Різне

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

05.10.2015

Перед реєстрацією на офіційному сайті Державних Закупівель Республіки Казахстан, Вам необхідно отримати Електронно Цифровий Підпис ЕЦП (далі сертифікат).

Подати заявку на отримання ЕЦП та реєстрації на порталі www.goszakup.gov.kz можна за посиланням

Що таке ЕЦП (ннц ецп) і навіщо потрібен ецп при роботі на порталі державних закупівель?

Електронний ключ або Електронний цифровий підпис являє собою електронну версію печатки організації і підпис її керівника, тобто підписуючи документ електронно цифровий підпис сертифіката ецп), Ви надаєте йому таку ж юридичну силу, як якщо б Ви поставили печатку і розписалися на паперовому документі. Таким чином, застосування сертифікатів ЕЦП при участі в електронних закупівель робить їх безпечними, в тому плані, що всі подані оголошення про закупівлі, так само як і подані заявки на участь мають повну юридичну силу, що гарантує організатору і потенційному постачальнику найголовніше — виконання умов договору.

Отримання електронно-цифрового підпису

Для того, щоб компанія мала можливість брати участь в електронних закупівель, необхідна ЕЦП. Електронний спосіб проведення тендерів застосовується на порталі Державних закупівель Республіки Казахстан, тендерної майданчику Самрук-Казина, NadLoc і т. д. Можна зробити висновок, що наявність ЕЦП просто необхідно, так як більшість закупівель проводиться саме на цих майданчиках. Отримати ЕЦП досить не складно, але можуть виникнути проблеми при реєстрації на порталі державних закупівель. Якщо у Вас з’являться складності при виготовленні ЕЦП або реєстрації, Ви можете скористатися нашими послугами

Як отримати ЕЦП?

Для початку потрібно створити папку на Вашому комп’ютері, в яку згодом ми будемо встановлювати сертифікати ЕЦП.

Для того, щоб отримати ЕЦП потрібно перейти на портал Національного Засвідчувального Центру Казахстану www.pki.gov.kz. Нас цікавить меню по лівій стороні сайту, де необхідно вибрати статус компанії: «Фізична особа», «Юридична особа», «Нерезидент РК»

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

Після того як Ви натиснули на потрібний варіант, необхідно переміститися вниз сторінки і натиснути кнопку «Подати заявку»

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

Після натискання кнопки завантажиться нова сторінка, і відразу ж почнеться завантаження аплету java. При цьому екран трохи потемніє.

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

У разі якщо завантаження аплету пройде успішно, екран знову стане нормальним, якщо ж при завантаженні аплету java виходить помилка, або потемнілий екран не зникає довгий час (завантаження java-аплет не припиняється), то Вам необхідно встановити програму java або, якщо вона вже у Вас встановлена, оновити до нової версії. Цей додаток можна завантажити на сайті www.java.com абсолютно безкоштовно. Після завантаження аплету java з’явиться реєстраційна форма

Ця форма розрахована на фізичних осіб, для юридичних осіб форма така ж, але з додатковим полем БІН. Для того щоб ввести дані необхідно спочатку ввести код з картинки, далі в поле ІІН ввести ІІН керівника і натиснути кнопку «перевірити». В результаті поля ПІБ заповняться автоматично. Для юридичних осіб необхідно аналогічно заповнити поле БІН. Далі потрібно вказати адресу електронної пошти, на який згодом Вам будуть приходити повідомлення, і з випадаючих віконець вибрати «Область», «Населений пункт» та адресу найближчого до Вас ЦОНа. Поле «Місце зберігання» залишаємо без зміни. Далі натискаємо кнопку «Огляд» та вибираємо папку, в якій будуть збережені сертифікати ЕЦП (на перших етапах писалося, що краще створити окрему папку). Далі тиснемо «Підтвердити», в результаті знову піде завантаження аплету java та формування запитів.

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

Далі натискаємо кнопку «Огляд» та вибираємо папку, в якій будуть збережені сертифікати ЕЦП (на перших етапах писалося, що краще створити окрему папку). Далі тиснемо «Підтвердити», в результаті знову піде завантаження аплету java та формування запитів.

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

Після того як система завершить формування запитів, завантажиться нова сторінка. На цій сторінці необхідно буде завантажити і роздрукувати заяву, у форматі Microsoft Word або PDF. Так само необхідно записати або запам’ятати номер поданої заявки. При цьому в папці, яку вказували при подачі заявки, з’являться підготовчі ключі, які згодом будуть встановлені ключі ЕЦП.

