Сертифікат на масаж

Поради починаючому масажиста. Все про масаж.

20.09.2015

Поради починаючому масажиста

На сьогоднішній день існує маса всіляких курсів з навчання масажу і величезна кількість різновидів самого масажу, але вкрай мало інформації про те, що вибрати, і найголовніше, що ж робити після навчання. Я спробую відповісти на ці, досить актуальні питання.

перше, з чим стикається людина, яких хоче отримати професію масажист, це проблема вибору, куди піти вчитися. Врахуйте наступні фактори, чи є у вас хоча б середню спеціальну медичну освіту чи ні, якщо є, то це буде величезним плюсом в майбутньому, якщо немає, не турбуйтеся, якщо професія вам подобається їй можна вивчитися і без медичного диплома.

Існує ряд державних і не державних установ, що надають послуги з навчання масажу.

Державні курси найбільш переважні, оскільки проводяться на базі медичних училищ та університетів. Тут викладають фахівці, які здатні активно і професійно донести до учнів весь матеріал. Погодьтеся, лікарі, які мають величезний досвід і практику, як не хто інший знає всі, як про недуги людини, так і способи їх лікування. В даних установах програма навчання не змінювалися з радянських часів, а всі ми знаємо, що освіта в радянському союзі було найкраще і якісне в світі.

На державних курсах, маючи диплом про медичну освіту, ви закінчуєте їх з додатковими корочками про підвищення своєї кваліфікації і дипломом про закінчення даних курсів за спеціальністю «медичний масаж». Якщо у вас немає свідоцтва про медичну освіту, то вам видається сертифікат про закінчення курсів, з усіма печатками цієї установи. І це дуже важливо, уявіть коли ви приходите влаштовуватися на роботу і показуєте роботодавцю сертифікат зі своєю спеціальністю, а в ньому стоїть печатка «ІП «Іванов»» або ТОВ «Лаванда», судження про вас буде дещо упереджено, і інша справа, якщо буде стояти печатка ГОУ ВПО «СПб ДМУ імені В. П. Павлова Госздрава» (в народі «перший мед.»). Тому вибравши державні курси від мед. установи ви забезпечуєте собі якісне навчання, за методикою перевіреної не одним поколінням фахівців, дипломи і сертифікати, які мали повагу і довіру у роботодавців, і впевненістю у своїй зайнятості після їх закінчення.

Якщо ж у вашому місті немає державних курсів, або з якихось інших причин ви вирішили піти на не державні, потрібно зробити наступне: проведіть аналіз відгуків на форумах в інтернеті (обов’язково різних), не соромтеся задавати питання з теми, що вас цікавлять. Уточніть «цінується» сертифікат, наскільки хороша система навчання, що за її викладач проводить, знайдіть відгуки про нього і так далі.

Вибравши курси і почавши навчання, намагайтеся не пропускати занять, як би банально це не звучало. Кожна лекція це окрема тема, яка знадобитися вам у вашій подальшій роботі.

Після закінчення навчання постає питання «куди йти і що робити?»

У даній ситуації не поспішайте, звести свої можливості, наработайте побільше практики, на своїх рідних і знайомих, їм приємно, а вам величезна користь. Всі ваші рухи і послідовність їх виконання повинні бути відпрацьовані до автоматизму. Переконавшись, що ви не будете губитися плутати прийоми, почніть шукати роботу. Почніть шукати вакансії «без досвіду роботи», нехай за не великі гроші, але з постійними клієнтами, тим самим ви отримуєте свій безцінний досвід і поступово напрацьовуєте свою клієнтську базу. Найчудовішою для вас буде вакансія штатного масажиста, в будь-якій поліклініці чи лікарні. Там ви отримаєте і практику, і постійний оклад, що буде зовсім не зайвим на першому етапі вашої кар’єри. Надалі роботодавець надає приміщення, обладнання та матеріали ви працюєте на відсоток, як правило 50% на 50%.

При влаштуванні на роботу пам’ятайте, роботодавець на співбесіді, дивиться не тільки диплом, але і на те, що ви вмієте, тому не хвилюйтеся і не думайте не про що, а просто виконуйте те, чому вас навчили, і тоді у вас все вийде.

Для чого я весь час згадую досвід, все просто, на початку свого кар’єри масажистом, ви будете постійно думати, що за чим іде, і правильно ви все робите. А тим часом клієнт буде вас відволікати питаннями, що у нього не так і чому, розповідати про що — небудь з сьогоднішнього дня або випадках про своє життя в цілому, і вам потрібно буде підтримувати діалог, адже масажист це ще й не штатний психолог для людей, яким можна виговоритися. Тому відпрацьовуйте техніку до автоматизму.

Влаштувавшись на роботу, облаштуйте своє робоче місце. У кабінеті повинно бути затишно, налаштуйте масажний стіл з вашого росту, інакше ви ризикуєте потягнути або зірвати собі спину, увімкніть спокійну, розслаблюючу музику, форма ваша повинна бути вільної і складатися з 100% бавовни (оскільки робота пов’язана з фізичними навантаженнями і потовиділенням), можливі свічки (особливо при розслаблюючий масаж), і звичайно ж приємна посмішка і бажання допомагати людям.

Відпрацювавши рік за фахом, і досягнувши певних успіхів і висот, у своїй роботі, почніть аналізувати ринок послуг, які види масажу користуються найбільшим успіхом у клієнтів і які модні методики з’явилися в світі. Вибравши, постарайтеся їх вивчити, з допомогою літератури та відео, якщо не вийде, то треба буде сходити на додаткові курси чи семінари, де дані техніки і методики викладають. Пам’ятайте, не можна стояти на місці, потрібно весь час удосконалюватися. У наш час ринок послуг перенасичений, і що б бути успішним і затребуваним у своїй професії, потрібно йти в ногу сучасний, і намагатися бути небагато, але краще ніж інші.

Також пам’ятайте, клієнт прийшов до вас на масаж позбутися від болю, напруги і просто розслабитися. Тому під час масажу поясніть із-за чого у нього викривлення хребта і як це можна виправити (якщо воно є), так само нові дієти, якщо людина прийшла на дренажний масаж і хоче схуднути, і так далі. Ви повинні бути для нього тим самим фахівцем, який завжди знає, що робити і як допомогти, ніколи не кажіть «я не знаю» або «я не вмію». Ви професіонал, який знає і вміє все, тому, що не знаючи відповідь на питання, говоріть просто «в даний момент я не готовий вам відповісти».

Дотримуючи ці не хитрі рекомендації, постійно удосконалюючись і прагнучи бути краще, ви станните першокласним фахівцем своєї справи. Але пам’ятайте, людина ніколи не досягне величі, якщо буде займатись улюбленою справою. Тому, займаючись масажем, вам повинно подобається ваша професія, адже ви допомагаєте людям.

І що може бути приємніше, коли людина, йдучи від вас, щиро говорить вам дякую, за вашу допомогу, це почуття не зрівнятися ні з чим.

Зробіть перший крок на шляху до своєї мрії, і ви побачите, що робота масажистом настільки цікава й значуща, що ви не зможете її залишити ніколи.

Короткий опис статті: сертифікат на масаж

Джерело: Поради починаючому масажиста. Все про масаж.

Також ви можете прочитати