Різне

Декларація та сертифікація відповідності меблів

23.09.2015

Сертифікація та оформлення декларацій відповідності на меблі
Оформлення сертифікатів та декларацій відповідності на меблі
Який документ необхідно оформляти для ввезення меблів і її реалізації?

В даний час, згідно вступив в силу 1 липня 2014 року технічного регламенту Митного союзу ТР ТЗ 025/2012 «Про безпеку меблевої продукції» вся меблі підлягає обов’язковому підтвердженню відповідності в формі декларування або сертифікації. Даний технічний регламент встановлює не тільки вимоги до безпеки меблів, але і обов’язкові вимоги до маркування меблів. Згідно з регламентом лише невелика частина меблів підлягає сертифікації. Це меблі дитячі, меблі для навчальних закладів і дошкільних установ. Безпека більшої частини меблів необхідно підтверджувати у формі прийняття декларації відповідності.

Як проходить сертифікація меблів?

При сертифікації меблів заявник подає до органу із сертифікації заявку на сертифікацію і необхідні документи. Експерт органу з сертифікації після аналізу заявки та документації оцінює вартість робіт, пропонує варіанти схем сертифікації, випробувальні лабораторії, в яких можна провести випробування, а також інформує про необхідні зразках продукції і терміни проведення сертифікації. Після узгодження всіх умов проводяться відбір зразків меблів і випробування в акредитованій лабораторії. На підставі заяви, документів, наданих заявником, і результатів випробувань експерт готує висновок, в якому відображена можливість або неможливість видачі сертифіката на меблі. Якщо меблі відповідає встановленим вимогам, то на неї може бути виданий сертифікат відповідності з терміном дії до 3-х років.

Необхідні документи для сертифікації вітчизняної меблів:

 • Заявка на сертифікацію;
 • Опис меблів;
 • Реєстраційні документи фірми-заявника;
 • ТУ, ГОСТ або інший документ, згідно з яким здійснюється меблі;
 • Документи на виробниче приміщення;
 • Сертифікати та декларації на сировину (при наявності);
 • Сертифікати, протоколи та інші документи, що підтверджують безпечність та якість меблів (при наявності).

Необхідні документи для сертифікації імпортної меблів:

 • Заявка на сертифікацію;
 • Опис меблів;
 • Реєстраційні документи фірми-заявника;
 • Сертифікати, протоколи та інші документи, що підтверджують безпечність та якість меблів (при наявності);
 • Контракт, інвойс та інші товаросупровідні документи (при партійної сертифікації)

Як проходить декларування меблів?

При декларуванні меблів заявник готує доказову базу, на підставі якої надалі реєструється декларація про відповідність. Доказова база повинна містити документи, що підтверджують відповідність меблів встановленим для неї вимогам, а також документи, що підтверджують правильність всіх даних, зазначених у декларації. Після підготовки всіх документів заявник звертається до органу з сертифікації з проханням зареєструвати його декларацію про відповідність на меблі. Разом з декларацією необхідно надати заяву на реєстрацію та всі необхідні документи, включаючи протокол випробувань меблів. Фахівці та експерти органу з сертифікації реєструють заявку на декларування, перевіряють документацію та правильність заповнення декларації, після чого реєструє декларацію відповідності у реєстрі.

Ми розуміємо, що людині, що не знає всі нюанси, досить складно самостійно підготувати всі документи, знайти потрібну лабораторію, провести випробування і правильно заповнити декларацію, тому наш орган з сертифікації надає послуги з оформлення декларації для меблів, включають в себе допомога в підготовці документів, проведення випробувань та заповнення декларацій про відповідність.

Необхідні документи для декларування вітчизняної меблів:

 • Заявка на сертифікацію;
 • Опис меблів;
 • Реєстраційні документи фірми-заявника;
 • ТУ, ГОСТ або інший документ, згідно з яким здійснюється меблі;
 • Документи на виробниче приміщення;
 • Сертифікати та декларації на сировину (при наявності);
 • Сертифікати, протоколи та інші документи, що підтверджують безпечність та якість меблів (при наявності).

Необхідні документи для декларування імпортних меблів:

 • Заявка на сертифікацію;
 • Опис меблів;
 • Реєстраційні документи фірми-заявника;
 • Сертифікати, протоколи та інші документи, що підтверджують безпечність та якість меблів (при наявності);
 • Контракт, інвойс та інші товаросупровідні документи (при партійної сертифікації).

Які терміни сертифікації та декларування меблів?

Терміни проведення сертифікації меблів залежать від ряду факторів, наприклад, від того, наскільки широкий асортимент і яке його призначення (меблі для дітей або дорослих, для офісу або для ванної кімнати). Крім того, важливим є вибір схеми, за якою проводиться сертифікація. При сертифікації на серійний випуск весь процес від подачі заявки до оформлення сертифіката може займати від трьох тижнів до місяця або більше, оскільки потрібен час на аналіз технічної документації та стану виробництва продукції, що сертифікується експертною групою. При сертифікації партії меблів процес зазвичай займає 2-3 тижні.

Декларування меблів займає менше часу — до двох тижнів, іноді і менше тижня, в залежності від кількості продукції та інших факторів.

Яка вартість сертифікації та декларування меблів?

Вартість сертифікації меблів безпосередньо залежить від асортименту продукції: чим більше асортимент, тим вище вартість оформлення сертифікатів відповідності та декларацій про відповідність. Це пов’язано з тим, що відповідність меблів підтверджується протоколом випробувань, та при збільшенні асортименту збільшується кількість необхідних випробувань. Для зниження витрат на сертифікацію можна піти на хитрість: не вказувати весь асортимент, припустимо, столів (обідні, журнальні, сервірувальні і т.д.), а зафіксувати просто «столи», їх артикули і (або) назва серій. Також можна об’єднати меблі в набори (наприклад, сертифікат відповідності на меблі для ванних кімнат), це також знизить витрати на сертифікацію, і замість кількох сертифікатів відповідності на столи та стільці ми отримаємо одну декларацію з декількома протоколами випробувань на «Набір меблів для кухні серії «ххх»».

