Різне

Отримати сертифікат якості на продукти харчування. Оформлення

07.10.2015

Сертифікат якості на продукти харчування

Сертифікат якості на продукти харчування у першу чергу є гарантом їхньої безпеки не лише для здоров’я людини, але і для навколишнього середовища. Сертифіковані продукти харчування в своєму складі не мають всіляких канцерогенних харчових добавок і барвників, тому їх можна вживати без всякого ризику.

Продукти харчування бувають як органічного, так і не органічного походження, можуть розрізнятися за смаковими характеристиками, а також за вмістом білків і вуглеводів. Сертифікат на продукти харчової промисловості видається згідно з встановленою процедурою, після того, як проведено всебічні лабораторні дослідження конкретного продукту, на основі якого можна зробити висновки про відповідність його якості всім нормам і вимогам.

Основні види харчових продуктів

Всі продукти харчування можна умовно розділити на 3 типи: натуральні, оброблені натуральні (консерви і напівфабрикати) і синтетичні. До окремих категорій можна віднести дитячі харчові продукти, продукти спортивного харчування та лікувальні продукти. При видачі сертифіката на продукти приймаються до уваги всі його особливості, до яких відносяться його, походження, а також харчова група.

Сертифікат відповідності на продукти харчування натурального походження видається у відповідності з вимогами, які різні для кожної групи продуктів. До основних груп відносяться:

 1. Молочні продукти (молоко, сир, вершкове масло, морозиво і згущене молоко).
 2. М’ясні продукти (яловичина, свинина, телятина, м’ясо кролика і птиця, а також печінка різних тварин).
 3. Риба і різні морепродукти, а також вироби на їх основі.
 4. Яйця (сюди також відноситься сухий білок, сухий жовток, а також сухий омлет, який представляє з себе сухе молоко, змішане з яєчним порошком).
 5. Харчові жири (соняшникова та вершкове масло, маргарин, майонез, свинячий жир).
 6. Крупи і вироби з крупи (всі види злакових культур, а також борошно на їх основі).
 7. Овочі і фрукти (коренеплоди, ягоди, томати, бобові культури і тощо).

Для чого потрібен сертифікат якості

Сертифікат якості на продукти потрібен в рівній мірі, як покупця, так і виробника. При цьому покупцеві наявність сертифіката гарантує високу якість продукту, а також захист від придбання шкідливих або небезпечних продуктів харчування. Не має принципового значення, добровільним або обов’язковим є сертифікат на продукти. У будь-якому випадку він видається при повній відповідності встановленим нормам, що підтверджується результатами проведення санітарно-епідеміологічних досліджень.

Виробник, маючи сертифікат на харчові продукти, може безперешкодно просувати свій товар на ринку, не побоюючись різних перевірок.

Як отримати сертифікат

Для того, щоб отримати сертифікат якості на фрукти, а також інші продукти харчування, необхідно виконати наступні дії:

 • подати заявку на отримання сертифіката в нашу компанію
 • вибрати кілька зразків для відправки на експертизу
 • надати для огляду виробничі приміщення. Якщо ви хочете отримати сертифікати на овочі та фрукти, то надайте до огляду місця їх вирощування, наприклад теплиці
 • після проведення досліджень та розгляду їх результатів, буде прийнято рішення про видачу вам сертифіката або відмову в ньому.

Варто відзначити, що продукція, що володіє сертифікатом, повинна постійно перевірятися на відповідність йому, що робиться для захисту прав покупця. При будь-яких відхиленнях основних показників продукту від тих, які визначаються сертифікатом, здійснюється їх негайна корекція.

Питання-відповідь
Можете проконсультувати з приводу імпортних автомобілів? Які з них мають сертифікат Євро 2? Як це визначити?

Існує таблиця, розроблена Ростехнаглядом, за якої, знаючи рік випуску автомобіля і країну-виробник, можна визначити чи має транспортний засіб сертифікат Євро 2.

– Канаді, Кореї та Туреччини з 2001;

Короткий опис статті: сертифікат якості на продукти харчування

Джерело: Отримати сертифікат якості на продукти харчування. Оформлення сертифікатів відповідності на фрукти та овочі — Союз Стандарт

Також ви можете прочитати