Сертифікат якості

Паспорт якості на продукцію . РИМтест. Центр сертифікації

12.10.2015

Паспорт якості на продукцію

У деяких галузях виробничої діяльності активно поширене застосування паспорта якості на промислову продукцію (сертифікат якості). Це такі сфери як:

    нафтопереробна промисловість, виробництво будівельних матеріалів, целюлозна промисловість, хімічна промисловість.

Паспорт якості на продукцію входить в групу технологічних документів, встановлених ЕСТД і загальною системою стандартів. Крім загальних вимог стандартизації, існують і окремі галузеві стандарти. Наприклад, можна оформити на такі види продукції:

    вибілена целюлоза, бетон , віконні блоки, пісок, бензин, дизельне паливо.

Продукція може бути як харчової, так і нехарчової, але, в основному, паспорт якості оформляється на непродовольчі товари, наприклад, сертифікація сумок. Зразки заповнення бланка паспорта містяться в стандартах ГОСТ.

Функції паспорта якості на продукцію

Документ виконує наступні цільові функції:

    встановлює чисельні фактичні значення характеристик якості продукції; описує виріб; вказує стандарти, за якими були проведені лабораторні випробування; включає встановлені ГОСТом показники.

Лабораторні випробування продукції проводяться в акредитованих структурах, що володіють правом проведення експертизи в даній виробничій сфері та оформлення паспортів якості.

У ряді галузей паспорт якості — основний документ, що підтверджує якість конкретної товарної партії продукту. В цьому разі приймання і відвантаження продукції без цього документа не допускається. Можливо прийняття паспорта якості у формі власної доказової бази при проведенні процедури сертифікації товару в оціночних органах. У цьому випадку на його підставі видається декларація про відповідність.

Як оформити паспорт якості

На різних підприємствах і в окремих виробничих галузях розроблені певні методики оформлення паспорти якості на кожну партію продукції. Методики розроблені на базі ГОСТ і затверджено на підприємствах. Вимоги щодо оформлення документа встановлюються в процесі укладання договору між покупцем і виробником на поставку певного замовлення.

Так, наприклад, окремий документ може бути оформлений на кожну транспортну цистерну відвантажується дизельного палива або бензину. На кожному підприємстві Газпрому 2 рази в рік здійснюється лабораторне дослідження нафтопродуктів, за результатами якого оформляється паспорт якості на дизельне паливо або бензин. З кожної партії палива виробник і покупець узгоджують характеристики продукту, способи вимірювання величин, метод відбору пробних зразків, показники і принцип оформлення технічного паспорта продукції.

Іноді лабораторні випробування всіх відвантажених партій продукції проводяться на території і на базі виробника. Це поширено, наприклад, на підприємствах целюлозної промисловості. При цьому, якщо лабораторний аналіз вимагає тривалих витрат часу, відвантаження готової продукції заборонена до оформлення паспорта якості.

Після цього покупець має право провести власні лабораторні перевірки вибіркових партій або кожній партії. Методика відбору пробних зразків і видів проведених досліджень повинна відповідати пунктам контракту. Претензії до постачальника чи виробника покупець може пред’явити в тому випадку, коли характеристики продукції не відповідають зазначеним у паспорті даними при тих же умовах, які мали місце при лабораторних випробуваннях на території продавця або виробника.

Існують і незалежні випробувальні лабораторії, які мають ліцензію на проведення вимірювань та аналізу відповідності властивостей товару паспортом якості.

дані, Які входять в паспорт якості

В залежності від сфери діяльності документ може містити:

    марки і найменування виробів відвантаженої партії; номери сертифікатів відповідності на серійний випуск однорідних виробів; номери експертних висновків або актів санітарно-епідеміологічних експертиз; кількість товарів кожної марки; дані робочої документації або вказівку стандартів, за якими вироблено товар; якісні характеристики продукції, встановлені у відповідності з нормативними документами; дата відвантаження; дата випуску партії товару та номер партії; дата оформлення паспорта; адреса виробника; назва виробника.

Крім того, у нашому центрі Ви можете отримати допуск СРО або, наприклад, нотифікацію фсб .

Короткий опис статті: сертифікат якості, Паспорт якості є підтвердженням якості для товарів (в основному, непродовольчих). Оформляється паспорт якості, або сертифікат якості виробником або акредитованим органом сертифікації. паспорт якості, сертифікат на медичне виріб будівельні матеріали продукцію технічний партію товару як оформити промислову

Джерело: Паспорт якості на продукцію | РИМтест. Центр сертифікації

Також ви можете прочитати