Сертифікати відповідності

Сертифікат відповідності на продукцію та послуги. Види, правила

15.09.2015

Сертифікат відповідності на продукцію: особливості оформлення, види і вартість

Отримання сертифіката відповідності на ряд товарів – необхідна для виконання вимога. Найчастіше обов’язкова сертифікація потрібна для тих видів продукції, використання яких пов’язане з підвищеним ризиком для навколишнього середовища, життя і здоров’я людей. Щоб на законних підставах випустити такі товари на ринок, необхідно оформити сертифікат відповідності.

Сертифікація – це процедура, яка за допомогою лабораторних тестів та експертної оцінки підтверджує відповідність товару нормативним документам і гарантує його безпеку. За результатами успішних випробувань видається сертифікат відповідності.

Завдання державного масштабу

Забезпечення безпеки товарів і послуг – завдання державного значення, саме тому оформлення сертифікатів відповідності регулюється законом. Всі основні поняття та правила процедури прописані у Федеральному законі № 184-ФЗ «ПРО технічному регулюванні».

Згідно з даним документом, сертифікація може бути добровільною чи обов’язковою. Добровільне підтвердження відповідності здійснюється за ініціативою заявника. Обов’язкове підтвердження відповідності проводиться у формі декларації про відповідність та обов’язкової сертифікації. Воно необхідне лише для деяких груп товарів, визначених законодавством.

При сертифікації безпеку товару підтверджується незалежною експертизою, і на підставі проведених випробувань та аналізу документації орган по сертифікації видає відповідний документ – сертифікат відповідності. При декларуванні заявник сам складає декларацію про відповідність, грунтуючись на власних докази або докази третьої сторони (в залежності від схеми декларування), а орган по сертифікації лише реєструє декларацію відповідності.

Сертифікат – гарантія безпеки

Сертифікат відповідності видається за результатами незалежної експертизи і включає в себе інформацію про продукції, її виробника або постачальника, нормативних документах, на відповідність вимогам яких була перевірена продукція, а також відомості про орган з сертифікації, що видав цей документ, термін дії сертифіката і підстави для його видачі.

Термін дії сертифіката відповідності може становити від одного року до трьох років, однак бувають і «одноразові» сертифікати, які видаються на партію продукції.

Види сертифікатів

Сертифікати відповідності на продукцію бувають різних типів, при цьому вид залежить від обраної схеми сертифікації, а також від того, в якій сфері – добровільної чи обов’язкової – він оформляється.

Добровільний сертифікат відповідності – це офіційне підтвердження якості та безпеки продукції, яка не підлягає обов’язковій сертифікації. Виробникам вигідно мати такий документ – він збільшує конкурентоспроможність і позитивно позначається на іміджі компанії.

Обов’язковий сертифікат відповідності видається на ті види товарів, які за законом підлягають обов’язковій сертифікації, і отримання такого документа не добровільна ініціатива виробника, а вимога, підтверджене законом.

Крім того, існує негласна класифікація сертифікатів залежно від типу документа, на відповідність якому перевіряється продукція, а саме:

Сертифікат відповідності технічним регламентом Митного союзу (сертифікат ТР МС) –документ, який засвідчує відповідність продукції вимогам технічних регламентів Митного союзу. Цей сертифікат дозволяє ввозити і реалізовувати продукцію на території країн Митного союзу республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації. Основний тип сертифікатів відповідності в обов’язковій сфері.

Сертифікат ТР РФ – документ, що підтверджує відповідність технічним регламентам РФ. Потрібно відзначити, що таких сертифікатів не так багато, і вони видаються лише на ті категорії продукції, на виробництво якої ще не розроблені відповідні ТР ТЗ. В перспективі цей тип сертифікатів повинен зникнути.

Сертифікат ГОСТ Р – в свій час основний вид сертифікатів, що засвідчують відповідність продукції встановленим вимогам ДСТУ та інших нормативних документів. Однак у зв’язку з реформою системи акредитації і утворенням єдиної національної системи акредитації Система ГОСТ Р втратила свою легітимність і сертифікати подібного роду вийшли з обігу.

Хто оформлює сертифікати відповідності?

