Без рубрики, Різне

Автор Тема: ФСБ слабшає (Прочитано 4457 разів)

04.04.2017

« : 27 Листопад 2007, 12:08:04 »

МТС і «Вимпелкому» після двох років переговорів ФСБ дозволила продавати комунікатори Blackberry

За російськими законами правоохоронні органи повинні мати можливість прослуховувати розмови й читати пошту абонентів. А комунікатори Blackberry захищені від прослуховування. Тому МТС і «Вимпелком» цілих два роки намагалися домовитися з ФСБ і отримати дозвіл на їх продаж в Росії. І ось, нарешті, їм це вдалося.

Blackberry виробляє канадська Research in Motion (RIM). У Росії пристрою, шифрувальні інформацію (такі як Blackberry), повинні отримувати сертифікат Федеральної служби безпеки (ФСБ). До сьогоднішнього дня RIM відмовлялася надати ФСБ коди для дешифрування, відповідно, ФСБ не давала дозволу на ввезення Blackberry в Росії.

Сертифікат центру держтаємниці ФСБ

І ось нарешті МТС вдалося переламати ситуацію. У розпорядження газети «Відомості» потрапило дозвіл центру з ліцензування, сертифікації і захисту державної таємниці ФСБ. З нього випливає, що МТС вчора отримала тимчасове (строком на один рік) ввезення в Росію 300 шт. Blackberry 8800, 300 шт. Blackberry 7290, 480 шт. Blackberry 8700g, а також програмного забезпечення Blackberry Enterprise Server v4.1.

«Перелічене обладнання та програмне забезпечення містять у своєму складі шифрувальні (криптографічні) кошти і мають бути використані для організації та проведення дослідно-промислової експлуатації для реалізації передачі поштових повідомлень в мережі МТС», – йдеться в дозволі.

Віце-президент МТС Михайло Шамолін підтвердив інформацію. «Тимчасовий дозвіл – це стандартна процедура при початку продажів криптографічних пристроїв, і при виконанні всіх вимог дозвіл зазвичай продовжується», – каже він.

За словами прес-секретаря «Вимпелкому» Катерини Осадчої, її компанія теж отримала такий же дозвіл.

Blackberry все одно будуть прослуховувати

Але, судячи по всьому, щоб отримати такі дозволи, RIM все-таки довелося забезпечити доступ до свого програмного забезпечення. Джерело «Відомостей» в МТС розповів, сервер Blackberry буде встановлюватися не поруч з поштовим сервером клієнта, як у всьому світі, а в офісі МТС – для того, щоб співробітники спецслужб мали до нього доступ.

Шамолін, у свою чергу, від коментарів на цю тему відмовився, додавши, що «функціональність, надійність та оперативність роботи пристрою ніяк не постраждає».

Продажі почнуться в першому кварталі 2008 р.

Шамолін впевнений, що, незважаючи на всюдисуще «вухо» спецслужб, Blackberry буде затребуваний. «До нас вже надходили запити на Blackberry, ми сподіваємося, що когось підключимо навіть у грудні, але реальні продажі почнуться все-таки в I кварталі 2008 р.», – каже він.

Але експерти ставляться до «взломанному» сервісу дещо скептично. Якщо до Blackberry отримають доступ спецслужби, особливої різниці між звичайними поштовими серверами і Blackberry не буде, зауважує директор департаменту аудиту компанії «Інформзахист» Максим Емм.

Не збирається запускати Blackberry і «Мегафон». «У нас є «Конфіденційна стільниковий зв’язок», що забезпечує надійне шифрування розмов і даних», – каже прес-секретар «Мегафона» Марина Белашова.

Короткий опис статті: сертифікат фсб ФСБ слабшає

Джерело: ФСБ слабшає

Також ви можете прочитати