Сертифікати відповідності

Сертифікат відповідності : Бланки та зразки

13.10.2015

Сертифікат відповідності

Документ, що підтверджує відповідність продукції вимогам Державних Стандартів, видатний на спеціальному бланку органом по сертифікації, називається сертифікатом відповідності (сертифікатом якості, сертифікатом безпеки). Сертифікація може бути обов’язковою чи добровільною, а бланки сертифікатів жовтого і синього кольору відповідно. Кожен сертифікат видається на конкретну продукцію, захищений від підробок і засвідчується органом з сертифікації.

Документ, оформлюваний у Федеральному агентстві з технічного регулювання і метрології (Держстандарт) у рамках сертифікації ГОСТ, називається сертифікатом відповідності ГОСТ Р (РСТ). Список продукції, яка не може вироблятися та реалізовуватись на території РФ без наявності обов’язкового сертифікату РСТ визначається Держстандартом і регламентується Єдиним переліком продукції (товарів), що підлягає обов’язковій сертифікації і Єдиним переліком продукції, підтвердження відповідності якої здійснюється у формі прийняття декларації про відповідність. У перелік цих товарів належать ті, які становлять потенційну небезпеку для життя і здоров’я людини. Добровільна сертифікація товару проводиться за бажанням замовника і не звільняє його від обов’язкової сертифікації, якщо продукція входить в вищезазначений перелік. Сертифікація ГОСТ регламентується ФЗ «ПРО технічному регулюванні.

Після оформлення сертифіката продукція маркується знаком РСТ. Знак РСТ наноситься на продукцію, її упаковку або етикетку. При обов’язковій сертифікації зазначаються дві букви дві цифри органу, який видав сертифікат. Добровільна сертифікація зазначається позначкою «добровільна сертифікація». Якщо продукція обов’язковій сертифікації не підлягає, цей факт може бути офіційно підтверджений спеціальним документом – відмовним листом. З 2010 року обов’язкова сертифікація на деякі види продукції (наприклад, харчова і косметична, деякі види медичної продукції) скасована, а її відповідність Держстандартам підтверджується Декларацією про відповідність, яка приймається і підписується виробником, а потім засвідчується в органах з сертифікації.

Сертифікат відповідності видається після проведення встановлених процедур, спеціально акредитованим Держстандартом органом по сертифікації та є невід’ємним додатком до договору купівлі-продажу продукції (наприклад, меблів ). Звернення в спеціалізовані Центри сертифікації може значно спростити замовнику процедуру оформлення сертифікатів, довіривши це фахівцям, особливо у випадках, коли надання зразків продукції є складним (наприклад, надання обладнання), а також надати можливість отримати всі необхідні сертифікати в «одному вікні». Вартість послуг фахівців Центру сертифікації залежить від складності проведення сертифікації того чи іншого виду продукції.


Скачати зразок сертифіката відповідності

Короткий опис статті: сертифікати відповідності

Джерело: Сертифікат відповідності : Бланки та зразки

Також ви можете прочитати