості. Укомплектувати штат компанії співробітниками, які мають відповідну кваліфікацію і підготовку.

Лише після того, як програма розроблена, можна починати впровадження системи менеджменту в умовах конкретного підприємства. Це можна робити самостійно або з залученням юридичних служб, що спеціалізуються на діяльності СРО. Співпраця з професіоналами завжди краще, так як гарантує результат та економить час замовників.

Користь і переваги сертифікації в будівництві

Сертифікат ISO 9000 для СРО в будівництві необхідна з кількох причин. Основна мета документа:

    підвищити якість інженерних вишукувань, проектування і будівництва об’єктів, робіт з реконструкції та капітального ремонту; сприяти формуванню системи відповідальності компаній-забудовників за якість наданих замовникам послуг.

Сертифікат ІСО забезпечує будівельним компаніям і корпораціям ряд переваг:

    підвищує ефективність бізнесу; знижує виробничі витрати; сприяє підвищенню якості надаваних послуг і підвищення лояльності споживачів; збільшує шанси компанії-учасника тендеру на перемогу.

Сертифікати відповідності в конкурентній боротьбі

Конкуренція на будівельному ринку з кожним роком загострюється. Ринок перенасичений пропозиціями. У споживачів, відповідно, є можливість вибору підрядної організації, яка пропонує найбільш оптимальні умови будівництва та ремонту. Наявність у компанії сертифікату ISO в цьому випадку є вагомою перевагою.

Перевагою міжнародної сертифікації за системою ISO є їх універсальність. Документ не встановлює безумовні стандарти якості для кожного конкретного виду товарів (послуг). Цей документ визначає напрямок для розвитку і регулювання системи якості, яка враховує попит споживачів і оперативно реагує на будь-які його зміни.

Практика показує, що відповідність стандартам ISO 9000 для СРО на сьогоднішній день залишається найбільш ефективним способом підвищення якості і зміцнення позицій підприємства в конкурентній боротьбі за клієнтів. У будівельних компаній, що володіють сертифікатів, є відчутна перевага на отримання державних замовлень і реалізацію міських проектів будівництва. Іноземні інвестори охоче розглядають пропозиції про співпрацю, які надходять від вітчизняних будівельних корпорацій, які мають сертифікати ISO.

Реалізація масштабних проектів у будівництві не рідко вимагає залучення позикового капіталу. Це можуть бути приватні інвестиції або банківські кредити. Багато фінансові установи, які кредитують бізнес, вимагають від шукачів надати пакет документів, який включає і сертифікат ІСО.

Як оформити сертифікат

Сертифікацією по системі стандартів ІСО займаються спеціальні органи, які мають акредитацію. Ефективну допомогу в оформленні ISO 9000 для СРО надають спеціалізовані юридичні компанії.

Є два способи отримання міжнародного сертифікату. Перший – самостійне впровадження на підприємстві СКМ. У цьому випадку юридична компанія розробляє і готує необхідну для отримання сертифіката документацію. Процедура отримання сертифікату в цьому випадку займає до двох місяців.

Другий варіант – впровадження на підприємстві СКМ і самостійне звернення до органу з сертифікації. Компетентна інстанція попередньо проводить аудит на підприємстві і вже за його результатами приймає рішення про видачу сертифіката або відмову кандидату. Такий спосіб займає 6-7 місяців.

Короткий опис статті: сертифікат якості iso

Джерело: Сертифікація ISO

Також ви можете прочитати