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

В подальшому виготовлення сертифікатів буде продовжено тільки після того, як Ви надасте всі необхідні документи в ЦОН. Перелік необхідних документів можна переглянути там же, на сайті pki.gov.kz. У ЦОН необхідно надати стандартний перелік документів і плюс заяву. Заява це той самий документ, який був сформований при подачі заявки. Заява повністю сформовано, заповнювати в ньому нічого не потрібно, потрібно просто роздрукувати, поставити дату, печатку і підпис. Після того як Ви надали документи в ЦОН, приблизно через пару годин, можна перевірити, чи готові сертифікати. Для цього заходимо на сайт pki.gov.kz нас знову цікавить меню по лівій стороні сайту, але на цей раз пункт «Статус поданої заявки».

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

На новій сторінці відображається інструмент перевірки заявок, тут необхідно ввести номер заявки і натиснути «Перевірити заявку».

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

Після завантаження даних з’являться рядки «Заявка подана», «Підтвердження заявки оператором в ЦОН» і «Сертифікат выпучен». Якщо поруч з цими рядками стоять галочки, значить, дана дія виконано і відповідно, якщо стоять галочки поруч з усіма рядками, то це означає, що сертифікат виданий, при цьому з’явиться додаткові поля для збереження сертифікатів. Через кнопку «Огляд» необхідно вказати папку для збереження сертифікатів, ту саму папку, яку ми вказували при подачі заявки. Далі тиснемо «Підтвердити», запускається процедура завантаження аплету java і установки сертифікатів. Після того як вийде повідомлення про успішну установку, Ваші сертифікати будуть у вказаній Вами теці.

Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.

Можна приступати до установки сертифікатів в браузер і java. Відео інструкцію по установці сертифіката в браузер і java можна переглянути за посиланням http://tenderplus.kz/index.php/content/show/videoinst (Інструкція по установці сертифікатів ЕЦП в Mozilla Firefox)

(Застаріла інструкція)

Для отримання сертифікату ЕЦП, на комп’ютер необхідно встановити наступні програми:

Рис. 1 — Подача заявки на отримання електронного цифрового підпису в ННЦ на отримання ЕЦП.

Рис. 2 — Перевірка програмного забезпечення

Рис. 3 — Заповнення реєстраційних даних

На цьому етапі вам потрібно ввести БІН організації та ІІН Відповідальної особи за закупівлі (бажано керівника) Після чого натискаємо кнопку » Перевірка». дані в нижні поля вставятся автоматично. У полі e-mail потрібно вводити робочий поштову скриньку і без помилок так як на цей ящик буде відправлена посилання на установку сертифікатів. Після тисніть кнопку » Далі» .

Рис. 4 — Зазначення додаткових даних

У наступному вікні потрібно послідовно вказати; область, місто та адресу Центру Обслуговування Населення (найближчий ЦОН)

Потім, виберіть тип пристрою, куди буде встановлений сертифікат, тип пристрою — Файлова система .

Поставте галочку на пункті«ГОСТ і RSA».

Рис. 5 — Подача заявки

Натисніть кнопку » Далі». після чого Ви будете переміщені на сторінку, де буде можливість перевірити введені дані, а так само, при виявленні помилки виправити (щоб відредагувати дані натисніть кнопку «Редагувати дані» ).

Якщо все заповнено правильно, натисніть кнопку » Подати заявку»

Далі у вікні Ви побачите номер заявки. Його необхідно запам’ятати, краще записати, він знадобиться для ідентифікації заявки в ЦОН-тобто Так само необхідно роздрукувати заяву, кнопка » Роздрукувати заяву»!

Рис. 6 — Роздрукувати заяву

Звертатися слід до ЦОН, який був вказаний при подачі заяви.

УВАГА!

Після того як Ви подали заявку на ЕЦП (ннц ецп), на комп’ютері мають сформуватися закриті ключі, переконатися в цьому Ви можете, відкривши додаток Tumar CSP, де треба вибрати профайл USER_NCA, у нього повинні були згенеруватися ключі після подачі заявки.

Запустити Tumar можна через меню «ПУСК > Всі програми > Gamma Tech > TumarCSP v.4 > TumarCSP Конфігуратор».

Рис. 7 — Профайл USER_NCA виглядає наступним чином

В нижньому вікні Tumar відображається 2 ключа, це означає, що формування пройшло успішно, запит на отримання ЕЦП відправлений на обробку в ЦОН.

Після того як в ЦОН-і Ваша заявка буде оброблена оператором, на Ваш електронний ящик прийде повідомлення про успішне випуску електронних ключів, і посилання для їх установки на комп’ютер.

