Різне

Сертифікат на дитячий одяг . Сертифікаційний Центр ГОСТ Р

14.10.2015

Нова сертифікація дитячого одягу
відповідно до законодавства Митного Союзу з 1 липня 2012 року

До 1 липня 2012 року оцінка відповідності одягу для дітей регламентувалася Постановою Уряду РФ № 982 від 01.12.2009 р. та санітарним вимогам Митного Союзу на основі Рішення КТС № 299 від 28.05.2010 р. Почав діяти на території трьох держав Технічний регламент «Про безпеку продукції для дітей», включаючи взуття і одяг, внесла істотні корективи в законодавство, яке поширювалося на російську сертифікацію дитячого одягу.

З 1.07.2012 р. більше не проводиться оформлення та видача російських сертифікатів відповідності та декларацій про відповідність ГОСТ Р на ці види товарів. Сертифікація дитячого одягу здійснюється на основі вимог міжнародного законодавства — Технічного Регламенту Митного Союзу (ТР ТЗ) 007/2011. До Технічного регламенту додається перелік стандартів, при виконанні вимог яких будуть виконуватися і вимоги до одягу, сформульовані в розглянутому ТР ТЗ.

Раніше оформлені дозвільні національні документи сертифікації на дитячий одяг будуть дійсні до дати закінчення дії сертифіката чи декларації. але не далі 15 лютого 2014 року.

Сертифікація одягу для дітей і підлітків згідно з новим ТР МС передбачає три форми оцінки відповідності:

 • сертифікацію дитячого одягу;
 • декларування відповідності;
 • державну реєстрацію з подальшим декларуванням відповідності.

Сертифікація дитячого одягу у формі державної реєстрації Митного Союзу з подальшим декларуванням відповідності

Два методу оцінки відповідності – державна реєстрація і наступне декларування (тобто, по суті, подвійний контроль безпеки і якості товарів), передбачені для товарів, які найбільш небезпечні і з високою часткою ймовірності при неналежному якості можуть завдати шкоди дитині. Дана вимога Техрегламенту Митного Союзу поширюється на деякі призначені для дітей до трьох років види одягу.

Раніше згідно з Постановою Уряду №299 на одяг для дітей до 3-х років було необхідно отримувати свідоцтво про державну реєстрацію (СГР). Сьогодні згідно з ТР ТЗ на дані товари потрібно оформляти тільки декларацію відповідності, а СГР потрібно для наступних видів продукції, призначеної для дітей до 3-х років:

 • Вироби 1-го шару білизняні з текстильних матеріалів та трикотажні;
 • Вироби санітарно-гігієнічні, призначені для разового використання (труси, підгузки, пелюшки, ватяні палички для вух та носа);
 • Вироби трикотажні панчішно-шкарпеткові 1-го шару;
 • Летние головні убори з текстильних матеріалів та трикотажні 1-го шару;
 • Посуд і столові прилади (пляшки, чашки, тарілки, ложки, виделки та ін. аналогічні товари для харчових продуктів);
 • Соски-пустушки з гуми, латексу або силікону, молочні соски;
 • Щітки зубні (у тому числі електричні), масажери для ясен та інші подібні вироби.

Дитячий одяг в обов’язковому порядку перевіряється на відповідність вимогам, що пред’являються до зазначених товарів з точки зору гігієни, санітарії та епідеміології.

Необхідно відзначити, що зазначені вимоги не поширюються на одяг Б/В або вироблену для конкретної людини індивідуально, а також на ту дитячий одяг, яка використовується не у відповідності з призначенням.

У всіх випадках для дитячого одягу допускаються дві схеми декларування. Обидві схеми характеризуються проведенням сертифікаційних випробувань в акредитованій лабораторії. Схеми декларування наступні:

 • схема 3д – для виробника з країн Митного Союзу або для представника зарубіжного (по відношенню до всіх трьом країнам МС) виробника. Термін такої декларації – 5 років;
 • схема 4д – для виробника з країн Митного Союзу або для представника зарубіжного (по відношенню до всіх трьом країнам МС) виробника або імпортера зарубіжної продукції. За цією схемою може відбуватися декларування як серійної продукції на термін до 3 років, так і партії товарів на термін не більше 1 року.

Декларування відповідності дитячого одягу на виконання ТР ТЗ

Вибір схеми декларування в цьому випадку залежить, в першу чергу, від виду дитячого одягу і від способу збору доказової бази. Можливі наступні ситуації при використанні власних доказів відповідності вимогам ТР ТЗ — застосування схеми 1д і 2д для шкільно-письмового приладдя, шкіргалантерейних виробів. Максимальний термін, на який можуть бути оформлені у цьому випадку декларації відповідності – 3 роки.

При залученні третьої сторони для отримання доказової бази можливо застосування схеми 3д, 4д або 6д для одягу 3-го шару та головних уборів (2 і 3 шари) з різних матеріалів для дітей старше 1 року; штучні текстильні вироби; валянки; (а також видавнича книжкова продукція; журнальна продукція для дітей). Термін дії таких декларацій – до 5 років.

При цьому ТР ТЗ дозволяє заміну схеми декларування на основі власної доказової бази схемою декларування із залученням випробувальної лабораторії в якості третьої незалежної сторони. А декларування на основі доказів у сертифікаційної лабораторії сертифікацією дитячого одягу.

Обов’язкова сертифікація дитячого одягу у формі єдиного сертифіката відповідності ТР ТЗ

Термін дії сертифіката відповідності ТР ТЗ на дитячий одяг залежить від того, хто є претендентом на оформлення даного дозвільного документа, якщо оцінка відповідності проводиться за однією із схем сертифікації 1с, 2с, 3с або 4с, і становить :

 • не більше трьох років, якщо заявник – продавець, який має офіційну реєстрацію в одній із держав Союзу;
 • не більше трьох років для виробника країн Митного Союзу або для представника закордонного виробника (на основі договору);
 • не більше п’яти років для виробника країн Митного Союзу або для представника закордонного виробника (на основі договору), якщо підприємство має сертифікат менеджменту якості на відповідність ISO 9001.

У будь-якому випадку інспекційний контроль продукції, що сертифікується передбачається один раз на рік.

Обов’язковій сертифікації дитячого одягу з оформленням єдиного сертифіката відповідності ТР ТЗ належить оформляти на наступні види одягу для дітей і підлітків:

 • білизна постільна;
 • вироби першого шару одягу (білизна, панчохи-шкарпетки, головні убори) трикотажні та текстильні;
 • трикотажний та текстильний одяг для дітей другого шару ;
 • вироби третього шару одягу з шкіри, хутра, текстилю для дітей до одного року;
 • дитяче взуття, крім валянок.

А також на інші види товарів, призначених для дітей і підлітків:

 • коляски дитячі;
 • на санітарно-гігієнічні вироби для догляду за дітьми (з гуми та інших матеріалів);
 • галантерейні вироби з пластмас і металу;
 • велосипеди.

При наявності сертифікаційних документів знак маркування ЕАС наноситься на кожну одиницю одягу для дітей.

Короткий опис статті: сертифікація дитячого одягу Нова сертифікація дитячого одягу відповідно До законодавства Митного Союзу з 1 липня 2012 року До 1 липня 2012 року оцінка відповідності одягу для

Джерело: Сертифікат на дитячий одяг | Сертифікаційний Центр «ГОСТ Р»

Також ви можете прочитати