Ще однією порадою для оптимізації витрат на сертифікацію та підвищення конкурентоспроможності на ринку є оформлення добровільних сертифікатів на меблі разом з деклараціями про відповідність. Наявність добровільного сертифіката якості меблів позитивно позначиться на довірі споживачів до вашої продукції, а оформлення добровільного сертифіката разом з декларацією буде значно дешевше, ніж оформлення цього сертифіката окремо.

З орієнтовною вартістю декларування упаковки ви можете ознайомитися в нашому прайс-листі. Щоб уточнити, скільки типових зразків вашої продукції потрібно буде протестувати і як це вплине на вартість, зателефонуйте нам по телефону +7 (495) 640-11-92, наші експерти дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Чому має сенс довірити цю роботу нам?

Будь-якого бізнесу потрібні спокій і впевненість у безпечності продукції, ніхто не хоче бути оштрафованим контролюючими органами. Нам постійно довіряють понад 200 клієнтів (і близько 20 щодня). Чому має сенс працювати з нами?

Головний принцип Центру Тест Сервіс — «Безпечна торгівля без проблем». Для наших клієнтів це означає:

Атестат акредитації

 • Атестат акредитації органу з сертифікації «Центр Тест Сервіс» № РОСС RU.0001.11АВ42;
 • Атестат акредитації випробувальної лабораторії «Центр Тест Сервіс» № РОСС RU.0001.21АЛ96

Оптимізація витрат:

Прозора цінова політика. Всі ціни на наші послуги так само реальні і зрозумілі, як і все, що ми робимо. Ви в цьому переконаєтеся, подивившись наш прайс-лист. Важливо. ми закріплюємо вартість наших послуг у дод. угоді до договору, що дає вам гарантію збереження ціни.

Виконання правил:

Робота за правилами сертифікації. Ми не «художники», а «інженери», малювати не вміємо. Ми дійсно проводимо випробування продукції у акредитованій лабораторії.

У чому важливість підтвердження відповідності меблів?

Здавалося б, навіщо підтверджувати відповідність меблів? Проста формальність, «бюрократія!» — подумає недосвідчений учасник ринку. Проте вдумайтесь: меблі — це те, на що ми спираємось в прямому і переносному сенсі. Від надійності ліжок, шаф, офісних меблів залежить наше здоров’я і деколи наше життя.

Стали б ви користуватися неміцною меблями, спати на розвалюється ліжка? Сіли б на потрощений стілець, поставили б комп’ютер на «хисткий» стіл? Не кажучи вже про дітей: їх крихке здоров’я залежить від правильної конструкції ліжок і стільців, їх хімічної безпеки. І не хочеться навіть думати про можливі пожежах, але всяке буває — як поведе себе покриття в умовах спека, не створить ще більшу загрозу життю і здоров’ю?

Споживач, потерпілий у зв’язку з недостатньою безпекою меблів, неодмінно зажадає відшкодування матеріальних і моральних збитків, звернеться в наглядові органи чи суд. Ось тоді-то виробника та/або продавця меблів знадобиться захист — документи, що підтверджують відповідність меблів вимогам технічного регламенту. Але грамотний підприємець захоче зробити так, щоб ніхто і не став звертатися в суд — перевірить свою меблі сам з допомогою компетентних організацій і переконатися в її безпеки і належній якості.

Однак і тут не варто розслаблятися: якщо при перевірці документів (навіть за умови, що ви підготували все, що потрібно) наглядові органи знайдуть у них помилку або невідповідність, то виникнуть проблеми. А таке навіть дуже можливо. Наприклад, є організації, що пропонують оформити дозвільні документи мало не за 1 день, та ще й з доставкою, причому, з підозріло низькою ціною. Просто уявіть — за цей день і за ці гроші їм необхідно не тільки перевірити надані вами документи, — потрібно провести випробування всіх категорій продукції у акредитованій лабораторії, кожен тест оформити та задокументувати його результати, оплатити роботу експертів та оренду лабораторії. Звичайно, це неможливо. А тепер уявіть, що ви отримали документ за 1 день, а потім цей документ прийшли перевіряти наглядові органи. Досвідчені підприємці знають, що «скупий платить двічі», і обходять компанії, що надають такі сумнівні послуги, стороною.

Ми рекомендуємо переконатися, що ваш товар безпечний, і довірити оформлення декларації та проведення тестів компанії, яка дійсно перевіряє продукт і має гарну репутацію серед колег.

Як продовжити знайомство з нами?

Наш телефон: +7 (495) 640-11-92. Зателефонуйте нам, поки що, наприклад, стоїте в пробці, ми з радістю відповімо на ваші запитання надішлемо всю необхідну інформацію вам на пошту. Якщо не хочете телефонувати, можете замовити зворотній дзвінок на нашому сайті.

Або просто приїжджайте в гості, ми все розповімо вам за чашкою ароматної кави.

Наша адреса: вул. Староалексеевская, будинок 5, офіс 155

Телефон/факс: +7 (495) 640-11-92

Короткий опис статті: сертифікат на меблі Декларація та сертифікація відповідності меблів в компанії ТОВ «Центр Тест Сервіс»! Індивідуальний підхід! Телефонуйте: 8 (800) 555-57-23 сертифікація меблів, сертифікат на меблі, отримати сертифікат на меблі, оформити сертифікат на меблі

Джерело: Декларація та сертифікація відповідності меблів

Також ви можете прочитати