Надання документів у ЦОН (ННЦ ЕЦП)

Звичайно заявка розглядається протягом доби, тобто вже на наступний після подачі заявки, день, Ви можете звернутися в ЦОН з документами. Строк дії заяви на сертифікат складає 1 місяць (якщо протягом одного місяця Ви не звернетеся в ЦОН, заявка на отримання ЕЦП (ецп ннц рк) буде анульовано).

Документи, необхідні фізичній особі.

— Заяву встановленого зразка

— Оригінал та копія посвідчення особи заявника — власника свідоцтва реєстрації фізичної особи, із зазначенням ІІН

— У разі якщо керівник не має можливості особисто подати документи до ЦОН, керівник повинен виписати доручення, нотаріально засвідчену, представнику фізичної особи.

Представнику керівника необхідно мати при собі ДОВІРЕНІСТЬ, засвідчену нотаріально і уд. особистості (паспорт РК) представника.

Документи, необхідні юридичній особі

— Заяву встановленого зразка

— Копію свидет. про реєстрацію юр. особи, завірену нотаріально, містить (БІН)

— Оригінали та копія посвідчення особи заявника — власника свідоцтва про реєстрацію юр. особи із зазначенням (ІІН)

— Довіреність від юридичної особи на заявника — власника свідоцтва про реєстрацію юр. особи.

— Довідка з місця роботи заявника — власника свідоцтва про реєстрацію юр. особи

— У разі якщо керівник з тих чи інших причин не може особисто подати документи в ЦОН, необхідно виписати встановленого зразка на свого представника.

Представнику необхідно при собі мати: ДОВІРЕНІСТЬ встановленого зразка (обов’язково повинні бути підпис керівника і печатка Організації), а так само уд. особистості (паспорт РК) представника.

Установка ЕЦП (настройка ецп) у браузері Internet Explorer

Після візиту в ЦОН вам на вказаний e-mail прийде лист з посиланням на установку електронних ключів. Скопіюйте цю адресу в рядок браузера Internet Explorer та перейдіть по ній. Далі потрібно натиснути на кнопку «Встановити сертифікати» Рис. 8. Після вам покажуть повідомлення про успішну установку сертифікатів в кількості 2 шт. Рис. 9

Рис. 8 — Встановлення сертифікату ЕЦП

Рис. 9 — Інформаційне повідомлення

Для того, щоб переконатися в коректної установки сертифіката ЕЦП, необхідно відкрити Tumar і переконатися, що в профайлі USER_NCA відображаються ключі і ланцюжка сертифікатів (рис. 10)

Рис. 10 — Профайл USER_NCA

Тепер на Вашому ПК встановлено 2 сертифікату ЕЦП, сертифікат ГОСТ служить для підписання документів, RSA для авторизації на сайті державних закупівель, який використовує засоби перевірки сертифіката користувача.

Увага: Для збереження ключів необхідно виконати резервне копіювання ключів і сертифікатів .

Робиться це так:

Клацніть правою кнопкою миші по сертифікату РСА і натисніть експортувати в OPEN SSL, як показано на рис. 11

Рис. 11

Далі необхідно вказати пароль сертифіката (бажано цифрової та легкий) і місце, куди зберегти сертифікат («Робочий стіл»). Після натисніть кнопку зберегти, і ваші ключі з’являться на робочому столі, після цього дані ключі можна встановлювати на будь-який ПК (вдома, на роботі і так далі).

Установка сертифікату ЕЦП в Mozilla FireFox (настройка ЕЦП)

У цьому розділі Ви узныете як встановити сертифікат в браузер Mozilla FireFox, браузер Mozilla є заміною браузеру Internet Explorer і є самим стабільним при роботі з порталом Держ. Закупівель Р. К. Завантажити його можна тут

Якщо у Вас не встановлений браузер Mozilla FireFox, то скачайте його по посиланню вище і встановіть.

Після чого відкрийте браузер FireFox і робіть все по порядку як показано на рис. 12

Рис. 12 — Порядок встановлення сертифіката (налаштування ецп) в браузері Mozilla FireFox

Короткий опис статті: електронні сертифікати Послуги отримання ЕЦП ННЦ РК. Інструкція отримання сертифікату ЕЦП (електронний підпис). сертифікат, заявка, ключ, електронно цифровий підпис (ЕЦП в Казахстані, державні закупівлі, тендер, tenderplus, ННЦ

Джерело: Інструкція отримання, встановлення сертифікату ЕЦП (електронний цифровий підпис) Tenderplus.kz

Також ви можете прочитати