Процес видачі сертифікатів регулюється Федеральною службою з акредитації, яка видає офіційні бланки сертифікатів акредитованих органів з сертифікації. Важливо враховувати, що законну силу мають лише сертифікати, видані такими організаціями. Варто відзначити, що видані ними сертифікати ТР ТЗ дійсні на території всіх країн Митного союзу, а сертифікати ТР РФ – тільки на території РФ .

Процедура оформлення

Існує кілька схем сертифікації, особливості яких залежать від країни, де вироблено сертифицируемая продукція, та розміру партії, а також декількох інших моментів. Зазвичай вибирають схему співробітники центру сертифікації.

Щоб отримати сертифікат відповідності, потрібно звернутися в обраний сертифікаційний центр та надати необхідний пакет документів, в який входять:

  • Заявка, підписана керівником та завірена печаткою фірми-заявника.
  • Документи про реєстрацію та постановку на облік в податковому органі фірми-виробника.
  • Статут підприємства.
  • Нормативна документація на продукцію, що випускається (ТУ або ГОСТ).
  • Паспорт або інструкція з експлуатації.
  • Договір оренди виробничих площ або документ, що підтверджує право власності.

В залежності від типу і місця виробництва товару можуть знадобитися і деякі додаткові папери. Після оформлення договору та оплати послуг центру зразки продукції передаються в лабораторію, спеціалісти якої проводять оцінку безпечності товару і перевіряють його відповідність встановленим вимогам. Іноді, якщо за регламентом необхідна перевірка виробництва, на об’єкт виїжджає представник центру. За підсумками перевірки приймається рішення про видачу сертифіката.

Якщо всі лабораторні тести в акредитованої незалежної лабораторії вже проведені і заявник може надати протокол випробувань, то процес не займе багато часу – зазвичай у такому випадку сертифікат видають через 3-5 днів і обійдеться це приблизно в 5 тисяч рублів. Але повна перевірка значно збільшує і ціни, і терміни видачі сертифіката.

Наявність сертифіката відповідності – це гарантія якості і безпеки продукції, а якщо мова йде про добровільно сертифікаті, то ще й серйозна конкурентна перевага, додатковий плюс при участі в державних тендерах. Саме це спонукає багатьох виробників проходити сертифікацію в добровільному порядку.

Де оформити сертифікат відповідності?

Отримувати сертифікат відповідності потрібно тільки в акредитованих організаціях, що мають повноваження для оформлення таких документів. І краще всього звертатися в центри, що мають гарну репутацію і солідний досвід роботи в цій сфері. Незалежна експертна компанія «Евросертиум» вже 11 років працює в сфері сертифікації продукції і надає широкий спектр послуг з підтвердження відповідності товарів та послуг встановленим вимогам.

Евросертиум забезпечує своїм клієнтам індивідуальний підхід, гідний сервіс і швидкість оформлення всіх офіційних паперів. Компанія акредитована Росаккредитацией, а також Асоціацією європейського бізнесу. Має представництва в найбільших містах Росії і за кордоном.

Сертифікат відповідності простіше отримати з допомогою спеціалізованих центрів. Оформлення «добровільного» сертифіката – це ще і конкурентна перевага.

Професійна допомога в сертифікації продукції і послуг включає:

Заповніть онлайн-заявку на оформлення сертифікатів через сайти посередників: дізнайтеся про вигідні пропозиції від провідних консалтингових компаній.

Короткий опис статті: сертифікати відповідності Отримання сертифіката відповідності – обов’язкова вимога для деяких товарів і послуг. Найчастіше обов’язкова сертифікація потрібна для тих видів продукції, яка може вплинути на безпеку людей і навколишнього середовища. сертифікат відповідності,сертифікат відповідності на продукцію,отримання сертифікату відповідності,як отримати сертифікат відповідності,сертифікат відповідності гост,митний сертифікат відповідності,реєстр сертифікатів відповідності,сертифікат відповідності якості,сертифікат відповідності безпеки,оформлення сертифікатів відповідності

Джерело: Сертифікат відповідності на продукцію та послуги. Види, правила отримання, терміни і вартість

Також ви можете прочитати