Без рубрики, Різне

Органу з сертифікації

04.04.2017

Валентина Проніна

Відмовний лист: визначення та види відмовних листів

У Росії відмовний лист на продукцію є офіційним документом, виданим акредитованим органом, информирующим про те, що той чи інший продукт не підлягає сертифікації та декларуванню. Відмовні листи умовно можна поділити на наступні види: відмовний лист для торгівлі та роз’яснювальний лист для митного оформлення. Як правило зміст виданих листів абсолютно не відрізняється, але ключовим моментом є той факт, що митні органи приймають як регламентує роз’яснення виключно документи, оформлені Мінпромторгом. А в якості інформаційної відмовний довідки, цей документ може оформити фактично будь-який акредитований орган. Для видачі відмовного документа в Російській Федерації не передбачено будь-яких затвердженого формату, даний документ оформляється на фірмовому бланку сертифікаційного органу та завіряється синьою печаткою.

Відмовний лист для торгівлі

Відмовний лист для торгівлі може бути видано, якщо певний продукт не підлягає сертифікації та декларуванню. Даний документ зазвичай оформляють як роз’яснювальної аргумент для контролюючих органів або для надання покупцям. Для оформлення необхідно заповнити заявку на отримання відмовного листа та надіслати реквізити компанії одержувача.

ці документи необхідні тільки при внутрішньому обігу продукції, а не для надання в митні органи.

Відмовний лист для митниці

Зовсім інша ситуація з митними органами. Не рідко виникають спірні моменти, що стосуються вимог митних органів про надання сертифікатів або декларацій. Насправді, сертифікаційні центри та митники користуються єдиним переліком товарів, на які потрібні сертифікати, але не завжди точно проходить класифікація імпортованого продукту за кодом ТНЗЕД і митні органи, при оформленні вантажу вимагають надати сертифікат. Якщо ж перевірити товар по номенклатурі з урахуванням коду ОКП (загальноросійський класифікатор продукції), може виявитися так, що даний продукт не підлягає підтвердженню якості. При виникненні подібних спірних моментів і оформляються відмовні листи, але вже видані Мінпромторгом.

Не рідко виникають й інші ситуації, наприклад, коли імпортується певна партія товарів або устаткування, призначена виключно для рекламних цілей. Як правило, це буклети, журнали, рекламні футболки, парасольки і так далі. Припустимо, що згідно діючого законодавства необхідно оформлювати декларацію або сертифікат відповідності. Ситуація суперечлива, так як в більшості випадків, підсумкова вартість даної партії значно поступається вартості оформлення сертифіката чи декларації. У такому разі логічно було б обійтися отриманням відмовного документа, але закон є закон. Якщо імпортована продукція підлягає обов’язковому підтвердженню якості, необхідно оформити дозвільну документацію.

Термін дії відмовного листа на продукцію

Видані документи дійсні до внесення змін в «Єдиний перелік продукції, що підлягає обов’язковому підтвердженню відповідності» або до набрання чинності технічних регламентів на зазначену продукцію.

Наші фахівці готові відповісти на Ваші поспросы по телефону і при особистій зустрічі.

Короткий опис статті: відмовний лист з сертифікації Де отримати сертифікат ІСО в Волгограді? Хто дає сертифікати ISO в Волгограді? Хто видає сертифікати у Волгограді? Обов’язкова і добровільна сертифікація продукції, декларування продукції, видача відмовних листів, сертифікація за стандартами ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO 50001:2011, OHSAS 18001:2007, HACCP, ГОСТ Р ИСО 9001-2008, ГОСТ Р ISO 14001-2004, семінари за стандартами ІСО і систем менеджменту, тренінги персоналу по СМК, СЕМ і ІСМ, навчання персоналу – курси за стандартами ІСО, консалтинг і консультування по створенню СУЯ та сертифікації по ISO і ISO, сертифікація ісо і СОТ, регионсертика, система якості і сот, органи з сертифікації, причина сертифкации систем якості, інтегрована система менеджменту.

Джерело: Відмовний лист органу з сертифікації ГОСТ Р (Волгоград)

Також ви можете прочитати