Сертифікат в салон краси

Акції для салону краси

26.09.2015

Акції для салону краси

Сьогодні слово «Акція» можна побачити на всіх фасадах, вітринах, на всіх сайтах і практично у всіх буклетах салонів краси, дистриб’юторів косметики та обладнання. Люди звикли до акціям, знижкам, додатковим можливостям і часто вже не хочуть приходити в салон або купувати пропонований продукт просто так, без одержання «призу». Однак, незважаючи на те, що всілякі акції проводяться практично всіма гравцями ринку, не кожен може похвалитися тим, що підсумком акції в салоні краси стало довгоочікуване збільшення кількості клієнтів і, в кінцевому результаті прибутку. Чому так відбувається і як зробити так, щоб проведення акцій в салоні краси не перетворилося в викидання грошей на вітер, ми розглянемо в цій статті.

Існує велика кількість класифікацій акцій для салонів краси. Давайте розглянемо основні — сonsumer promotion (від англ. «стимулювання купівельного попиту») і trade promotion (від англ. «сприяння розвитку торгівлі»).

Consumer promotion — це акції, спрямовані на потенційних та/або існуючих клієнтів салону краси. Їх мета — спонукати споживачів прийняти рішення про запис на послугу або купівлю домашніх відходів, подарункових сертифікатів салону краси та іншої продукції в найкоротші терміни. Серед інших цілей таких акцій, як правило, стає залучення цільової аудиторії в салон, створення або підтримка іміджу, репозиціювання салону краси, косметологічного центру чи СПА.

Trade promotion — це стимулювання каналів продажів дистриб’юторів професійної косметики та обладнання, які продають вам ваш продукт. В нашому випадку основа trade promotion — вплив на мотивацію адміністраторів та майстрів салонів краси. Серед методів, що застосовуються в trade promotion, найбільш поширені акції, спрямовані на підвищення лояльності персоналу салону до його продуктів, мерчандайзинг та метод «таємничий покупець». Але про цих і інших способах trade promotion в салонах краси ми поговоримо в наступній статті.

Тема цієї статті — сonsumer promotion, акції, спрямовані на клієнтів салонів краси. Я хочу відійти від строгих класифікацій і теорій і описати різні ідеї для промоушена послуг, щоб ви могли використовувати їх в якості відправної точки для створення власних цікавих акцій для салону краси. Крім того, я постараюся поділитися актуальними трендами в області комунікацій із споживачами, які, сподіваюся, допоможуть вам зробити ваші акції успішними і запам’ятовуються.

ЧИМ ВИМІРЮЄТЬСЯ УСПІХ САЛОННОЇ АКЦІЇ?

Акції в цілому є досить ефективними в салонах краси. Хороша акція передбачає безпосередній контакт з цільовою аудиторією, її проактивність та залученість. Майже завжди це персональне спілкування з клієнтом, докладна розмова про послугу, клієнту дають щось спробувати, пропонують зробити якісь дії і отримати винагороду.

Але в реальності, як і будь-який інший маркетинговий інструмент, акції можуть бути дуже ефективними, так і неефективними або навіть шкідливими для вашого салону краси. Спонтанні, непідготовлені і погано організовані, вони можуть привести до зворотного ефекту — нульового результату. Це може відбутися з кількох причин:

  • вашим клієнтам акція може бути просто нецікава;
  • вони можуть чекати, що їм ось-ось зроблять вигідну пропозицію;
  • може статися просте перемикання з однієї послуги у вашому салоні на іншу, з одного продукту на інший;
  • внаслідок того, що клієнти під час акції в салоні краси зроблять необхідну кількість послуг або куплять необхідну кількість продукції, що призведе до провалу в продажах по закінченню акції, і т. д.

Завжди пам’ятайте про те, що акції не можна розглядати відокремлено, поза усіх інших маркетингових і рекламних активностей салону краси. Навіть якщо у вас невеликий салон краси, і ви ніколи не замислювалися про маркетинговому плануванні, якщо всі плани існують тільки у вас в голові, навіть в цьому разі не вступайте, наприклад, так: «Дівчинки, з понеділка запускаємо акцію: стрижка + укладка + 2 пробника в подарунок. Тут як раз торговий агент нової компанії N, що торгує косметикою по догляду за волоссям, приніс мішок пробників безкоштовно» (або, як варіант, «адміністратор знайшла такий мішок в дальньому кутку шафи на складі»).

