Отримання сертифікату

Отримання сертифікату відповідності

13.10.2015

отримання сертифіката відповідності

Отримати сертифікат відповідності

Отримання сертифікату відповідності
Для встановлення якісних характеристик продукції та відповідності її державним стандартам, технічним умовам і техрегламентів, потрібно звернутися до організації з сертифікації, де отримати сертифікат може кожен, який подав заяву, типовий зразок і пакет нормативної документації. Після визначення процедури видачі офіційного акта, що підтверджує безпеку і надійність виробу, призначаються конкретні заходи по виявленню показників на добровільній основі або в примусовому порядку, у залежності від вказівок в урядовій постанові № 982, що містить перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікаційної процедурою.

Після отримання документів в обов’язковому порядку виробник (продавець) має можливість законно займатися своїм виглядом діяльності. Даний документ дає гарантію того, що перевірена продукція безпечна для життя і здоров’я людей і не шкодить навколишньому середовищу. Якщо ж замовник отримав сертифікат на відповідність на добровільній основі, то тим самим він підтверджує високу якість свого виробу, що підвищує його конкурентну спроможність на ринку збуту і довіру з боку покупців.

Для того щоб отримати сертифікат на товар або послугу, виробник або продавець повинен звернутися або до державного органу, що видає подібні висновки, або в організації, акредитовані Держстандартом і базуються на Постанові про вимоги до органу сертифікації та порядку його акредитації.

Перевірочні сертифікаційні заходи виконуються в системі ГОСТ Р, а також СЕС, Росспоживнагляд, де в Росії отримують сертифікати про відповідність санітарним та гігієнічним нормам і правилам, а також підтверджують якість продукції та умов її виробництва. ВНІІС видає відмовні листи на товари, що не підлягають обов’язковій сертифікації, та оперативно вирішує інші спірні питання в ході перевірок. У Ростехнагляді можна оформити документацію для небезпечних виробництв, обладнання і техніки. МНС проводить акредитацію організацій, що займаються перевірками пожежної безпеки та видачею пожежних сертифікатів.

Державна перевірка додержання обов’язкових вимог на всіх стадіях розробки, виготовлення, застосування, зберігання та експлуатації виконується Ростестом, який після чого маркує вироби значком РСТ.

При самостійному оформленні виробником або продавцем дозвільного та підтверджує якість документа витрачається досить багато часу. Процедура ускладнена завантаженістю фахівців, складнощами зборів необхідних нормативних актів та заповненням бланків. Іноді потрібно отримання сертифіката. який видається після випробувань за кількома перевірочним сертифікаційних систем, що також впливає на тривалість і трудомісткість процесу.

Коли виникає питання, де отримати сертифікат швидше і простіше, то єдині центри сертифікації виправдано вважаються кращим варіантом. Адже ці фірми працюють по укладанню договорів з різними державними установами, провідними оціночні заходи.

Операції оформлення на кожну продукцію відрізняються, тому доцільно заздалегідь проконсультуватися, який саме сертифікаційний орган має повноваження для видачі офіційного документа на конкретний виріб, виробництво або послугу. Такі центри мають у своєму розпорядженні великою кількістю контактів з державними перевірочними установами та лабораторій, де проводяться дослідження типових образів та встановлення показників їх якості, за результатами яких складаються протоколи випробувань.

На підставі висновків у разі позитивного вердикту згодом можна отримати сертифікат відповідності даної продукції встановленим ГОСТам, технічних регламентів та іншим нормативам. Завдяки наявності таких зв’язків і штату компетентних експертів спеціально акредитовані фірми з сертифікації оформляють потрібну документацію «в одному вікні». Такий підхід значно спрощує процедуру як добровільної, так і обов’язкової сертифікації.

На території Росії зареєстровано достатню кількість сертифікаційних компаній, що працюють по різних систем оцінок якості продовольчих і промислових товарів, матеріалів, виробництв, обладнання і виявляють їх безпечність по відношенню до людини і навколишнього середовища.

Починаючи з 2010 року, спеціальною Комісією Митного союзу були спроектовані і затверджені нові нормативні акти, які внесли корективи в перевірочні заходи, що проводяться в країнах учасницях ТЗ. Також рішенням № 319 внесені зміни в Єдиний перелік продукції, що підлягає обов’язковому декларуванню та сертифікації. Це принципово змінює перевірочні схеми для певної продукції або категорії товарів.

У 2012 році входять в свою силу нові технічні регламенти ТЗ, які поступово замінять раніше отримані нормативні акти, видані на підставі національних законодавств держав-учасниць Митного союзу.

отримання сертифіката відповідності нового зразка замість застарілого дозвільним документом відведений певний час, що також зазначено в прийнятих техрегламентах. Таким чином, доцільно заздалегідь проконсультуватися у найближчому акредитованому центрі сертифікації, де отримували сертифікат, про нововведення, що стосуються реалізації та виробництва цікавить продукції.

У разі коли виробник або продавець вчасно не оновили або не пройшли необхідну процедуру перевірочних етапів або проігнорували отримання необхідного сертифікату на свою продукцію, то призначені Комісією ТЗ спеціальні органи будуть вилучати її з товарообігу.

Якщо ж замовник оформив нового зразка, то він може займатися своїм видом діяльності не тільки в Росії, але на території Білорусії і Казахстану, що значно розширює його можливості і сферу бізнес-діяльності.

Короткий опис статті: отримання сертифіката Де отримати сертифікат відповідності в Єкатеринбурзі більше не питання. отримання сертифікату відповідності

Джерело:
отримання сертифікату відповідності

Також ви можете прочитати