Різне

Посвідчення про якість на продукти харчування більше не потрібні

26.09.2015

Посвідчення про якість на продукти харчування більше не потрібні

Продавці тепер можуть не пред’являти посвідчення якості на продукти харчування на вимогу покупця — це не буде правопорушенням .

Законодавство Росії більше не передбачає обов’язкове посвідчення безпеки і якості харчової продукції, повідомляє Росспоживнагляд. У тому випадку, якщо покупець вимагає від продавця надання відповідного посвідчення, він зобов’язаний його пред’явити, хоча відмова не буде розцінюватися як правопорушення.

Федеральна служба по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини нагадує, що посвідчення якості та безпеки більше не потрібні на продукти. Росспоживнагляд підготував роз’яснення з цього питання. Він повідомляє, що раніше обов’язок оформлення подібних посвідчень передбачалася в законі «Про якість та безпеку харчових продуктів». Виробник був зобов’язаний перевіряти кожну партію своєї продукції і завіряти її якість відповідним посвідченням. Проте з прийняттям нового закону N 248-ФЗ від 19.07.2011 «Про внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації у зв’язку з реалізацією положень Федерального закону про технічному регулюванні це вимога було виключено.

Даний Федеральний закон, на підставі частини 1 статті 76 Конституції РФ, поширюється на всій території Росії. Згідно з Правилами продажу окремих видів товарів (абзац 10 п. 32), затвердженим постановою Уряду РФ від 19.01.1998 N 55, продавець на прохання покупця зобов’язаний пред’явити йому посвідчення якості та безпеки (або його завірену копію) реалізованих харчових продуктів, які були вироблені на території Російської Федерації.

Поряд з цим, частина 1 статті 1.5 Кпап визначає, що особа притягується до адміністративної відповідальності за правопорушення, щодо яких доведена його вина, таким чином, у разі відмови пред’явити посвідчення якості, продавець не буде покараний, оскільки в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що обов’язкове оформлення посвідчення якості продукції чинне законодавство не передбачає. Так як більшість продуктів харчування підлягає декларуванню, на дану групу товарів повинні бути оформлені тільки декларації про відповідність.

2 лютого 2012

Попередня новина

Наступна новина

Короткий опис статті: сертифікат якості на продукти харчування

Джерело: Посвідчення про якість на продукти харчування більше не потрібні

Також ви можете прочитати