АКЦІЇ ДЛЯ САЛОНУ КРАСИ: ЧОГО ЧЕКАТИ — ЗЛЬОТУ АБО ПАДІННЯ?

Навіть найуспішніша акція для салонів краси може призвести до різкого зниження запису і продажів після її закінчення. І причин цьому може бути дуже багато. Починаючи від вже перерахованих вище і закінчуючи банальним розчаруванням клієнтів салону краси в якості запропонованих послуг і продукції. А може статися і навпаки — виникне несподіване збільшення попиту на випробувані послуги і товари, а ви змушені відмовляти, тому що не можете «швидко» знайти майстра на раніше був порожнім робоче місце або дістали з шафи залишки товару. В результаті такого спонтанного підходу до використання акцій бізнес нагадує американські гірки — зліт, падіння, зліт, падіння.

Навпаки, грамотно сплановані і добре реалізовані акції дають бажаний результат у вигляді нових клієнтів у салоні краси, збільшення середнього чека, просування нових послуг.

Наприклад, у вас є послуги з корекції фігури. У вас вже є один апарат, і ви купили ще один, вирішальний ті ж проблеми, але іншим способом. Якщо ви придумаєте акцію, мета якої — розкрутити новий апарат, і зробите акцент на нього у своїх рекламних повідомленнях, з великою часткою ймовірності ви просто перемкніть людей з одного апарату на інший і нічого не виграєте. Якщо ж ви перемкніть увагу людей з апарату на їх проблему (зайва вага), скажете про те, що тепер запускаєте програму схуднення, яка включає в себе лімфодренаж (апарат 1) + підтяжку і тонізацію м’язів + точкове вплив на локальні зони (апарат 2), поставитеся до обладнання як до інструменту, а не як до головного героя, то результатом будуть додаткові продажі, і виграють усі: клієнти, майстри і салон. Відповідно, і механіка акції в першому і в другому випадку будуть відрізнятися.

ПРИДУМАТИ АКЦІЮ ДЛЯ САЛОНУ КРАСИ ЛЕГКО

Перше, про що потрібно пам’ятати, розробляючи акцію для салону краси, — хороша акція спирається на знання і розуміння вами ваших клієнтів. Зазначу, що загальні рекомендації щодо сегментації тут не допоможуть, і ми не будемо їх розглядати. Якщо у вас невеликий салон краси, зберіть своїх майстрів, роздрукуйте список клієнтів, пройдіться по кожному, актуализируйте і зафіксуйте цю інформацію. Якщо ви — великий салону або клініка, або мережа салонів краси, то я вірю, що своїх клієнтів ви знаєте, у всякому разі сподіваюся на це.

Другий момент — давайте подивимося, де зараз в основному салони краси шукають ідеї для акцій? Найчастіше салони при створенні акцій орієнтуються на себе, на свої послуги і продукти, свої часто уявні переваги (рис. 1).

Але насправді успішні ідеї акцій для салонів краси треба шукати, орієнтуючись на своїх клієнтів, спираючись на розуміння глибинних інсайтів, які ними рухають, на реалії їхнього життя, їх потреби в конкретний момент часу (рис. 2).

В-третіх, знайдіть контекст для залучення клієнтів вашого салону краси. Тобто не просто повідомте клієнту про щось, а залучіть його в процес взаємодії з вами. Сьогодні такі акції активно проводяться в соціальних мережах. Прийшли фото (своє, подруги, сім’ї), зміни образ, напиши історію, запроси друзів, залиш відгук або видеоотзыв, заповни анкету, порекомендуй друзям і т. д. — ось найпоширеніші методи залучення клієнтів. При цьому дуже важливо те, як ви напишіть про акції, особливо в соціальних мережах.

Наприклад, можна написати: «Ви можете придбати Подарункові сертифікати нашого салону! Даруйте радість своїм близьким. «. Це монолог. А монологи нікому не цікаві. Спілкуйтеся зі своїми клієнтами. Наприклад, так: «Ми випустили лімітовану серію новорічних Подарункових сертифікатів для мам. Як ви думаєте, їм сподобатися?»

Короткий опис статті: сертифікат в салон краси

Джерело: Акції для салону краси

Також ви можете прочитати