Сертифікат безпеки

Сертифікати ножів

08.10.2015

про ножі / про сертифікати, холодну зброю і хозбыт

Примітка: У цій статті викладено положення справ у Росії. На території інших держав закони можуть бути іншими.

Мені знайомі часто задають питання типу: «А хіба можна ніж носити? Це ж холодну зброю! Що за нього буде? За це не посадять?» Думаю, що якщо у широких мас немає інформації з таких питань, то необхідно внести ясність.

Є різниця між холодною зброєю (надалі — ХО) і господарсько-побутових ножем, причому різниця як юридична, так і практична. Господарсько-побутової ніж в магазині може купити хто завгодно, але ХО дозволяється купувати тільки при наявності мисливського квитка, і ці ножі мають номери, які при покупці вписуються в мисливський квиток.

Ніж повинен мати кілька параметрів, за яким він відноситься до холодної зброї, наприклад:

— Довжина леза

— Товщина обуха

— Наявність гарди, упорів, травмобезопасная рукоять. Щодо безпеки рукояті мається на увазі безпека для господаря. При колющем ударі рука може зісковзнути на лезо. Перерізавши сухожилля пальців, свій ніж може зробити господаря інвалідом. Ну і звичайно, у ХО рукоять повинна бути травмозахисною.

— Наявність фіксатора леза, якщо ніж складний.

— Наявність загостреного кінчика леза і його розташування щодо центру. Деякі ножі мають високо задранное вістря, це робить їх малопридатними для колючих ударів.

— Твердість сталі.

Ну і так далі. Як правило, недодержання навіть одного параметра перетворює ніж, майже що є холодною зброєю, просто мисливський ніж, туристичний ніж, обробний або який-небудь ще.

Рішення про приналежність ножа до тієї чи іншої категорії приймає державний орган по сертифікації цивільного та службового зброї. Після проходження експертизи ножу присвоюється сертифікат, наприклад такий:

Клік по картинці — перегляд у повному розмірі

Копія сертифіката при продажу додається до кожного примірника ножа, ну звичайно крім всяких там кухонних та складаних, однозначно зброєю не є. Наприклад, до швейцарським армійським складникам Victorinox і Wenger таких сертифікатів не буває зовсім. Але якщо ваша майбутня покупка близька до холодної зброї, то обов’язково вимагайте сертифікат. Його копія повинна видаватися кожному покупцеві.

В подальшому, при носінні ножа, беріть з собою і сертифікат на нього. Розумію що це не дуже зручно, але зате при обшуку міліцією його наявність помітно полегшить ситуацію. У вас в руках державний документ, що підтверджує ваш ніж, виявлення якого викликало бурхливе пожвавлення міліціонерів, насправді – просто хозбыт. Будь-яких заборон на носіння хозбыта немає, і просто так вилучити його і залучити вас до відповідальності вони не мають права.

Звичайно, при всьому при цьому наявність сертифіката не дає вам права робити з ножем, що заманеться. Якщо будете розмахувати ним без приводу, метати куди попало, лякати перехожих і так далі – будете притягнуті як мінімум за хуліганство, і абсолютно справедливо. Але просто носити з собою ніж, не заважаючи оточуючим – ваше священне право.

Короткий опис статті: сертифікат безпеки Роз’яснення правових питань носіння ножа. Що таке холодне зброю, відмінність холодної зброї від хояйственно-побутових ножів ніж, холодну зброю, ХО, сертифікат, відповідальність, Victorinox, Wenger, мисливський, туристичний, обробний

Джерело: Сертифікати до ножам

Також ви можете прочитати