Сертифікат якості

Сертифікат або Диплом .. Документи про закінчення курсів, Курси

18.09.2015

Сертифікат або Диплом?
Документи державного зразка про освіту

По закінченні навчання слухачі різних курсів зазвичай отримують документ, що свідчить про проходження додаткової професійної підготовки і підтверджує рівень і якість отриманих знань — Сертифікат (Свідоцтво ). У такому документі, як правило, відображається найменування програми навчання з кількістю прослуханих годин з кожної дисципліни. Документ зазвичай засвідчується підписом керівника курсів. а також лектора або викладача за фахом.

Досить часто слухачі задають питання про статус подібного документа. Звучить це зазвичай так: «А ви видаєте диплом (свідоцтво) державного зразка »? Відповідно до вимог законодавства, зокрема, Закону про захист прав споживача. клієнти повинні одержувати повну та вичерпну інформацію по будь-якому виникає питання. Тому давайте розберемося, хто і які документи має право видавати після проходження навчання .

Згідно із Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про інформацію», «Положення про Міністерство освіти і науки України», постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.97 № 1260 «Про документи про освіту та вчені звання» та Наказу №615 (від 30.08.2001) «Порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка» встановлюються такі види документів, які засвідчують здобуття особою середньої та вищої освіти та кваліфікації за певними освітньо-кваліфікаційними рівнями:

  • Свідоцтво про базову загальну середню освіту;
  • Атестат про повну загальну середню освіту;
  • Свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації;
  • Диплом кваліфікованого робітника;
  • Диплом молодшого спеціаліста;
  • Диплом бакалавра;
  • Диплом спеціаліста;
  • Диплом магістра.

Сучасний диплом. як правило, виглядає як пластикова карта, що має кілька ступенів захисту. Обов’язковим компонентом є також Додаток до диплома. де перераховані здані за час вашого навчання дисципліни та екзаменаційні оцінки, отримані вами.

Що таке акредитація навчальних закладів

Зауважимо, що навчальний заклад має право видавати документ про освіту державного зразка тільки акредитованого напряму (спеціальності). Непосвяченому незрозуміло, що означає ця горезвісна «акредитація ». Насправді це питання дуже важливе, — він, можна сказати, ключовою.

У загальному випадку Акредитація — це процес, в результаті якого офіційно підтверджується відповідність якості наданих послуг якомусь встановленим стандартом. Найбільш поширена акредитація у сфері надання професійних послуг, для оцінки якості яких споживач, як правило, не володіє достатньою компетенцією. До таких послуг відносять послуги з освіти. проведення різних випробувань, аналізів і т. п. зокрема, освітніми послугами в нашій країні займається Міністерство освіти. Воно ж встановлює відповідні державні стандарти в цій галузі.

Таким чином, для того, щоб вести свою професійну діяльність, вищий або середній навчальний заклад, що надає послуги професійного освіти, зобов’язана пройти акредитацію при Міністерстві освіти України.

Акредитація — процес дуже непростий (і вельми витратний). Щоб отримати акредитацію. навчальний заклад повинен представити в міністерство велику кількість документів, у тому числі: навчальні плани і програми з усіх дисциплін, які вивчаються за даною спеціальністю, відомості про викладацький склад, кількість підручників у бібліотеці, площах навчальних приміщень, їдалень, гуртожитків для студентів, і т. д. і т. п. Так що акредитаційну справу являють собою не одну товстенну папку. Додамо до цього, що акредитується не цілком навчальний заклад як таке, а кожна окрема спеціальність, за якою у внз ведеться підготовка !

Після того, як весь комплект документів представлений, на місце виїжджає висока міністерська комісія. Вона ретельно перевіряє, наскільки надані відомості відповідають дійсності. У процесі роботи комісія може проводити позапланові контрольні роботи, визначаючи рівень підготовки студентів, перевіряє кваліфікацію викладацького складу, до якого пред’являються дуже високі вимоги, і т. д. Якщо комісія не знаходить порушень, спеціальність акредитується.

Важливо пам’ятати, що тільки акредитований внз має право видавати випускникові диплома про вищу професійну освіту державного зразка. який дає право надалі на роботу за фахом, і визнається роботодавцями як державних, так і недержавних установ.

Документи, що видаються установами додаткової освіти

Система освіти в Україні, крім середніх і вищих навчальних закладів, включає також освітні установи, які займаються питаннями післядипломної та додаткової освіти. В основному це інститути підвищення кваліфікації (перепідготовки) та найрізноманітніші курси .

За деякими спеціальностями періодична підготовка фахівців є неодмінною. Так, наприклад, обов’язково проходити курс підвищення кваліфікації один раз у п’ять років зобов’язані медики. Періодична перепідготовка обов’язкова також для педагогів.

