Різне

Сертифікат якості, сертифікація якості продукції

30.09.2015

Сертифікат якості — сертифікація якості

Сертифікат якості, сертифікація якості продукції
Сертифікація якості продукції — це процес підтвердження якості продукції, шляхом визначення відповідності встановленим нормам і правилам встановлені законодавством щодо певної продукції. Сертифікація якості підтверджує факт, що конкретна продукція або товар пройшли процедуру сертифікації, безпечні для життя і здоров’я людей, а так само можна до поширення і подальшої реалізації. Іншими словами сертифікація якості це незалежна діяльність третьої сторони щодо визначення відповідності якості продукції певних документів та вимогами, встановленими конкретною системою сертифікації, в Росії це як правило це ГОСТ або Технічний регламент.

Сертифікат якості — це документ встановленої форми, що складається з обов’язкових пунктів містять інформацію про продукції, виробника або постачальника, нормативних документах, відповідність нормативним вимогам на які була перевірена продукція, відомості про орган з сертифікації, що видав даний сертифікат, термін дії сертифіката якості і підстави для видачі цього сертифіката. Цей документ в першу чергу підтверджує відповідність продукції встановленим законодавством вимогам якості продукції.

Сертифікат відповідності якості це загальна назва всіх сертифікатів відповідності якості продукції, до них можна віднести: сертифікат відповідності ГОСТ Р, сертифікат відповідності пожежної безпеки, сертифікат вибухозахисту, сертифікат відповідності Технічному регламенту, сертифікат відповідності Митного союзу, сертифікат відповідності менеджменту якості та багато інших. добровільних і обов’язкових сертифікатів. Так само до сертифікату якості можна віднести Декларацію про відповідність на продукцію, т. к. декларація це аналог сертифіката відповідності, різниця лише в тому, що декларацію не друкують на бланку держ. зразка, а на звичайному папері формату А4 і підписують декларацію орган по сертифікації і представник або виробник на території Російської федерації, а не як у випадку сертифікації, коли відповідальність за якість несе лише орган з сертифікації продукції.

Навіщо підприємству потрібен сертифікат якості?

Сертифікат якості, сертифікація якості продукції

Безсумнівно кожен споживач перед покупкою того або іншого товару, задається питанням: «А якісну ми купуємо продукцію». на це питання може відповісти, заздалегідь нанесений на упаковку знак відповідності якості, як правило це чорний або білий знак РСТ. Адже більшість людей на даний момент мають подання про те, що продукція повинна бути сертифікована і співвідношенні вибору падає швидше до сертифікованої продукції. Простий покупець, як правило не обізнаний про те, що деякі види товарів не підлягають обов’язковій сертифікації, і ніколи не чув про слові Номенклатура або перелік обов’язкового підтвердження відповідності. Відповідно частіше буде обрана сертифікована продукція ніж продукція без знака відповідності або з маркуванням «Обов’язковій сертифікації не підлягає». Посудіть самі, лежить два абсолютно однакових товару, який ви виберете? З маркуванням «РСТ» або «Не підлягає обов’язковій сертифікації»? І якщо стосовно якої-небудь техніки або барахла, ще можуть бути сумніви, щодо продуктів харчування сумнівів бути не може.

Звичайно, можна нескінченно просторікувати на цю тему, оскільки споживач може звертати увагу не тільки на маркування, а так само на довіру до самої торгової марки, але всі прекрасно знають, що останнім часом на прилавках з’явилося дуже велика різноманітність нових торгових марок «відомого походження та виробництва», які ще не встигли себе зарекомендувати на Російському ринку.

При проходженні процедури підтвердження відповідності — оформлення сертифіката якості. беруться на дослідження зразки продукції, досліджується їх відповідність стандартам і висновки вносяться в протокол сертифікаційних випробувань, який в свою чергу є підставою для видачі сертифіката якості.

Короткий опис статті: сертифікат якості продукції Центр сертифікації СТРОЙВЕНТМАШ — оформлення сертифікатів якості на продукцію

Джерело: Сертифікат якості — сертифікація якості продукції

Також ви можете прочитати