Інститути підвищення кваліфікації працюють на тих же підставах, що і Вузи зобов’язані мати державну акредитацію. А ось що стосується курсової підготовки. то вітчизняне законодавство обов’язкової акредитації таких навчальних закладів не вимагає. Також, згідно з існуючим законодавством, ведення подібної діяльності не вимагає ліцензування. Виняток становлять установи курсового освіти. які навчають слухачів, які направляються на навчання державними органами, які займаються офіційним працевлаштуванням громадян (біржі праці). Вони працюють за кошти держ. бюджету та зобов’язані мати акредитацію і ліцензію. А тому можуть видавати своїм слухачам документ державного зразка .

Установи додаткової освіти видають в основному 4 види документів про освіту, причому вид документа видається залежить від тривалості навчального циклу:

Сертифікат (свідоцтво, посвідчення) про проходження певного курсу — видається у випадку, якщо тривалість циклу становить до 72 годин.

Посвідчення про короткострокове підвищення кваліфікації — якщо тривалість циклу становить понад 72 години.

Свідоцтво про підвищення кваліфікації — при тривалості циклу понад 100 годин.

Диплом про професійну перепідготовку видається при проходженні навчальної програми тривалістю понад 500 годин (близько 6 місяців).

Так все ж таки — Сертифікат або Диплом?

На жаль, доводиться визнати, що на сьогоднішній день держ. диплом. видається нашими навчальними закладами, в значній мірі втратив свій високий статус. Варто набрати в пошуковику «купити диплом », як ми отримаємо тисячі пропозицій. Наївно припускати, що ці пропозиції з’являються самі по собі, а в реальності ними ніхто не користується. Сьогодні ніхто не може сказати, скільки у нас існує таких «фахівців» з липовими дипломами про вищу освіту.

Сертифікат або Диплом .. Документи про закінчення курсів, Курси

З іншого боку, такі визнані гіганти, як компанії Microsoft, Cisco, 1С видають слухачам своїх курсів саме Сертифікат. а не диплом. Отримати такий сертифікат вельми непросто — для цього необхідно здати дуже серйозні сертифікаційні іспити. І нікому не доводиться сумніватися в якості підготовки таких фахівців. Безумовно, чим авторитетніше навчальна організація, тим вище котирується виданий нею документ.

Тепер ви розумієте, чому не дивно, що роботодавці часто не довіряють ніяким «папірців», вважаючи за краще оцінити роботу найманого фахівця по справжньому результату. Тому, якщо ви прагнете до реального успіху, ваш документ про освіту, — і неважливо, що це буде — диплом, сертифікат або свідоцтво — повинен відображати ваші реальні, а не уявні знання і вміння.

Отже, при вступі на курси вам пообіцяли видати диплом державного зразка. Як ми з вами з’ясували, це можливо тільки в тому випадку, якщо той напрямок навчання, за якого ви прийшли на курси. отримало державну акредитацію. Не соромтеся, попросіть показати цей документ. Якщо під будь-яким приводом вам відмовляють, це означає одне — вас просто дурять.

Існує ще й такий варіант — організатори курсів працюють під власною маркою, а дипломи видають від імені іншого навчального закладу. Немає потреби пояснювати, що це вже попахує криміналом.

Доводиться визнати, що в даний час споживач послуг додаткової освіти при виборі своїх курсів знаходиться в складному становищі. Щоб потім не пошкодувати про витрачені нерви, час і гроші, загляньте на сторінку Як вибрати правильні курси — сподіваємося, наші поради вам допоможуть.

Сертифікат від Центру інтенсивного навчання «ІнтерКОЛО»

У Центрі інтенсивного навчання «ІнтерКОЛО» по закінченні курсів видається Сертифікат. З Положенням про видачу сертифіката слухачі знайомляться при зарахуванні на курси, пункт про це включений в форму Контракту, що укладається при зарахуванні на курси .Сертифікат або Диплом .. Документи про закінчення курсів, Курси

Короткий опис статті: сертифікат якості Курсове навчання, курси в Харкові, сертифікат курсів, акредитація навчального закладу, диплом державного зразка, документи про закінчення курсів, навчання на курсах. курсова форма навчання, програма курсів, сертифікаційні іспити Курсове навчання, курси в Харкові, сертифікат курсів, акредитація навчального закладу, диплом державного зразка, документи про закінчення курсів, навчання на курсах. курсова форма навчання, програма курсів, сертифікаційні іспити

Джерело: Сертифікат або Диплом || Документи про закінчення курсів — Курси в Харкові

Також ви можете прочитати